Genk grijpt buitenkans: goalgetter in vizier

door
Genk grijpt buitenkans: goalgetter in vizier

Met één jaar vertraging is Paul Onuachu nu écht wel bezig aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. De Nigeriaan wil graag een nieuwe uitdaging aangaan en daarom moet Genk straks op zoek naar een nieuwe aanvalsleider. In die zoektocht is Dimitri de Condé alvast uitgekomen bij Umut Bozok (Kasimpasa, gehuurd van FC Lorient), de huidige vice-topschutter van de Turkse Süper Lig.


AANVALSLEIDER GEZOCHT

KRC Genk droomde in de vorige zomer nog van een transferbedrag richting de 25 à 30 miljoen euro voor Paul Onuachu, maar op dat enorm kapitaal moet Dimitri de Condé straks hoogstwaarschijnlijk niet meer rekenen. De combinatie van een defensieve markt, de wisselvallige prestaties van Onuachu en weinig (concrete) interesse in de Nigeriaan, bezorgt de Limburgers ongetwijfeld een flinke streep door de rekening. In die mate dat KRC Genk dus zal moeten settelen voor een veel lagere prijs dan de oorspronkelijk gehoopte 25 à 30 miljoen euro.

Naast het vertrek van Paul Onuachu zal Dimitri de Condé ongetwijfeld nog meerdere spelers moeten lozen. Na John van den Brom kan ook Bernd Storck het Genkse schip niet naar toereikende sportieve prestaties en dito resultaten leiden. En daarom wordt er vooral gekeken naar de samenstelling van de spelersgroep. In de podcast 90 minutes gaf Filip Joos dan ook aan “dat er toch een fout is gemaakt in de alchemie van dat team”, waardoor de Condé straks zwaar aan de bak moet. En gelet op het nu toch wel onvermijdbare vertrek van Onuachu, wordt de komst van een nieuwe spits cruciaal.



KRC Genk kan volgend seizoen wellicht terug rekenen op Cyriel Dessers, die dit jaar potten breekt op huurbasis bij Feyenoord maar financieel onhaalbaar is voor de Nederlanders. Dimitri de Condé blijft hard geloven in de kwaliteiten van Dessers en de Head of Football had hem vorige zomer ook graag in Limburg gehouden. “Ik blijf er wel bij dat het een spits is die in België elk seizoen minstens 15 goals maakt”, zei hij toen. Daarnaast keren ook de andere huurlingen Stephen Odey (Randers FC) en Iké Ugbo (Troyes) terug naar Genk, maar geen van beide spitsen heeft nog een toekomst in de Cegeka Arena.

GEEN UNDAV, WEL BOZOK

Dus moet er in de komende zomermercato minstens één spits bij. Volgens de laatste berichten is Umut Bozok een groot transfertarget van KRC Genk en dat is een spits die het doel bijzonder goed weet staan. De Frans-Turkse spits scoorde dit seizoen namelijk al 14 goals in 30 wedstrijden voor Kasimpasa, een knap aantal waarmee hij momenteel de vice-topschutter is van de Süper Lig. Daar voegde hij ook nog eens 5 assists aan toe, waardoor Bozok één van de meest beslissende spelers is van de Turkse competitie. En dat is Dimitri de Condé dus duidelijk niet ontgaan.

Ook Stefan Kuntz, de bondscoach van Turkije, is danig onder de indruk geraakt van Umut Bozoks fantastische prestaties bij Kasimpasa. Hij riep de 25-jarige vorige week zelfs voor het eerst op bij de nationale ploeg. Bozok telde bij de Turkse jeugdteams reeds 6 goals in 11 wedstrijden maar deze week mocht hij zich dus meten met de grote jongens. Bozok haalde uiteindelijk het wedstrijdblad niet in de WK-play offs tegen Portugal (3-1 verlies) maar door zijn eerste selectie is het duidelijk dat Kuntz grote plannen heeft met de goaltjesdief.



Stefan Kuntz kon namelijk ook Deniz Undav (Union SG) voor het eerst oproepen bij de Turkse nationale ploeg, maar de Duitser koos voluit voor Umut Bozok. “Het onderwerp Umut Bozok en Deniz Undav hield ons erg bezig”, zei Kuntz aan de Turkse pers. “Beiden zijn doelpuntenmakers maar uiteindelijk kozen we voor Umut. Het was doorslaggevend dat hij in de Süper Lig speelt en momenteel tweede staat in de topschutterstand. Maar Deniz Undav maakt zeker kans om in de toekomst geselecteerd te worden”, legde Kuntz uit.

BUITENKANS

Om Umut Bozok naar de Cegeka Arena te halen, zal KRC Genk eerst wel rond de tafel moeten zitten met Lorient FC. De Turkse international wordt momenteel uitgeleend aan Kasimpasa, maar het is al een hele tijd duidelijk dat Bozok geen toekomst meer heeft bij Les Merlus. De spits voelt zich niet goed bij Lorient en hij zal ongetwijfeld open staan voor een permanente oplossing. Daarnaast speelt ook de contractstatus van Bozok zwaar in het voordeel van Genk, want hij ligt namelijk nog maar één seizoen onder contract in het Stade du Moustoir. Maar de Limburgers zullen vooral moeten hopen dat Kasimpasa de aankoopoptie niet licht die in zijn huurcontract staat ....


LEES OOK: De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Moet Genk hem halen voor volgend seizoen?

Meest recent

'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

0
0
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

237
237
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

67
67
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

243
243
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

68
68
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

103
103
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

283
283
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

353
353
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

826
826
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

249
249
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

105
105
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

172
172
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

260
260
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

133
133
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

407
407
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

376
376
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

232
232
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

255
255
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

358
358

Meer sportnieuws