'Venanzi houdt ondanks overname macht bij Standard'

310 stemmen
'Venanzi houdt ondanks overname macht bij Standard'

Standard beleeft alweer een tumultueus seizoen en de voorbije maanden uitten de fans al meermaals hun onvrede over de gang van zaken. Kop van Jut waren voorzitter Bruno Venanzi en CEO Alexandre Grosjean en er ontstond dan ook net geen spontaan volksfeest onder de fans toen enkele weken geleden het vertrek van die laatste aangekondigd werd. Maar van Venanzi zijn ze in Luik nog niet af.


Nochtans lijkt er een overname van de club in de maak. Donderdag dook al het nieuws op dat er een princiepsakkoord bereikt zou zijn met JKC Capital, dat 75 procent van de aandelen in de handen zou krijgen. 25 procent van de aandelen blijven echter bij Venanzi en La Dernière Heure weet dat de huidige voorzitter een zogenaamde blokkeringsminderheid zou krijgen. Hij zal dus nog steeds stevig kunnen wegen op het beleid.

Het lijkt er bovendien op dat Venanzi gewoon voorzitter zal blijven. De nieuwe investeerders zullen wel een nieuwe CEO aanbrengen, mogelijk in de vorm van John Chayka. De 32-jarige Canadees was in het verleden al algemeen manager van de Amerikaanse ijshockeyclub Arizona Coyotes en zou dus de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

INVESTEREN
JKC Capital zou meteen serieus gaan investeren in Standard. Het Amerikaans-Canadees bedrijf zou bereid zijn om de schulden van de club af te lossen en meteen geld te pompen in het eerste elftal, de jeugdopleiding én de damesploeg. De wereld zou er op Sclessin volgend seizoen dus weleens helemaal anders kunnen gaan uitzien.

LEES OOK: 'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Goede zaak voor Standard dat Venanzi betrokken blijft?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

107
107
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

39
39
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

33
33
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

26
26
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

342
342
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

56
56
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

198
198
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

39
39
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

228
228
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

675
675
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

172
172
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

168
168
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1055
1055
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

677
677
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

446
446
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

843
843
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

839
839
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

491
491
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

809
809
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

398
398

Meer sportnieuws