'Antwerp haalt opgelucht adem in zaak Overmars'

door
'Antwerp haalt opgelucht adem in zaak Overmars'

Antwerp FC deed het bijna een jaar zonder sportief directeur, maar heeft eindelijk een directe opvolger voor Luciano D'Onofrio beet. Zo verbaasde de Great Old maandagmiddag met de komst van Marc Overmars. Een grote naam in zijn vakgebied, maar wel iemand die onlangs zwaar de mist is ingegaan.


Overmars leverde jarenlang uitstekend werk bij Ajax, maar werd begin februari met onmiddellijke ingang aan de kant geschoven door de Amsterdammer. De oud-international had zich namelijk schuldig gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag tegenover verschillende vrouwelijke collega's. Antwerp kreeg dan ook heel wat kritiek over zich heen voor het feit dat het Overmars amper anderhalve maand al een nieuwe kans geeft.

Bovendien is de zaak-Overmars zeker nog niet afgerond in Nederland. Zo loopt er nog een onderzoek naar de zaak bij het Instituut voor de Sportrechtspraak (ISR). Wanneer Overmars ook schuldig wordt bevonden bij het ISR, volgt mogelijk ook een sanctie. Dat zou een schorsing, of zelfs een verbod, kunnen zijn op het uitoefenen van een functie als sportbestuurder in Nederland. Maar volgens NU.nl hoeft de Great Old wat dat betreft niet echt te vrezen.

GEEN ONDERZOEK BIJ KBVB
Het medium stelt dat die sanctie enkel in België geldig zou zijn indien ze ook wordt overgenomen door de FIFA. En die kans is nagenoeg onbestaande. Bovendien kan de Belgische voetbalbond zelf niet al te veel doen. "De KBVB heeft geen enkele rechtsgrond om een onderzoek in te stellen. De feiten hebben zich niet bij een Belgische club en niet in België voorgedaan", stelt een woordvoerder van de bond bij NU.nl.

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Antwerp kreeg té veel kritiek voor de aanstelling van Overmars ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

34
34
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

137
137
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

20
20
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

37
37
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

70
70
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

17
17
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

46
46
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

39
39
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

82
82
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

160
160
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

116
116
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

110
110
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

681
681
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

66
66
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

91
91
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

203
203
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws