Belhocine duidelijk over degradatieperikelen Essevee

309 stemmen
Belhocine duidelijk over degradatieperikelen Essevee

In de Jupiler Pro League staan komend weekend weer een aantal interessante affiches op het programma. Aan de top van het klassement is het onder meer uitkijken naar Charleroi-Union en Anderlecht-Genk. Maar zaterdag is er ook al de West-Vlaamse burenstrijd tussen KV Kortrijk en Zulte Waregem op het programma.


Beide ploegen staan alvast onder druk voor de zogenaamde 'Vlasico'. KVK was bezig aan een degelijk seizoen en leek zelfs volop mee te doen voor een plekje in de top 8. Maar de Kerels hebben de laatste weken heel van hun pluimen verloren. Zo gingen de vier laatste competitieduels telkens verloren. Desodanks is de puntennood bij Essevee nog groter. Zulte Waregem staat momenteel slechts 16de in het klassement, de voorsprong op de degradatiezone bedraagt amper drie punten.

Essevee kan zich dus geen nieuwe uitschuiver veroorloven. Maar KVK-coach Karim Belhocine maakt zich daar niet druk om. "Hun situatie speelt voor mij geen rol", reageert hij op de clubwebsite. "Daar ben ik niet mee bezig. We hebben onze eigen opdracht: we moeten ons ‘herlanceren’ in de derby en we moeten vooral winnen voor onze club, voor onze supporters en voor onszelf."

GELADEN SFEER
In ieder geval belooft het sfeervolle match te gaan worden. Voor het eerst sinds lang zullen er immers ook weer uitsupporters toegelaten worden in het stadion. "Zo hebben wij het voetbal altijd gekend en zo moet het altijd zijn. Dat er extra ambiance komt, is ook goed voor onze spelers. Wij behouden tenslotte het thuisvoordeel", aldus Belhocine.

LEES OOK: KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

48
48
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

34
34
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

43
43
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

33
33
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

61
61
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

288
288
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

149
149
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

416
416
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

427
427
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

141
141
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

79
79
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

225
225
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

125
125
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

82
82
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

322
322
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

247
247
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

102
102
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

100
100
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

267
267
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

170
170
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

412
412
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

142
142
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

97
97
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

229
229
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

37
37

Meer sportnieuws