Grote alarmsignalen rond Van der Heyden

door
Grote alarmsignalen rond Van der Heyden

Na Dante Vanzeir is Union SG nóg een Rode Duivel rijker. Siebe Van der Heyden behoort tot de 27 spelers die Roberto Martinez selecteert voor de oefeninterlands tegen Ierland en Burkina Faso. Van der Heyden is op defensief vlak de regelmatigste speler van de Brusselaars, die vandaag over de minst gepasseerde verdediging van België beschikken. Onder de vleugels van Felice Mazzu werd hij volwassener dan voorheen, zo werd hij vroeger ‘gek’ in een duel of na een tackle. “Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder”, zei Mazzu onlangs in een interview met La Dernière Heure.


VERDIENDE SELECTIE

“Ze zeggen wel dat linksvoetige centrale verdedigers van goudwaarde zijn... We zijn met niet zo veel hé”, zei Siebe Van der Heyden in februari aan Het Laatste Nieuws. En dat was net de reden waarom Roberto Martinez hem selecteerde bij de Rode Duivels. “Zijn grootste pluspunt is zijn profiel: linksvoetig, agressief en hij speelt bij zijn club in hetzelfde systeem als de Rode Duivels. Daarnaast spelen natuurlijk zijn goede prestaties mee”, zei Martinez bij Sporza.



Maar Siebe Van der Heyden dwong zijn eerste selectie bij de Rode Duivels vooral af door zijn uitstekende vorm bij Union dit seizoen. Hij is dit jaar bijvoorbeeld de defensief regelmatigste speler van de Brusselaars, hij won het meeste kopduels en hij legt de het meeste verticaliteit in zijn spel. Van der Heyden telt na Christian Burgess ook het meeste gewonnen duels bij Union. Het moge duidelijk zijn dat hij geen meeloper is bij de huidige leider van de Jupiler Pro League.

OPVALLEND PARCOURS

Op basis van zijn prestaties is de selectie van Siebe van der Heyden bij de Rode Duivels dus zeker gerechtvaardigd. En dat terwijl hij in de vorige jaren nog in de anonimiteit vertoefde bij FC Eindhoven in de Keuken Kampioen Divisie en bij Union in 1B. “Toen ik bij de Union aankwam, kende ik Siebe niet”, zei Felice Mazzu in december aan La Dernière Heure. “Ik kreeg te horen dat hij moeilijke periodes had meegemaakt bij Anderlecht en Oostende, waar hij niet veel speelde.”



Siebe Van der Heyden genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, waar hij uiteindelijk niet kon doorbreken. De fysiek sterke verdediger trok vervolgens naar KV Oostende, maar die transfer draaide op een sisser uit. Na een passage bij FC Eindhoven vond hij ten slotte wel zijn draai bij Union. Onder de vleugels van Felice Mazzu groeide Van der Heyden uit tot een completere speler, die dit seizoen een groot aandeel heeft in het succes van de verrassende competitieleider.

PRO’S & CONTRA’S

Siebe Van der Heyden kan het best omschreven worden als een keiharde no-nonsense verdediger die graag in de duels gaat met zijn tegenstander. “Hij is een speler geworden met veel meer kwaliteiten”, stelde Felice Mazzu vast in een interview met La Dernière Heure. “En hij is veel volwassener geworden dan voorheen. Vroeger kon hij gek worden in een duel of na een tackle. Zijn nervositeit was soms zijn grootste gebrek. Maar dat doet hij tegenwoordig veel minder. Dit bewijst zijn evolutie”, aldus Mazzu.

De specifieke speelstijl en het profiel van Siebe Van der Heyden kon Roberto Martinez dus duidelijk smaken. Naast zijn linksbenigheid beschikt hij ook over goede uitvoetballende kwaliteiten en een enorm sterk karakter - getuige het opvallend parcours in zijn spelerscarrière. Daarnaast rukte Van der Heyden ook graag op met de bal aan de voet, een parameter waarin hij opmerkelijk hoog scoort in vergelijking met de andere centrale verdedigers van de Jupiler Pro League.



Daarnaast moet Siebe Van der Heyden wel nog enkele andere facetten van zijn spel aanpassen indien hij straks op het internationaal niveau wil meedraaien. Eén van de grote werkpunten is zijn rechtervoet, de lange pass of de ruimte die hij vaak achter zijn rug laat. Maar met de topervaringen bij Union SG dit seizoen, alsook de unieke beleving van bij de Rode Duivels straks, zal Van der Heyden zijn ruime progressiemarge ongetwijfeld een beetje exploiteren.

DE DROOM VAN VAN DER HEYDEN

Enkele weken geleden sprak Siebe Van der Heyden - nietsvermoedend ongetwijfeld - over een selectie voor de Rode Duivels in een interview met Het Laatste Nieuws. Daarin verklaarde hij dat het WK een droom is en als die kans komt, dat hij niet zou twijfelen. “Daar droom je van als kleine jongen. Dat kan in mijn voordeel spelen, maar daarom gaat het niet per se vanzelf. Ik ben niet de persoon die gaat aankloppen bij de bondscoach om me op te roepen.”



Siebe Van der Heyden is niet gaan aankloppen bij Roberto Martinez, de Spanjaard nam uiteraard zelf het initiatief om de linksvoetige centrale verdediger bij zijn selectie te halen. Qua positie moet hij de leemte vullen die Thomas Vermaelen liet na zijn pensionering, en hij moet Jan Vertonghen (36) het vuur aan de schenen leggen. Aan Van der Heyden om straks het vertrouwen van Martinez niet te beschamen.

POLL: Is Van der Heyden een blijver bij de Duivels?

Meest recent

'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

23
23
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

45
45
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

31
31
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

80
80
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

204
204
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

303
303
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

357
357
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

134
134
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

203
203
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

132
132
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

145
145
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

145
145
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

242
242
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

77
77
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

210
210
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

447
447
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1328
1328
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

250
250
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

466
466
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

293
293

Meer sportnieuws