'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

431
'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

Ajax stond de laatste weken fel in de (negatieve) spotlights door de situatie met Marc Overmars. Echter blijven de Amsterdammers op voetbalvlak een toonaangevende club, die nu ook in Europa terug hoge ogen gooien. Vele Belgen passeerden er ook de revue, en dat hadden er gerust nog een paar meer kunnen zijn.


Vermaelen, Alderweireld, Vertonghen, om er een paar te noemen. Allemaal speelden ze in de Amsterdam Arena. Toptalent Rayane Bounida kan straks mogelijk de volgende in het rijtje worden. Wie er niet in het lijstje Ajax-Belgen terecht kwamen, zijn Dries Mertens en Nacer Chadli. Het had klaarblijkelijk nochtans best gekund.

Dat deed Sjaak Swart immers uit de doeken bij ‘Andy in de Auto’, een programma waarin oud-voetballer Andy van der Meijde mensen ontvangt in de auto. Het Ajax-icoon was het Belgische duo al op het spoor toen ze bij AGOVV voetbalden, maar de Amsterdamse club had geen oren naar een transfer voor beide heren.

Van den Brom was overtuigd
Dat zelfs ondanks het feit dat ze voor een absolute spotprijs de overstap hadden kunnen maken. "Vroeger ging ik kijken bij AGOVV. Toen had je Mertens en Chadli, die wilde ik naar Ajax halen. Ze kostten maar 2,5 miljoen met z’n tweeën. Maar toen deed Ajax het niet. Ongelooflijk.” Ook John Van den Brom, ex-coach van Anderlecht en Genk, was snel overtuigd van de kwaliteiten van Mertens en Chadli. “Hij was toen trainer en zei: Ajax moet ze nemen."

LEES OOK: Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Ajax had ze moeten nemen...

Meest recent

'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

7
7
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

22
22
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

67
67
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

106
106
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

51
51
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

35
35
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

145
145
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

74
74
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

140
140
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

172
172
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

42
42
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

67
67
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

326
326
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

234
234
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

185
185
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

914
914
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

359
359
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

144
144
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

198
198
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

92
92
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

226
226
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

276
276
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

630
630
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

282
282

Meer sportnieuws