Everton mag hopen op redding na nieuwe afgang United

door
Everton mag hopen op redding na nieuwe afgang United

In de Engelse degradatiestrijd heeft Everton FC zaterdag een gouden zaak gedaan. De Toffee's konden hun voorsprong op de degradatiezone (voorlopig) uitbouwen tot vier punten door met 1-0 te winnen van een wederom teleurstellend Manchester United. Dat dreigt het ticket voor de Champions League stilaan te moeten vergeten.


Everton is bezig aan een dramatisch seizoen en ook de aanstelling van trainer Frank Lampard leverde tot dusver niet de gewenste resultaten op. De Toffee's zullen nog flink moeten knokken om het behoud te vrijwaren. Maar tegen United ging de club uit Liverpool goed van start. Halfweg de eerste helft kon Anthony Gordon de score openen na een afgeweken schot op Harry Maguire.

United, dat de punten zelf broodnodig heeft in de strijd om de top 4, moest dus reageren. Maar de ploeg van coach Ralf Rangnick bleef wederom onder de verwachting. Cristiano Ronaldo stond voorin geïsoleerd en pakte zelfs geel uit frustratie. In de slotminuten kreeg hij wel nog een kans op de gelijkmaker, maar Jordan Pickford reageerde alert en zo bleef het bij 1-0.

UNITED IN DE RATS
Voor Everton werden dat drie gouden punten. De Toffee's lopen vier punten uit op nummer 17 Burnley, dat wel nog een match te goed heeft. United staat momenteel op de zevende plaats. Concurrenten Tottenham (5de) en Arsenal (4de) tellen elk drie punten meer, maar hebben respectievelijk één en twee wedstrijden minder gespeeld.

LEES OOK: ‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

United is dit seizoen de grootste teleurstelling in Engeland ...

Meest recent

Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

5
5
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

6
6
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

14
14
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

142
142
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

90
90
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

119
119
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

85
85
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

57
57
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

89
89
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

37
37
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

164
164
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

209
209
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

240
240
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

71
71
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

442
442
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

320
320
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

416
416
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

87
87
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

68
68
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

115
115
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

72
72
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

195
195
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

584
584
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

124
124
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

257
257

Meer sportnieuws