Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

door
Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

Sinds het WK bleek het voor Roberto Martinez moeilijk om zijn staf bijeen te houden, want de voorbije jaren zag hij de ene na de andere assistent vertrekken. Kort na het toernooi kozen Graeme Jones en Thierry Henry voor andere uitdagingen en ook hun vervanger Shaun Maloney vertrok onlangs om hoofdtrainer te worden. Dat zorgde ervoor dat de staf opnieuw ingericht moest worden.


Enkel de teruggekeerde Henry bleef immers nog over als adjudant van de bondscoach, die met het oog op het WK later dit jaar op zoek ging naar extra assistenten. Onlangs vervoegde de pas als speler gestopte Thomas Vermaelen al zijn staff en nu mag Martinez nog een extra rechterhand verwelkomen. De Ierse voetbalbond laat immers weten dat Anthony Barry bij de Duivels aan de slag gaat.

De 35-jarige Engelsman was als speler actief in de lagere reeksen en werd na zijn pensioen in 2017 assistent bij Wigan, één van de ex-clubs van Martinez. In 2020 versierde hij een prestigieuze overstap naar Chelsea, waar hij nog steeds werkzaam is als één van de assistenten van Thomas Tuchel. Begin 2021 nam hij daar ook nog eens een rol bij als assistent van Stephen Kenny bij de Ierse nationale ploeg.

UNIEKE KANS
Nu verruilt Barry dus Ierland voor België. "De kans om bij België aan de slag te gaan en een WK mee te maken, kon ik niet laten liggen", reageert hij. "Maar ik heb genoten van mijn tijd bij Ierland en werkte graag samen met de volledige staff en spelersgroep. Ik wens het team het allerbeste voor de toekomst."


LEES OOK: Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

Goede aanwinst voor de Rode Duivels?

Meest recent

'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

3
3
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

95
95
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

37
37
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

173
173
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

250
250
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

139
139
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

217
217
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

61
61
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

47
47
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

75
75
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

717
717
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

145
145
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

420
420
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

290
290
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

100
100
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

154
154
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

242
242
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

128
128
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

579
579
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

231
231
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

306
306
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

126
126
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

656
656
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

848
848

Meer sportnieuws