'Venanzi houdt ondanks overname macht bij Standard'

310 stemmen
'Venanzi houdt ondanks overname macht bij Standard'

Standard beleeft alweer een tumultueus seizoen en de voorbije maanden uitten de fans al meermaals hun onvrede over de gang van zaken. Kop van Jut waren voorzitter Bruno Venanzi en CEO Alexandre Grosjean en er ontstond dan ook net geen spontaan volksfeest onder de fans toen enkele weken geleden het vertrek van die laatste aangekondigd werd. Maar van Venanzi zijn ze in Luik nog niet af.


Nochtans lijkt er een overname van de club in de maak. Donderdag dook al het nieuws op dat er een princiepsakkoord bereikt zou zijn met JKC Capital, dat 75 procent van de aandelen in de handen zou krijgen. 25 procent van de aandelen blijven echter bij Venanzi en La Dernière Heure weet dat de huidige voorzitter een zogenaamde blokkeringsminderheid zou krijgen. Hij zal dus nog steeds stevig kunnen wegen op het beleid.

Het lijkt er bovendien op dat Venanzi gewoon voorzitter zal blijven. De nieuwe investeerders zullen wel een nieuwe CEO aanbrengen, mogelijk in de vorm van John Chayka. De 32-jarige Canadees was in het verleden al algemeen manager van de Amerikaanse ijshockeyclub Arizona Coyotes en zou dus de dagelijkse leiding van de club in handen nemen.

INVESTEREN
JKC Capital zou meteen serieus gaan investeren in Standard. Het Amerikaans-Canadees bedrijf zou bereid zijn om de schulden van de club af te lossen en meteen geld te pompen in het eerste elftal, de jeugdopleiding én de damesploeg. De wereld zou er op Sclessin volgend seizoen dus weleens helemaal anders kunnen gaan uitzien.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'
216

Goede zaak voor Standard dat Venanzi betrokken blijft?

Meest recent

'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

48
48
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

300
300
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

8
8
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

60
60
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

106
106
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

255
255
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

57
57
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

33
33
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

645
645
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

230
230
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

379
379
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

662
662
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

261
261
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

401
401
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

395
395
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

51
51
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

39
39
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

116
116
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

139
139
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

120
120
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

156
156
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

560
560
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

407
407
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

94
94

Meer sportnieuws