Sollied zet Vanhaezebrouck op zijn plaats

door
Sollied zet Vanhaezebrouck op zijn plaats

AA Gent speelde woensdag een uitstekende wedstrijd tegen Club Brugge in de heenwedstrijd van de halve finale van de Croky Cup, maar vergat zichzelf te beloven. Het maakte zelf de kansen niet af, miste ook een strafschop en bij een zeldzame tegenprik scoorde De Ketelaere wél. Na de 0-1-nederlaag was er dan ook veel te doen over de spitsen van de Buffalo's.


Daarbij werd vooral Darko Lemajic onder vuur genomen. De 28-jarige Serviër wordt al sceptisch bekeken sinds Gent hem in de zomer verrassend weghaalde uit Letland en met amper twee goals in zestien wedstrijden kon hij de criticasters én de supporters ook nog niet overtuigen. Hij werd bij zijn wissel uitgefloten, maar Hein Vanhaezebrouck nam hem in bescherming.

Ex-trainer Trond Sollied vond dat daarbij wel één en ander aan te merken viel op de communicatie van HVH. Zo geeft de Noor in Het Laatste Nieuws aan dat het niet zo handig was dat daarbij Laurent Depoitre, die volgens Vanhaezebrouck dit seizoen al meer kansen miste dan Lemajic, onder de bus gegooid werd. "Je hoeft als trainer niks over andere spelers te zeggen als je over één speler discussieert", stelt Sollied.

KRITIEK
Dat was echter niet de enige communicatieve uitglijder van Vanhaezebrouck volgens Sollied. Ook zijn uithaal naar het Brugse transferbeleid na het tijdelijke vertrek van recordaankoop Kamal Sowah werd niet echt gesmaakt. "Voor mij had het geen enkele zin om daarover te beginnen. Het geld wint geen matchen, dat doen de spelers én de coaches", besluit Sollied.

LEES OOK: 'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

Ben je het eens met hem?

Meest recent

'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

3
3
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

22
22
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

177
177
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

72
72
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

69
69
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

87
87
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

149
149
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

256
256
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

352
352
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

145
145
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

550
550
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

299
299
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

181
181
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

302
302
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

260
260
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

967
967
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

430
430
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

304
304
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

143
143
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

260
260
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

243
243
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

216
216
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

167
167
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

486
486
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

465
465

Meer sportnieuws