VAR-fiasco in Cercle-Gent krijgt staartje

door
VAR-fiasco in Cercle-Gent krijgt staartje

AA Gent lijkt dan toch naast een ticket voor de Champions' Play-Offs te gaan grijpen. De Buffalo's lieten afgelopen zondag immers twee dure punten liggen op het veld van Cercle Brugge (2-2) en tuimelden zo uit de top 4. Maar het laatste woord over die wedstrijd op Jan Breydel is nog niet gezegd.


Zo blijkt er een geurtje te hangen aan de eerste treffer van de Vereniging. Doelpuntenmaker Thibo Somers leek immers buitenspel te gaan. Maar het doelpunt werd gewoon goedgekeurd en ook de VAR greep niet in. Analist Filip Joos liet maandag bij Extra Time verstaan dat de VAR ook niet kon ingrijpen. De camera die gericht stond op het 16 meter-gebied, was op dat moment immers niet bemand. "Ik vermoed dat de cameraman - door het eerbetoon aan Miguel Van Damme - beneden nodig was. Daarom was hij wellicht vijf minuten later op zijn post", aldus Joos.

Bij Gent kon men logischerwijs niet lachen met deze gebeurtenissen. De Buffalo's stuurden dinsdag dan ook zelf een statement de wereld in. "Tijdens de live-uitzending op televisie waren er geen herhalingen te zien vanaf de zijlijn en werd ook geen 3D-lijn getoond. Mogelijk was een van de camera’s op dat moment nog niet bemand. Het Departement Arbitrage van de voetbalbond heeft onze club laten weten hier snel meer toelichting over te geven", stelt men via de officiële kanalen.

REFEREE DEPARTMENT IN ACTIE
Volgens Het Laatste Nieuws heeft het Referee Department inmiddels ook al actie ondernomen. Zo werd contact opgenomen met Deltacast. Dat bedrijf staat in voor de buitenspeltechnologie die in ons land wordt gebruikt. Het RD hoopt op die manier snel duidelijkheid te krijgen over wat er precies misliep. Wel is zeker dat de buitenspellijn niet getrokken kon worden en dat de VAR het oordeel van de lijnrechters volgden.

LEES OOK: Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Gent moet de wedstrijduitslag aanvechten ...

Meest recent

‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

49
49
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

23
23
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

158
158
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

219
219
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

39
39
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

77
77
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

193
193
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

38
38
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

98
98
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

150
150
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

103
103
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

155
155
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

89
89
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

165
165
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

54
54
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

348
348
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

411
411
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

198
198
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

82
82
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

378
378
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

291
291
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

45
45
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

432
432
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

115
115
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

107
107

Meer sportnieuws