Bekerwinst bezorgt AA Gent knaltransfer

669
Bekerwinst bezorgt AA Gent knaltransfer

Als er één speler zijn visitekaartje afleverde in de bekerfinale, dan was het Michael Ngadeu wel. De Kameroener droomt van de Premier League en zijn kwaliteiten zouden er alvast goed passen. Gelet op zijn sterke prestaties dit seizoen, en dus niet enkel en alleen in de bekerfinale, zal de buitenlandse interesse in hem slechts een kwestie van tijd zijn.


MAN VAN DE MATCH

"Ngadeu was de man van de match, hij heerste als een keizer”, zei Philippe Albert in SudPresse. “Michael Ngadeu, rots in de branding”, schreef Het Nieuwsblad. “Alert, stevig en vooral no-nonsense: onwrikbare leider van de Gentse defensie.” En ook Hein Vanhaezebrouck was na de bekerwinst opgetogen over zijn Kameroense verdediger. “Mike Ngadeu was voor mij de beste man. Hij heeft de meeste minuten van iedereen in de hele wereld. En dan nog zo'n partij spelen.”



Michel Ngadeu was de grote man in de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en hij deed zijn naam als leider bij de Buffalo’s alle eer aan. Hij was maandag bijvoorbeeld de veldspeler met de meeste succesvolle acties, en na Sven Kums en Kristoffer Olsson kon Ngadeu de beste passing voorleggen. Daarnaast won hij 16 op 20 duels tegen zijn rechtstreekse tegenstander, dat zijn aantallen die niemand kon overtreffen. Tot slot recupereerde Ngadeu, na Wesley Hoedt, het meeste ballen in het Koning Boudewijnstadion.

TERUG DE OUDE

Die uitstekende bekerfinale van Michel Ngadeu is allerminst toevallig of een grote verrassing. Het Kameroense brok graniet speelt al een gans seizoen op een hoog niveau, terwijl hij vorig seizoen eerder wisselvallig presteerde. ‘t Is overduidelijk dat Ngadeu zijn beste vorm opnieuw te pakken heeft. “Herinner je nog hoe we vorig seizoen Ngadeu foutjes zagen maken, slechte inspeelpasses versturen? Dat is allemaal weg. Dat is de verdienste van Hein Vanhaezebrouck. Hij maakt spelers ook beter”, zei Gert Verheyen onlangs over de centrale verdediger in Het Nieuwsblad.



Diezelfde krant schreef begin maart al, nadat Club Brugge werd uitgeschakeld in de halve finales van de beker, dat het centrale trio van AA Gent, met name Jordan Torunarigha, Joseph Okumu en Michael Ngadeu, eindelijk nog eens verdedigers zijn die echt kunnen verdedigen. “Zo'n muur achter ons, dat geeft vertrouwen”, reageerde Sven Kums. “Een masterclass verdedigen”, schreef Het Laatste Nieuws. “Het trio gaf geen krimp, ook al speelden ze voor het eerst (!) samen.”

BERESTERK

Michael Ngadeu bevestigde maandag zijn status als één van de beste en hardste verdedigers van de Belgische competitie. De fysieke strijd die hij altijd levert, behoort tot de specifieke kwaliteiten van de Kameroener. Hij brak pas als 24-jarige door in het profvoetbal, en daarvoor was hij nog verhuizer. “Met meubels en zware dozen zeulen, tot op de vierde verdieping, vanaf zes uur 's ochtends. Of in een magazijn van Primark werken. Dat is zwaar en vermoeiend”, zei hij over die periode aan Het Nieuwsblad. Zijn ploegmaat Andreas Hanche-Olsen zei dit seizoen aan Het Laatste Nieuws dat “hij de sterkste speler is die ik ooit ontmoette.”



Maar naast zijn indrukwekkende duelkracht beschikt Michel Ngadeu ook over een uitstekend positiespel en over een groot voetballend vermogen. Dat blijkt dus uit het feit dat de Kamoerener in de bekerfinale de beste passing had na Sven Kums en Kristoffer Olsson, en dat hij de primus was in de één-tegen-één duels. Ngadeu kan het ruwe en harde werk aan, maar hij weet ook hoe het spelletje gespeeld moet worden. Werkvoetbal met een hoge spelintelligentie. Zo’n profiel zou weleens kunnen aanslaan in de Premier League, wat niet toevallig de droomcompetitie is van Ngadeu.

PREMIER LEAGUE?

Door zijn knalprestatie in de bekerfinale zal Michael Ngadeu zich ongetwijfeld in het notitieboekje van menig Europese club gewerkt hebben. Sinds de wintermercato werd er nog geen enkele buitenlandse club concreet aan hem gelinkt, maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn. De 31-jarige is één van de sterkhouders van AA Gent en één van de beste verdedigers van de Jupiler Pro League, iets wat hij maandag nogmaals benadrukte. Daarnaast is Ngadeu een vaste klant bij de Kameroense nationale ploeg, is hij een echte prof én gaat hij straks zijn laatste contractjaar in bij de Buffalo’s.



"Mijn droom is om in Engeland te spelen, maar op mijn leeftijd zijn mijn kansen om daarheen te gaan klein. Dit zal misschien mijn grootste spijt in mijn carrière zijn, maar je krijgt niet altijd wat je wilt in het leven. Ik zit ook heel goed in Gent en ik denk er niet echt aan om te vertrekken. Als er zich kansen voordoen, zal ik dat bespreken met mijn makelaars”, zei Michael Ngadeu net voor de bekerfinale aan RTBF. Gelet op zijn beresterke wedstrijd tegen AA Gent, dan zal de interesse ongetwijfeld gewekt zijn voor Ngadeu.

LEES OOK: AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

Speelt Ngadeu volgend seizoen nog bij AA Gent?

Meest recent

Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

15
15
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

24
24
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

196
196
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

298
298
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

53
53
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

64
64
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

65
65
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

24
24
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

167
167
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

104
104
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

38
38
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

51
51
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

101
101
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

125
125
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

146
146
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

21
21
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

44
44
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

94
94
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

44
44
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

355
355
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

79
79
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

33
33
Anderlecht verrast door opvallende transfertip voor januari

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

242
242

Meer sportnieuws