Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

door
Martinez mag na Vermaelen nog een assistent verwelkomen

Sinds het WK bleek het voor Roberto Martinez moeilijk om zijn staf bijeen te houden, want de voorbije jaren zag hij de ene na de andere assistent vertrekken. Kort na het toernooi kozen Graeme Jones en Thierry Henry voor andere uitdagingen en ook hun vervanger Shaun Maloney vertrok onlangs om hoofdtrainer te worden. Dat zorgde ervoor dat de staf opnieuw ingericht moest worden.


Enkel de teruggekeerde Henry bleef immers nog over als adjudant van de bondscoach, die met het oog op het WK later dit jaar op zoek ging naar extra assistenten. Onlangs vervoegde de pas als speler gestopte Thomas Vermaelen al zijn staff en nu mag Martinez nog een extra rechterhand verwelkomen. De Ierse voetbalbond laat immers weten dat Anthony Barry bij de Duivels aan de slag gaat.

De 35-jarige Engelsman was als speler actief in de lagere reeksen en werd na zijn pensioen in 2017 assistent bij Wigan, één van de ex-clubs van Martinez. In 2020 versierde hij een prestigieuze overstap naar Chelsea, waar hij nog steeds werkzaam is als één van de assistenten van Thomas Tuchel. Begin 2021 nam hij daar ook nog eens een rol bij als assistent van Stephen Kenny bij de Ierse nationale ploeg.

UNIEKE KANS
Nu verruilt Barry dus Ierland voor België. "De kans om bij België aan de slag te gaan en een WK mee te maken, kon ik niet laten liggen", reageert hij. "Maar ik heb genoten van mijn tijd bij Ierland en werkte graag samen met de volledige staff en spelersgroep. Ik wens het team het allerbeste voor de toekomst."


LEES OOK: Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Goede aanwinst voor de Rode Duivels?

Meest recent

Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

98
98
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

104
104
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

54
54
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

253
253
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

273
273
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

31
31
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

81
81
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

180
180
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

128
128
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

31
31
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

482
482
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

477
477
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

561
561
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

562
562
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

324
324
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

461
461
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1228
1228
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1379
1379
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

401
401
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

412
412
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

374
374
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

396
396
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

666
666
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

834
834
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

326
326

Meer sportnieuws