Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

209
Pijnlijke details bekend in Overmars-schandaal

Nederland is enkele weken na The Voice of Holland-rel, opnieuw in de ban van een schandaal rond grensoverschrijdend gedrag op de werkvloer. Dit keer staat Marc Overmars in het oog van de storm. Die maakte zich als sportieve baas van Ajax jarenlang schuldig aan het versturen van ongepaste berichten aan vrouwelijke werknemers van de club.


De ex-international leverde nochtans jaren goed werk af als directeur voetbalzaken en is één van de grote architecten van de huidige succesperiode. Maar zijn positie was niet langer houdbaar. Overmars blijkt zich immers jarenlang schuldig te hebben gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. Blijkbaar zou hij herhaaldelijk en over een langere periode 'grensoverschrijdende berichten' hebben gestuurd naar meerdere vrouwelijke collega's.

Het was Ajax zelf dat het nieuws zondagavond naar buiten bracht. Maar bij de kwaliteitskrant NRC Handelsblad was men blijkbaar al langer bezig met een onderzoek naar deze affaire. Het medium sprak met een elftal vrouwen die te maken kregen met het buitensporige gedrag van Overmars. Dat gedrag zou al jaren aan de gang zijn. De directeur voetbalzaken zou daardoor zelfs de bijnaam 'geilneef' hebben gekregen.

FOTO'S VAN GESLACHTSDEEL
Telkens begonnen het contact op een vrij onschuldige manier, maar Overmars ging steeds een stap verder. Zo vroeg hij op een bepaald moment wat de dames aan hadden en stuurde hij zelfs foto's van zijn geslachtsdeel. Overigens zou de fout niet alleen bij Overmars zelf liggen. Zo maakt NRC gewag van een soort macho-cultuur binnen Ajax: 'een cultuur waarin seksueel wangedrag kan gedijen'. Het laatste woord is dus zeker nog niet gezegd over dit schandaal.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

De Nederlandse overheid moet een onderzoek instellen ...

Meest recent

Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

3
3
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

59
59
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

17
17
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

16
16
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

57
57
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

79
79
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

39
39
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

35
35
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

41
41
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

52
52
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

285
285
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

138
138
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

170
170
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

63
63
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

366
366
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

973
973
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

195
195
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

87
87

Meer sportnieuws