'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

431 stemmen
'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

Ajax stond de laatste weken fel in de (negatieve) spotlights door de situatie met Marc Overmars. Echter blijven de Amsterdammers op voetbalvlak een toonaangevende club, die nu ook in Europa terug hoge ogen gooien. Vele Belgen passeerden er ook de revue, en dat hadden er gerust nog een paar meer kunnen zijn.


Vermaelen, Alderweireld, Vertonghen, om er een paar te noemen. Allemaal speelden ze in de Amsterdam Arena. Toptalent Rayane Bounida kan straks mogelijk de volgende in het rijtje worden. Wie er niet in het lijstje Ajax-Belgen terecht kwamen, zijn Dries Mertens en Nacer Chadli. Het had klaarblijkelijk nochtans best gekund.

Dat deed Sjaak Swart immers uit de doeken bij ‘Andy in de Auto’, een programma waarin oud-voetballer Andy van der Meijde mensen ontvangt in de auto. Het Ajax-icoon was het Belgische duo al op het spoor toen ze bij AGOVV voetbalden, maar de Amsterdamse club had geen oren naar een transfer voor beide heren.

Van den Brom was overtuigd
Dat zelfs ondanks het feit dat ze voor een absolute spotprijs de overstap hadden kunnen maken. "Vroeger ging ik kijken bij AGOVV. Toen had je Mertens en Chadli, die wilde ik naar Ajax halen. Ze kostten maar 2,5 miljoen met z’n tweeën. Maar toen deed Ajax het niet. Ongelooflijk.” Ook John Van den Brom, ex-coach van Anderlecht en Genk, was snel overtuigd van de kwaliteiten van Mertens en Chadli. “Hij was toen trainer en zei: Ajax moet ze nemen."

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Ajax had ze moeten nemen...

Meest recent

Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

7
7
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

22
22
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

44
44
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

12
12
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

187
187
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

198
198
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

44
44
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

161
161
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

761
761
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

148
148
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

110
110
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

50
50
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

125
125
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

145
145
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1040
1040
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

447
447
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

143
143
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

905
905
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

498
498
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

549
549
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

481
481
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

142
142
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

566
566

Meer sportnieuws