Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

door
Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

Antwerp FC dropte maandagmiddag opnieuw een gigantische bom binnen het Belgische voetbal. Zo verbaasde de Great Old vriend en vijand met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportief directeur. Sportief gezien lijkt dat een gouden zet, maar ethisch kunnen hier grote bedenkingen bij geplaatst worden.


De ex-speler van onder meer Arsenal FC en FC Barcelona leverde bij Ajax uitstekend werk als directeur voetbalzaken en leidde de club naar grote successen, zowel sportief als financieel gezien. Maar in februari werd hij door de Amsterdammers per direct aan de kant geschoven wegens aanhoudend grensoverschrijdend gedrag. Desondanks besloot Antwerp om hem, slechts enkele weken nadat de affaire losbarstte, hem een nieuwe kans te geven. Iets wat heel wat wenkbrauwen deed fronsen. Niet in het minst bij onze noorderburen.

Daar kom Imke Courtois over mee spreken. De analiste kreeg doorheen de dag heel wat telefoontjes vanuit Nederland om een reactie te geven op het nieuws. "Er was meer consternatie in Nederland dan hier in België", vertelde Courtois bij Extra Time. "Toen het pas gebeurde kreeg ik hier en daar al een telefoontje om te vragen of wij zo ook iemand in België hebben rondlopen. Maar nu klonk het: 'hoe kunnen jullie hem in België in godsnaam een plaats geven?'. Daar is echt nog minder ruimte voor krediet voor Overmars dan wij in België hebben."

LACHWEKKEND JAMMER
Ook Fabian van der Poll, de NRC-journalist die zelf onderzoek voerde naar de Overmars-affaire, reageert vol onbegrip. Vooral de uitspraak van algemeen directeur Sven Jaecques over de waarden en normen van de club kon hij niet begrijpen. Van der Poll vreest dat het grensoverschrijdend gedrag niet voldoende serieus wordt genomen. "Ze geven hier het signaal naar andere sectoren dat het voetbal erboven staat. Ik heb verscheidene reacties gehad van vrouwen die ik sprak. Die vinden het zo lachwekkend jammer, niet normaal...", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

Overmars had op zijn presentatie zijn publiekelijke excuses moeten aanbieden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

24
24
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

13
13
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

97
97
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

65
65
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

24
24
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

73
73
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

125
125
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

98
98
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

136
136
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

210
210
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

203
203
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

725
725
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

157
157
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

138
138
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

177
177
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

57
57
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

322
322
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

437
437
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

226
226
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws