Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

209
Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

Nederland is enkele weken na The Voice of Holland-rel, opnieuw in de ban van een schandaal rond grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dit keer staat Marc Overmars in het oog van de storm. Die maakte zich als sportieve baas van Ajax jarenlang schuldig aan het versturen van ongepaste berichten aan vrouwelijke werknemers van de club.


De ex-international leverde nochtans jaren goed werk af als directeur voetbalzaken en is één van de grote architecten van de huidige succesperiode. Maar zijn positie was niet langer houdbaar. Overmars blijkt zich immers jarenlang schuldig te hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Blijkbaar zou hij herhaaldelijk en over een langere periode 'grensoverschrijdende berichten' hebben gestuurd naar meerdere vrouwelijke collega's.

Het was Ajax zelf dat het nieuws zondagavond naar buiten bracht. Maar bij de kwaliteitskrant NRC Handelsblad was men blijkbaar al langer bezig met een onderzoek naar deze affaire. Het medium sprak met een elftal vrouwen die te maken kregen met het buitensporige gedrag van Overmars. Dat gedrag zou al jaren aan de gang zijn. De directeur voetbalzaken zou daardoor zelfs de bijnaam 'geilneef' hebben gekregen.

FOTO'S VAN GESLACHTSDEEL
Telkens begonnen het contact op een vrij onschuldige manier, maar Overmars ging steeds een stap verder. Zo vroeg hij op een bepaald moment wat de dames aan hadden en stuurde hij zelfs foto's van zijn geslachtsdeel. Overigens zou de fout niet alleen bij Overmars zelf liggen. Zo maakt NRC gewag van een soort macho-cultuur binnen Ajax: 'een cultuur waarin seksueel wangedrag kan gedijen'. Het laatste woord is dus zeker nog niet gezegd over dit schandaal.

LEES OOK: Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

De Nederlandse overheid moet een onderzoek instellen ...

Meest recent

JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

0
0
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

19
19
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

5
5
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

8
8
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

31
31
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

42
42
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

13
13
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

35
35
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

231
231
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

76
76
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

52
52
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

280
280
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

164
164
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

156
156
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1209
1209
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

72
72
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

146
146
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

189
189
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

276
276
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

459
459
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

249
249
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

165
165
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

455
455
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

76
76
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

413
413

Meer sportnieuws