Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

209 stemmen
Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

Nederland is enkele weken na The Voice of Holland-rel, opnieuw in de ban van een schandaal rond grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dit keer staat Marc Overmars in het oog van de storm. Die maakte zich als sportieve baas van Ajax jarenlang schuldig aan het versturen van ongepaste berichten aan vrouwelijke werknemers van de club.


De ex-international leverde nochtans jaren goed werk af als directeur voetbalzaken en is één van de grote architecten van de huidige succesperiode. Maar zijn positie was niet langer houdbaar. Overmars blijkt zich immers jarenlang schuldig te hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Blijkbaar zou hij herhaaldelijk en over een langere periode 'grensoverschrijdende berichten' hebben gestuurd naar meerdere vrouwelijke collega's.

Het was Ajax zelf dat het nieuws zondagavond naar buiten bracht. Maar bij de kwaliteitskrant NRC Handelsblad was men blijkbaar al langer bezig met een onderzoek naar deze affaire. Het medium sprak met een elftal vrouwen die te maken kregen met het buitensporige gedrag van Overmars. Dat gedrag zou al jaren aan de gang zijn. De directeur voetbalzaken zou daardoor zelfs de bijnaam 'geilneef' hebben gekregen.

FOTO'S VAN GESLACHTSDEEL
Telkens begonnen het contact op een vrij onschuldige manier, maar Overmars ging steeds een stap verder. Zo vroeg hij op een bepaald moment wat de dames aan hadden en stuurde hij zelfs foto's van zijn geslachtsdeel. Overigens zou de fout niet alleen bij Overmars zelf liggen. Zo maakt NRC gewag van een soort macho-cultuur binnen Ajax: 'een cultuur waarin seksueel wangedrag kan gedijen'. Het laatste woord is dus zeker nog niet gezegd over dit schandaal.

LEES OOK: 'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

De Nederlandse overheid moet een onderzoek instellen ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

100
100
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

75
75
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

93
93
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

176
176
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

42
42
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

349
349
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

340
340
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

149
149
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

195
195
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

373
373
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

415
415
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

412
412
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

644
644
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

752
752
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

295
295
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws