'Standard heeft principeakkoord met nieuwe overnemer'

door
'Standard heeft principeakkoord met nieuwe overnemer'

Voor Standard is het een seizoen om snel te vergeten. De Luikse club kampeert al de hele tijd in de onderste regionen van het klassement. De sportieve problemen kunnen direct gelinkt worden aan de financiële situatie in de Vurige Stede. Die is namelijk behoorlijk schrijnend.


Standard kon voorlopig het hoofd nog boven water houden, maar er zal toch nieuw geld in de club moeten gepompt worden om terug te keren aan de Belgische top. Dus worden er buitenlandse investeerders gezocht. Tot nog toe werd er gewag gemaakt van drie aanbiedingen op Sclessin, die allemaal uit het buitenland kwamen.

Eén daarvan was echter afkomstig van de Russische miljardair Serguei Lomakin, zo meldde SudPresse op woensdag. Maar door de situatie in Oekraïne zou die piste niet meer aan de orde zijn. En dus bleven er nog twee concrete kandidaten over. Aan de ene kant de Canadese investeerders Garry Drummond en Mark Silver, met voormalig hockeybestuurder John Chayka als hoofd van de operatie. En aan de andere kant het Amerikaanse 777 Partners.

CHAYKA

Nu lijkt er echter nog één grote kandidaat te zijn. Volgens De Tijd is Venanzi zo goed als rond met JKC Capital van John Chakya. Beide partijen zouden al een principeakkoord gevonden hebben. Het nieuws moet wel nog wereldkundig gemaakt worden door Standard. Chayka en co zouden uiteindelijk 50 miljoen neertellen voor 75% van de aandelen. Venanzi behoudt de overige 25%. Er zal een kapitaalsinjectie doorgevoerd worden, waardoor Standard zeker is van een licentie voor volgend seizoen. Opvallend: het zou Kristof Vandersmissen, zoon van ex-Rouche Guy, zijn die de nieuwe overnemer aangebracht zou hebben.


LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Zal Standard snel opnieuw tot de top behoren?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

25
25
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

105
105
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

119
119
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

49
49
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

60
60
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

201
201
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

193
193
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

56
56
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

89
89
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

357
357
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

303
303
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

183
183
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

329
329
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

928
928
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

300
300
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

94
94
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

228
228
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

223
223
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

371
371
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

65
65
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws