Sebaoui maakt zich op voor toptransfer

door
Sebaoui maakt zich op voor toptransfer

De degradatie van Beerschot naar 1B is een feit. De club start volgend seizoen aan de sportieve heropbouw maar dat zal wellicht zonder seizoensrevelatie Ilias Sebaoui gebeuren. De 20-jarige aanvaller staat in de belangstelling van meerdere andere clubs en de kans dat hij volgend seizoen op het Kiel te bewonderen zal zijn, slinkt met de dag.


PAARS HART

Tot voor kort verdiende Ilias Sebaoui amper 125 euro per match bij Beerschot, maar onlangs ondertekende hij zijn eerste profcontract bij de club. Een verbintenis die hem tot 2025 op het Kiel houdt en dat vindt de 20-jarige helemaal niet erg. Beerschot is de club van z’n hart. Er stroomt paars bloed door z’n aderen. En Sebaoui is van plan om het gestelde vertrouwen van de club terug te betalen. “1A of 1B”, ik blijf volgend jaar bij Beerschot”, zei hij medio februari aan Het Nieuwsblad.

Sinds zijn invalbeurt (met doelpunt) eind januari tegen Zulte Waregem ontpopte Ilias Sebaoui zich tot een grote revelatie in de Jupiler Pro League. Ondanks de interesse van andere ploegen wilde de 20-jarige de club van z’n hart trouw blijven. Ongeacht of dat in 1A of 1B is. “Deze ploeg heeft mij een kans gegeven en als jonge speler kan ik in 1B nog veel leren en groeien als voetballer. Op lange termijn heb ik niet meteen ambities. Laat mij eerst maar minuten pakken, daarna zie ik wel wat er op mij afkomt.”



Ook Beerschot hoopt dat Ilias Sebaoui straks bij de club zal blijven. Het Antwerpse jeugdproduct, met een tussenpauze bij Waasland-Beveren, moet één van de sterkhouders worden van het ‘nieuwe Beerschot’, dat zo snel als mogelijk de promotie naar 1A moet bewerkstelligen. Francis Vrancken vreest alvast geen vertrek van zijn publiekslieveling. “Daar ben ik niet bang voor. Ik ben er zeker van dat ouders en speler weten dat een verlengd verblijf bij Beerschot het beste is voor zijn ontwikkeling. Volgend jaar verwacht ik een ontketende Ilias die ons opnieuw aan de promotie helpt”, zei de voorzitter vorige week aan Het Laatste Nieuws.

PLEINTJESVOETBALLER

Ilias Sebaoui springt dit seizoen vooral in het oog door zijn 3 doelpunten in 9 competitiewedstrijden. De polyvalente aanvaller vindt dus makkelijk de weg naar het doel. Daarnaast valt Sebaoui op door zijn positionering tussen de lijnen en door zijn uitmuntende techniek. ‘t Is niet vreemd dat Tarik Tissoudali, Hernan Losada en Daniel Cruz, allen technisch onderlegde clubiconen van Beerschot, zijn grote voorbeelden zijn. Sebaoui omschrijft zichzelf dan ook als een voetballer van de straat.

Tom Pietermaat staat dit seizoen vaak op het trainingsveld met Ilias Sebaoui en hij is sterk onder de indruk van zijn kwaliteiten. Tot voor kort behoorde de 20-jarige nog tot de beloften van Beerschot, maar zijn plaats in het eerste elftal heeft hij duidelijk niet gestolen. “Op training is hij een van de moeilijkste jongens om te verdedigen. Hij is zo lichtvoetig. Een echte pleintjesvoetballer, maar dan wel een met een goede trap. Bij die jongens zie je vaak dat het eindproduct minder is. Dat is bij hem zeker niet het geval”, zei Pietermaat aan Het Nieuwsblad.



Ilias Sebaoui behoort in elk geval tot de beste spelers van zijn leeftijd in de Belgische competitie. Op het gebied van aantal dribbels en offensieve regelmaat steekt enkel Luca Oyen (KRC Genk) hem de loef af. Qua aantal doelpunten wordt Sebaoui (3 goals) enkel voorbijgestoken door Yari Verschaeren (Anderlecht, 7 goals) en Joshua Zirkzee (Anderlecht, 13 goals). Met die statistieken en zijn huidige prestaties zou het dus zonde zijn moest Sebaoui volgend seizoen niet meer in 1A voetballen, maar wel in 1B bij Beerschot.

DAN TOCH WEG?

De loyaliteit van Ilias Sebaoui richting Beerschot siert hem wel en de liefde is zeker wederzijds - getuige de woorden van Francis Vrancken hierboven. Ook de fans van de club dragen hem op handen. ‘Eviva Sebaoui’ valt vaak te horen op de tribunes van het Kiel, op hetzelfde deuntje als ‘Eviva Losada’ destijds. Maar nu de degradatie van Beerschot naar 1B een feit is, zal Sebaoui ongetwijfeld zijn opties afwegen. En er is niemand die hem dat kwalijk kan en zal nemen.

Gazet van Antwerpen vroeg zich vorige week nog openlijk af of Ilias Sebaoui nu echt wel wil mee zakken naar 1B. En de 20-jarige tempert nu zelf ook de verwachtingen “.Mij schrikt het niet af. Ik zou volgend jaar een belangrijke pion kunnen worden bij Beerschot. Maar in de voetbalwereld weet je nooit. De telefoon van mijn vader staat roodgloeiend, veel clubs hebben blijkbaar al gepolst naar mijn diensten. Maar mijn focus is en blijft volledig op Beerschot”, zei hij in diezelfde krant. Er zou niemand zijn bij Beerschot die het hem kwalijk zal nemen indien hij de club verlaat.



En zijn prestaties rechtvaardigen een stap hogerop al helemaal. In de Antwerpse derby stond Sebaoui bijvoorbeeld in het verliezende kamp, maar toch werd hij verkozen tot Man van de match. Daarnaast kreeg hij tijdens diezelfde wedstrijd persoonlijk de complimenten van niemand minder dan Radja Nainggolan. Zo’n speler hoort dus helemaal niet thuis in het vagevuur van 1B.

WIE NEEMT SEBAOUI?

Ilias Sebaoui is een flitsende dribbelaar, een snelle aanvaller en een doelgerichte spits. De 20-jarige komt goed tussen de lijnen en hij beschikt over een attractieve speelstijl. “Een jongen met een goede actie in de benen, een lefgozertje dat zich van niets iets aantrekt”, zoals Tom Pietermaat het goed omschreef in Het Nieuwsblad. Daarnaast is Sebaoui een harde werker, die bij de beloften van Beerschot wekelijks nog twee tot drie keer ging bij trainen.



Zo’n type zou zonder twijfel goed staan bij elke Belgische topclub. Club Brugge, Anderlecht, Antwerp FC, KRC Genk, AA Gent, hebben de naam van Ilias Sebaoui ongetwijfeld al een tijdje genoteerd in hun notitieboekje. Daarnaast zal hij ook niet al te veel geld kosten, gelet op de recente degradatie van Beerschot naar 1B. Het wordt dus spannend afwachten in welk truitje we Sebaoui volgend seizoen zullen bewonderen. Maar dat van Beerschot zal het dus wellicht niet meer zijn …

LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Welke club moet Sebaoui kiezen?

Meest recent

Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

10
10
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

20
20
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

136
136
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

26
26
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

373
373
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

399
399
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

73
73
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

349
349
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

106
106
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

126
126
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

61
61
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

703
703
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

78
78
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

446
446
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

539
539
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

358
358
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

604
604
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

287
287
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

396
396
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1164
1164
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

486
486
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

524
524
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

137
137
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

253
253

Meer sportnieuws