Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

door
Nederlanders walgen na aanstelling Overmars

Antwerp FC dropte maandagmiddag opnieuw een gigantische bom binnen het Belgische voetbal. Zo verbaasde de Great Old vriend en vijand met de aanstelling van Marc Overmars als nieuwe sportief directeur. Sportief gezien lijkt dat een gouden zet, maar ethisch kunnen hier grote bedenkingen bij geplaatst worden.


De ex-speler van onder meer Arsenal FC en FC Barcelona leverde bij Ajax uitstekend werk als directeur voetbalzaken en leidde de club naar grote successen, zowel sportief als financieel gezien. Maar in februari werd hij door de Amsterdammers per direct aan de kant geschoven wegens aanhoudend grensoverschrijdend gedrag. Desondanks besloot Antwerp om hem, slechts enkele weken nadat de affaire losbarstte, hem een nieuwe kans te geven. Iets wat heel wat wenkbrauwen deed fronsen. Niet in het minst bij onze noorderburen.

Daar kom Imke Courtois over mee spreken. De analiste kreeg doorheen de dag heel wat telefoontjes vanuit Nederland om een reactie te geven op het nieuws. "Er was meer consternatie in Nederland dan hier in België", vertelde Courtois bij Extra Time. "Toen het pas gebeurde kreeg ik hier en daar al een telefoontje om te vragen of wij zo ook iemand in België hebben rondlopen. Maar nu klonk het: 'hoe kunnen jullie hem in België in godsnaam een plaats geven?'. Daar is echt nog minder ruimte voor krediet voor Overmars dan wij in België hebben."

LACHWEKKEND JAMMER
Ook Fabian van der Poll, de NRC-journalist die zelf onderzoek voerde naar de Overmars-affaire, reageert vol onbegrip. Vooral de uitspraak van algemeen directeur Sven Jaecques over de waarden en normen van de club kon hij niet begrijpen. Van der Poll vreest dat het grensoverschrijdend gedrag niet voldoende serieus wordt genomen. "Ze geven hier het signaal naar andere sectoren dat het voetbal erboven staat. Ik heb verscheidene reacties gehad van vrouwen die ik sprak. Die vinden het zo lachwekkend jammer, niet normaal...", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: 'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Overmars had op zijn presentatie zijn publiekelijke excuses moeten aanbieden ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

27
27
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

71
71
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

128
128
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

85
85
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

78
78
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

99
99
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

252
252
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

290
290
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

138
138
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

96
96
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws