'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

717 stemmen
'Club Brugge meest bevoordeeld door VAR'

De arbitrage in ons land heeft andermaal een slecht weekend achter de rug. Zo moest het Referee Department maandag toegeven dat de VAR wederom een kapitale fout heeft gemaakt en dat was niet de eerste keer dit seizoen. De krant Het Nieuwsblad nam de cijfers dan ook onder de loep en constateerde dat vooral Club Brugge weinig reden tot klagen heeft.


Naar wekelijkse gewoonte komt het Referee Department (RD) op maandag met een beoordeling van bepaalde VAR-interventies uit de voorbije speeldag. Lang niet alle fases komen daarbij aan bod, maar Het Nieuwsblad becijferde dat inmiddels zo'n 88 (mogelijke) interventies besproken werden. Volgens het RD waren het merendeel daarvan correct: 71 stuks. Er werden dus minstens 17 foutieve beslissingen vastgesteld.

Van die 17 fases waren er drie in het voordeel van Club Brugge. Geen enkele foutieve interventie was in het nadeel van de regerende kampioen. Ook Antwerp FC hoeft niet te klagen met 2 stuks in het voordeel en geen enkele tegen. Verder werden enkel Anderlecht en Eupen niet benadeeld volgens het RD. De overige clubs kregen minstens één fase in hun nadeel.

BEERSCHOT BENADEELD
Vooral hekkensluiter Beerschot VA mag ontevreden zijn over de werking van de videoref. Volgens het RD pakte een foutieve interventie van de VAR 4 keer in het nadeel van de Antwerpenaren uit. Daar tegenover konden ze van geen enkele VAR-fout profiteren. Coach Greg Vanderidt had dus niet helemaal ongelijk met zijn reactie na de match van afgelopen weekend tegen Antwerp. "Het is gewoon het verhaal van ons seizoen: we worden opnieuw geflikt door de wedstrijdleiding", sakkerde hij toen.

LEES OOK: "Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Het Referee Department moet compleet hervormd worden ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

21
21
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

124
124
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

92
92
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

88
88
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

280
280
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

157
157
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

350
350
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

613
613
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

307
307
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3440
3440
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

75
75
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

224
224
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

202
202
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

128
128

Meer sportnieuws