'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

door
'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

De arbitrage in ons land heeft andermaal een slecht weekend achter de rug. Zo moest het Referee Department maandag toegeven dat de VAR wederom een kapitale fout heeft gemaakt en dat was niet de eerste keer dit seizoen. De krant Het Nieuwsblad nam de cijfers dan ook onder de loep en constateerde dat vooral Club Brugge weinig reden tot klagen heeft.


Naar wekelijkse gewoonte komt het Referee Department (RD) op maandag met een beoordeling van bepaalde VAR-interventies uit de voorbije speeldag. Lang niet alle fases komen daarbij aan bod, maar Het Nieuwsblad becijferde dat inmiddels zo'n 88 (mogelijke) interventies besproken werden. Volgens het RD waren het merendeel daarvan correct: 71 stuks. Er werden dus minstens 17 foutieve beslissingen vastgesteld.

Van die 17 fases waren er drie in het voordeel van Club Brugge. Geen enkele foutieve interventie was in het nadeel van de regerende kampioen. Ook Antwerp FC hoeft niet te klagen met 2 stuks in het voordeel en geen enkele tegen. Verder werden enkel Anderlecht en Eupen niet benadeeld volgens het RD. De overige clubs kregen minstens één fase in hun nadeel.

BEERSCHOT BENADEELD
Vooral hekkensluiter Beerschot VA mag ontevreden zijn over de werking van de videoref. Volgens het RD pakte een foutieve interventie van de VAR 4 keer in het nadeel van de Antwerpenaren uit. Daar tegenover konden ze van geen enkele VAR-fout profiteren. Coach Greg Vanderidt had dus niet helemaal ongelijk met zijn reactie na de match van afgelopen weekend tegen Antwerp. "Het is gewoon het verhaal van ons seizoen: we worden opnieuw geflikt door de wedstrijdleiding", sakkerde hij toen.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Het Referee Department moet compleet hervormd worden ...

Meest recent

‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

544
544
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

45
45
'Leko gaat all-in: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

161
161
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

168
168
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

191
191
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

27
27
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

199
199
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

265
265
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

92
92
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

166
166
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

131
131
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

303
303
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

168
168
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

198
198
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

217
217
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

91
91
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

246
246
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

320
320
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

176
176
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

244
244
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

194
194
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

34
34
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

292
292

Meer sportnieuws