Standard ziet fantastische climax finaal in rook opgaan

door
Standard ziet fantastische climax finaal in rook opgaan

Het voelde even weer aan zoals de afgelopen maanden: een leeg en kil Sclessin. Bijna miste de aanhang van Standard een fantastische climax, in de slotseconden werd de winning-goal van Sissako nog afgekeurd wegens uiterst nipt buitenspel, uiteindelijk bleef het bij een puntendeling.

Standard liet vorige week de kans liggen om zich terug in de strijd om de Play-Offs te mengen. De Rouches voetbalden prima tegen KV Mechelen maar gingen finaal wel opnieuw onderuit. Vandaag nam het team van Elsner het op tegen ploeg in vorm Cercle Brugge, de Vereniging ging vorig weekend wel voor het eerst sinds lang nog eens onderuit, op eigen veld tegen KV Oostende. De wedstrijd vanavond werd gespeeld achter gesloten deuren, een straf die Standard kreeg na ongeregeldheden in onder meer de confrontatie met Charleroi.
Rouches tonen te weinig kwaliteit aan de bal
De thuisploeg opende met een vroege kans voor Amallah, zijn schot was nog onvoldoende gekadreerd. Aan de overzijde moesten de bezoekers al na tien minuten spelen een eerste keer wisselen, Vanhoutte werd zwaar tegen het hoofd getrapt door Bokadi en moest met een draagberrie het veld verlaten. Cercle stak iets voorbij het kwartier een eerste keer de neus aan het venster met een knal van Matondo, Bodart was bij de pinken. Beide ploegen probeerden nadien wel tot kansen te komen maar te vaak ging het mis in de zone van de waarheid. Op slag van rust viel er toch nog een appel uit de kast voor de Vereniging, Hotic mocht aanleggen voor een vrije trap en schoot die schitterend voorbij Bodart: 0-1 was meteen ook de ruststand.

De onfortuinlijke Vanhoutte moest al na tien minuten spelen het veld verlaten met een hoofdblessure.
Cercle vergeet om wedstrijd 'dood' te maken, Standard profiteert
Hotic zorgde voor een prachtig doelpunt net voor de rust en deed dat kunststukje bijna over meteen na de pauze. Met een prachtige volley dwong hij Bodart tot een knappe parade. De wedstrijd ging nu plots prima op en neer, aan de overzijde plaatste Emond de bal van dichtbij nog naast. Het was toch vooral Cercle Brugge dat tot een paar prima kansen kwam, voorlopig overleefde Standard nog. De Rouches deden even later zelfs meer dan dat: Raskin werd plots helemaal vergeten centraal kon simpel de gelijkmaker in doel duwen: 1-1. Na het hevig openingskwartier viel de wedstrijd nadien toch weer wat stil. Standard sloot de wedstrijd finaal nog bijna af met een delirium (na een tweede gele kaart voor bezoekers Utkus), in de allerlaatste seconde kopte Sissako na een prima vrije trap van Carcela de 2-1 in doel, het doelpunt werd door de VAR nog afgekeurd wegens zeer nipt buitenspel. Zo bleef het bij een puntendeling op Sclessin.
Scoreverloop
0-1 (44') Hotic, 1-1 (55') Raskin
Bijzonderheid:
Utkus (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (90+2').

LEES OOK: Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Haalt Standard nog Play-Off II?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

46
46
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

76
76
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

94
94
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

37
37
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

54
54
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

358
358
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

328
328
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

232
232
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

223
223
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

370
370
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

631
631
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

393
393
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

361
361
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

443
443
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

662
662
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

158
158
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

147
147
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

61
61
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

56
56
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

77
77
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

168
168
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

119
119
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

362
362
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140

Meer sportnieuws