Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

door
Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

Nederland is enkele weken na The Voice of Holland-rel, opnieuw in de ban van een schandaal rond grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dit keer staat Marc Overmars in het oog van de storm. Die maakte zich als sportieve baas van Ajax jarenlang schuldig aan het versturen van ongepaste berichten aan vrouwelijke werknemers van de club.


De ex-international leverde nochtans jaren goed werk af als directeur voetbalzaken en is één van de grote architecten van de huidige succesperiode. Maar zijn positie was niet langer houdbaar. Overmars blijkt zich immers jarenlang schuldig te hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Blijkbaar zou hij herhaaldelijk en over een langere periode 'grensoverschrijdende berichten' hebben gestuurd naar meerdere vrouwelijke collega's.

Het was Ajax zelf dat het nieuws zondagavond naar buiten bracht. Maar bij de kwaliteitskrant NRC Handelsblad was men blijkbaar al langer bezig met een onderzoek naar deze affaire. Het medium sprak met een elftal vrouwen die te maken kregen met het buitensporige gedrag van Overmars. Dat gedrag zou al jaren aan de gang zijn. De directeur voetbalzaken zou daardoor zelfs de bijnaam 'geilneef' hebben gekregen.

FOTO'S VAN GESLACHTSDEEL
Telkens begonnen het contact op een vrij onschuldige manier, maar Overmars ging steeds een stap verder. Zo vroeg hij op een bepaald moment wat de dames aan hadden en stuurde hij zelfs foto's van zijn geslachtsdeel. Overigens zou de fout niet alleen bij Overmars zelf liggen. Zo maakt NRC gewag van een soort macho-cultuur binnen Ajax: 'een cultuur waarin seksueel wangedrag kan gedijen'. Het laatste woord is dus zeker nog niet gezegd over dit schandaal.

LEES OOK: 'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

De Nederlandse overheid moet een onderzoek instellen ...

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

82
82
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

112
112
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

154
154
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

263
263
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

461
461
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

194
194
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

245
245
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

296
296
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

145
145
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

365
365
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

332
332
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

611
611
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

424
424
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

869
869
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

367
367
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws