VAR-fiasco in Cercle-Gent krijgt staartje

door
VAR-fiasco in Cercle-Gent krijgt staartje

AA Gent lijkt dan toch naast een ticket voor de Champions' Play-Offs te gaan grijpen. De Buffalo's lieten afgelopen zondag immers twee dure punten liggen op het veld van Cercle Brugge (2-2) en tuimelden zo uit de top 4. Maar het laatste woord over die wedstrijd op Jan Breydel is nog niet gezegd.


Zo blijkt er een geurtje te hangen aan de eerste treffer van de Vereniging. Doelpuntenmaker Thibo Somers leek immers buitenspel te gaan. Maar het doelpunt werd gewoon goedgekeurd en ook de VAR greep niet in. Analist Filip Joos liet maandag bij Extra Time verstaan dat de VAR ook niet kon ingrijpen. De camera die gericht stond op het 16 meter-gebied, was op dat moment immers niet bemand. "Ik vermoed dat de cameraman - door het eerbetoon aan Miguel Van Damme - beneden nodig was. Daarom was hij wellicht vijf minuten later op zijn post", aldus Joos.

Bij Gent kon men logischerwijs niet lachen met deze gebeurtenissen. De Buffalo's stuurden dinsdag dan ook zelf een statement de wereld in. "Tijdens de live-uitzending op televisie waren er geen herhalingen te zien vanaf de zijlijn en werd ook geen 3D-lijn getoond. Mogelijk was een van de camera’s op dat moment nog niet bemand. Het Departement Arbitrage van de voetbalbond heeft onze club laten weten hier snel meer toelichting over te geven", stelt men via de officiële kanalen.

REFEREE DEPARTMENT IN ACTIE
Volgens Het Laatste Nieuws heeft het Referee Department inmiddels ook al actie ondernomen. Zo werd contact opgenomen met Deltacast. Dat bedrijf staat in voor de buitenspeltechnologie die in ons land wordt gebruikt. Het RD hoopt op die manier snel duidelijkheid te krijgen over wat er precies misliep. Wel is zeker dat de buitenspellijn niet getrokken kon worden en dat de VAR het oordeel van de lijnrechters volgden.

LEES OOK: Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

Gent moet de wedstrijduitslag aanvechten ...

Meest recent

Hayen hakt knopen door: wissel van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een opdracht die zaterdag ...

3
3
'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

38
38
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

219
219
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

339
339
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

79
79
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

94
94
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

261
261
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

111
111
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

47
47
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

183
183
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

204
204
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

371
371
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

372
372
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

248
248
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

183
183
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

72
72
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

70
70
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

639
639
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

326
326
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

264
264
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

393
393
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

307
307
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

328
328

Meer sportnieuws