Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

575 stemmen
Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

Antwerp FC dropte maandagmiddag opnieuw een gigantische bom binnen het Belgische voetbal. Zo verbaasde de Great Old vriend en vijand met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportief directeur. Sportief gezien lijkt dat een gouden zet, maar ethisch kunnen hier grote bedenkingen bij geplaatst worden.


De ex-speler van onder meer Arsenal FC en FC Barcelona leverde bij Ajax uitstekend werk als directeur voetbalzaken en leidde de club naar grote successen, zowel sportief als financieel gezien. Maar in februari werd hij door de Amsterdammers per direct aan de kant geschoven wegens aanhoudend grensoverschrijdend gedrag. Desondanks besloot Antwerp om hem, slechts enkele weken nadat de affaire losbarstte, hem een nieuwe kans te geven. Iets wat heel wat wenkbrauwen deed fronsen. Niet in het minst bij onze noorderburen.

Daar kom Imke Courtois over mee spreken. De analiste kreeg doorheen de dag heel wat telefoontjes vanuit Nederland om een reactie te geven op het nieuws. "Er was meer consternatie in Nederland dan hier in België", vertelde Courtois bij Extra Time. "Toen het pas gebeurde kreeg ik hier en daar al een telefoontje om te vragen of wij zo ook iemand in België hebben rondlopen. Maar nu klonk het: 'hoe kunnen jullie hem in België in godsnaam een plaats geven?'. Daar is echt nog minder ruimte voor krediet voor Overmars dan wij in België hebben."

LACHWEKKEND JAMMER
Ook Fabian van der Poll, de NRC-journalist die zelf onderzoek voerde naar de Overmars-affaire, reageert vol onbegrip. Vooral de uitspraak van algemeen directeur Sven Jaecques over de waarden en normen van de club kon hij niet begrijpen. Van der Poll vreest dat het grensoverschrijdend gedrag niet voldoende serieus wordt genomen. "Ze geven hier het signaal naar andere sectoren dat het voetbal erboven staat. Ik heb verscheidene reacties gehad van vrouwen die ik sprak. Die vinden het zo lachwekkend jammer, niet normaal...", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij
459

Overmars had op zijn presentatie zijn publiekelijke excuses moeten aanbieden ...

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

87
87
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

49
49
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

154
154
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

317
317
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

324
324
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

33
33
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

508
508
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

334
334
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

48
48
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

459
459
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

424
424
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

292
292
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

146
146
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

366
366
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

364
364
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

510
510
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

394
394
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

380
380
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

317
317
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

110
110
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

252
252

Meer sportnieuws