Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

door
Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

Sinds het WK bleek het voor Roberto Martinez moeilijk om zijn staf bijeen te houden, want de voorbije jaren zag hij de ene na de andere assistent vertrekken. Kort na het toernooi kozen Graeme Jones en Thierry Henry voor andere uitdagingen en ook hun vervanger Shaun Maloney vertrok onlangs om hoofdtrainer te worden. Dat zorgde ervoor dat de staf opnieuw ingericht moest worden.


Enkel de teruggekeerde Henry bleef immers nog over als adjudant van de bondscoach, die met het oog op het WK later dit jaar op zoek ging naar extra assistenten. Onlangs vervoegde de pas als speler gestopte Thomas Vermaelen al zijn staff en nu mag Martinez nog een extra rechterhand verwelkomen. De Ierse voetbalbond laat immers weten dat Anthony Barry bij de Duivels aan de slag gaat.

De 35-jarige Engelsman was als speler actief in de lagere reeksen en werd na zijn pensioen in 2017 assistent bij Wigan, één van de ex-clubs van Martinez. In 2020 versierde hij een prestigieuze overstap naar Chelsea, waar hij nog steeds werkzaam is als één van de assistenten van Thomas Tuchel. Begin 2021 nam hij daar ook nog eens een rol bij als assistent van Stephen Kenny bij de Ierse nationale ploeg.

UNIEKE KANS
Nu verruilt Barry dus Ierland voor België. "De kans om bij België aan de slag te gaan en een WK mee te maken, kon ik niet laten liggen", reageert hij. "Maar ik heb genoten van mijn tijd bij Ierland en werkte graag samen met de volledige staff en spelersgroep. Ik wens het team het allerbeste voor de toekomst."


LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Goede aanwinst voor de Rode Duivels?

Meest recent

Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

6
6
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

34
34
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

245
245
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

181
181
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

559
559
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

78
78
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

510
510
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

391
391
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

122
122
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

828
828
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

38
38
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

343
343
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

785
785
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

776
776
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

309
309
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

496
496
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

203
203
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

361
361
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

825
825
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

564
564
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

221
221
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

920
920
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

609
609

Meer sportnieuws