'Afgeschreven' spelers helpen Malinwa richting top-4

door
'Afgeschreven' spelers helpen Malinwa richting top-4

Gaat het dit seizoen eindelijk lukken voor KV Mechelen? Malinwa beet zich al meerdere malen de tanden stuk om een plek te bemachtigen in Play-Off I. In het eerste coronajaar werd het team van Wouter Vrancken finaal wel zesde maar de kers op de taart kwam er niet omdat het seizoen vroegtijdig werd stopgezet. 

Echte dip blijft voorlopig uit
Opnieuw speelt Rood-Geel een prima seizoen, gisteren nogmaals bekroond met een duidelijke zege tegen KV Oostende. Datzelfde KVO bleek toch al meermaals een 'zwart beest' voor Malinwa. Vooral de constante die het team van Wouter Vrancken in zijn prestaties legt is opmerkelijk. Van een echte dip was er nog geen sprake, al leed KV wel dure nederlagen tegen Essevee (vlak voor nieuwjaar) en concurrent Anderlecht (vlak na de winterstop). Verzachtende omstandigheden waren zeker de coronagolf waar Malinwa nu al een paar keer mee te maken kreeg.

Vrancken is de architect achter het succes bij Malinwa
Storm in de vorm van zijn leven maar ook 'stille' kracht voor defensie
Die kleine dip werd in de laatste drie wedstrijden met glans rechtgezet, zowel Standard, Beerschot als de kustploeg werden verslagen. Vrancken moest bij het begin van het seizoen nog wat zoeken naar het succesrecept maar lijkt dat ondertussen volledig gevonden te hebben. Voorin is de immer bedrijvige Cuypers alomtegenwoordig, op de flanken zorgen Storm en Mrabti voor heel wat beweging, doelpunten en prima acties. Een sleutelrol is er op het middenveld weggelegd voor Storm, met als buffer voor de defensie ook de gehuurde Souza (City Group), die na een moeilijk begin volledig zijn draai heeft gevonden bij KV Mechelen en wat ons betreft misschien wel het meeste intrinsiek talent heeft van heel deze spelersgroep.
Storm zit in de vorm van zijn leven.
Spelerskern aast op revanche
Een groot stuk van de kern is samengesteld met 'afgeschreven' spelers, als is dat natuurlijk wat overdreven. Veel 'kakkers' hebben er wel een mislukt avontuur opzitten bij andere ploegen: Mrabti kwam in de Engelse Championship minder aan de bak, Storm aast bij KV op revanche na een paar mindere avonturen, Vanlerberghe keerde terug na een slechte ervaring bij Club Brugge en ook Schoofs kende niet meteen de meest gelukkige periode bij AA Gent. Al deze spelers zijn ondertussen uitgegroeid tot steunpilaren van KV Mechelen, dat tegen zowat alle ploegen steeds uitgaat van zijn eigen sterkte en zijn eigen spelsysteem trouw volgt. Voor Malinwa breken nu wel de weken van de waarheid aan met uitwedstrijden bij Racing Genk en Antwerp, kan het er daar eentje van winnen, dan lijkt het alsof een plek bij de eerste vier minimum tot het einde van de reguliere competitie mogelijk zal zijn.

LEES OOK: 'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Haalt KV Mechelen Play-Off I?

Meest recent

'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

18
18
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

45
45
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

15
15
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

99
99
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

153
153
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

58
58
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

848
848
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

109
109
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

254
254
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

323
323
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

162
162
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

232
232
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

90
90
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

81
81
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

472
472
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

80
80
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

41
41
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

269
269
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

161
161
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

142
142
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

444
444
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

594
594
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

50
50
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

373
373
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

120
120

Meer sportnieuws