Belhocine duidelijk over degradatieperikelen Essevee

309 stemmen
Belhocine duidelijk over degradatieperikelen Essevee

In de Jupiler Pro League staan komend weekend weer een aantal interessante affiches op het programma. Aan de top van het klassement is het onder meer uitkijken naar Charleroi-Union en Anderlecht-Genk. Maar zaterdag is er ook al de West-Vlaamse burenstrijd tussen KV Kortrijk en Zulte Waregem op het programma.


Beide ploegen staan alvast onder druk voor de zogenaamde 'Vlasico'. KVK was bezig aan een degelijk seizoen en leek zelfs volop mee te doen voor een plekje in de top 8. Maar de Kerels hebben de laatste weken heel van hun pluimen verloren. Zo gingen de vier laatste competitieduels telkens verloren. Desodanks is de puntennood bij Essevee nog groter. Zulte Waregem staat momenteel slechts 16de in het klassement, de voorsprong op de degradatiezone bedraagt amper drie punten.

Essevee kan zich dus geen nieuwe uitschuiver veroorloven. Maar KVK-coach Karim Belhocine maakt zich daar niet druk om. "Hun situatie speelt voor mij geen rol", reageert hij op de clubwebsite. "Daar ben ik niet mee bezig. We hebben onze eigen opdracht: we moeten ons ‘herlanceren’ in de derby en we moeten vooral winnen voor onze club, voor onze supporters en voor onszelf."

GELADEN SFEER
In ieder geval belooft het sfeervolle match te gaan worden. Voor het eerst sinds lang zullen er immers ook weer uitsupporters toegelaten worden in het stadion. "Zo hebben wij het voetbal altijd gekend en zo moet het altijd zijn. Dat er extra ambiance komt, is ook goed voor onze spelers. Wij behouden tenslotte het thuisvoordeel", aldus Belhocine.

LEES OOK: ‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

3
3
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

49
49
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

23
23
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

77
77
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

35
35
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

336
336
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

266
266
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

142
142
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

29
29
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

437
437
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

848
848
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

88
88
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

542
542
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

342
342
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

281
281
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

363
363
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

239
239
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

391
391
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

625
625
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

425
425
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

70
70
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

869
869
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

406
406
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

58
58

Meer sportnieuws