Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

575 stemmen
Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

Antwerp FC dropte maandagmiddag opnieuw een gigantische bom binnen het Belgische voetbal. Zo verbaasde de Great Old vriend en vijand met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportief directeur. Sportief gezien lijkt dat een gouden zet, maar ethisch kunnen hier grote bedenkingen bij geplaatst worden.


De ex-speler van onder meer Arsenal FC en FC Barcelona leverde bij Ajax uitstekend werk als directeur voetbalzaken en leidde de club naar grote successen, zowel sportief als financieel gezien. Maar in februari werd hij door de Amsterdammers per direct aan de kant geschoven wegens aanhoudend grensoverschrijdend gedrag. Desondanks besloot Antwerp om hem, slechts enkele weken nadat de affaire losbarstte, hem een nieuwe kans te geven. Iets wat heel wat wenkbrauwen deed fronsen. Niet in het minst bij onze noorderburen.

Daar kom Imke Courtois over mee spreken. De analiste kreeg doorheen de dag heel wat telefoontjes vanuit Nederland om een reactie te geven op het nieuws. "Er was meer consternatie in Nederland dan hier in België", vertelde Courtois bij Extra Time. "Toen het pas gebeurde kreeg ik hier en daar al een telefoontje om te vragen of wij zo ook iemand in België hebben rondlopen. Maar nu klonk het: 'hoe kunnen jullie hem in België in godsnaam een plaats geven?'. Daar is echt nog minder ruimte voor krediet voor Overmars dan wij in België hebben."

LACHWEKKEND JAMMER
Ook Fabian van der Poll, de NRC-journalist die zelf onderzoek voerde naar de Overmars-affaire, reageert vol onbegrip. Vooral de uitspraak van algemeen directeur Sven Jaecques over de waarden en normen van de club kon hij niet begrijpen. Van der Poll vreest dat het grensoverschrijdend gedrag niet voldoende serieus wordt genomen. "Ze geven hier het signaal naar andere sectoren dat het voetbal erboven staat. Ik heb verscheidene reacties gehad van vrouwen die ik sprak. Die vinden het zo lachwekkend jammer, niet normaal...", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Overmars had op zijn presentatie zijn publiekelijke excuses moeten aanbieden ...

Meest recent

'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

51
51
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

45
45
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

173
173
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

235
235
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

150
150
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

517
517
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

276
276
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

212
212
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

248
248
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

63
63
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

452
452
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

83
83
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

270
270
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

237
237
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

301
301
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1146
1146
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

542
542
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

183
183
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

99
99
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

250
250
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

232
232
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

635
635
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

802
802
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

353
353
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

674
674

Meer sportnieuws