'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

door
'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

De arbitrage in ons land heeft andermaal een slecht weekend achter de rug. Zo moest het Referee Department maandag toegeven dat de VAR wederom een kapitale fout heeft gemaakt en dat was niet de eerste keer dit seizoen. De krant Het Nieuwsblad nam de cijfers dan ook onder de loep en constateerde dat vooral Club Brugge weinig reden tot klagen heeft.


Naar wekelijkse gewoonte komt het Referee Department (RD) op maandag met een beoordeling van bepaalde VAR-interventies uit de voorbije speeldag. Lang niet alle fases komen daarbij aan bod, maar Het Nieuwsblad becijferde dat inmiddels zo'n 88 (mogelijke) interventies besproken werden. Volgens het RD waren het merendeel daarvan correct: 71 stuks. Er werden dus minstens 17 foutieve beslissingen vastgesteld.

Van die 17 fases waren er drie in het voordeel van Club Brugge. Geen enkele foutieve interventie was in het nadeel van de regerende kampioen. Ook Antwerp FC hoeft niet te klagen met 2 stuks in het voordeel en geen enkele tegen. Verder werden enkel Anderlecht en Eupen niet benadeeld volgens het RD. De overige clubs kregen minstens één fase in hun nadeel.

BEERSCHOT BENADEELD
Vooral hekkensluiter Beerschot VA mag ontevreden zijn over de werking van de videoref. Volgens het RD pakte een foutieve interventie van de VAR 4 keer in het nadeel van de Antwerpenaren uit. Daar tegenover konden ze van geen enkele VAR-fout profiteren. Coach Greg Vanderidt had dus niet helemaal ongelijk met zijn reactie na de match van afgelopen weekend tegen Antwerp. "Het is gewoon het verhaal van ons seizoen: we worden opnieuw geflikt door de wedstrijdleiding", sakkerde hij toen.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Het Referee Department moet compleet hervormd worden ...

Meest recent

Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

37
37
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

17
17
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

41
41
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

51
51
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

11
11
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

33
33
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

197
197
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

53
53
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

224
224
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

32
32
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

72
72
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

86
86
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

291
291
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

179
179
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

494
494
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

458
458
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

108
108
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

172
172
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

210
210
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

197
197
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

322
322
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1255
1255
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

353
353
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

517
517

Meer sportnieuws