'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

717 stemmen
'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

De arbitrage in ons land heeft andermaal een slecht weekend achter de rug. Zo moest het Referee Department maandag toegeven dat de VAR wederom een kapitale fout heeft gemaakt en dat was niet de eerste keer dit seizoen. De krant Het Nieuwsblad nam de cijfers dan ook onder de loep en constateerde dat vooral Club Brugge weinig reden tot klagen heeft.


Naar wekelijkse gewoonte komt het Referee Department (RD) op maandag met een beoordeling van bepaalde VAR-interventies uit de voorbije speeldag. Lang niet alle fases komen daarbij aan bod, maar Het Nieuwsblad becijferde dat inmiddels zo'n 88 (mogelijke) interventies besproken werden. Volgens het RD waren het merendeel daarvan correct: 71 stuks. Er werden dus minstens 17 foutieve beslissingen vastgesteld.

Van die 17 fases waren er drie in het voordeel van Club Brugge. Geen enkele foutieve interventie was in het nadeel van de regerende kampioen. Ook Antwerp FC hoeft niet te klagen met 2 stuks in het voordeel en geen enkele tegen. Verder werden enkel Anderlecht en Eupen niet benadeeld volgens het RD. De overige clubs kregen minstens één fase in hun nadeel.

BEERSCHOT BENADEELD
Vooral hekkensluiter Beerschot VA mag ontevreden zijn over de werking van de videoref. Volgens het RD pakte een foutieve interventie van de VAR 4 keer in het nadeel van de Antwerpenaren uit. Daar tegenover konden ze van geen enkele VAR-fout profiteren. Coach Greg Vanderidt had dus niet helemaal ongelijk met zijn reactie na de match van afgelopen weekend tegen Antwerp. "Het is gewoon het verhaal van ons seizoen: we worden opnieuw geflikt door de wedstrijdleiding", sakkerde hij toen.

LEES OOK: Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
67

Het Referee Department moet compleet hervormd worden ...

Meest recent

STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

24
24
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

28
28
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

56
56
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

123
123
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

124
124
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

101
101
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

115
115
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

233
233
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

183
183
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

398
398
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

200
200
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

93
93
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

435
435
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

253
253
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

251
251
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

98
98
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

181
181
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

354
354
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

186
186
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

212
212
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

234
234
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

882
882
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

183
183

Meer sportnieuws