Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

110 stemmen
Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

De Europese topcompetities trekken zich komend weekend pas terug op gang, maar ook woensdagavond stonden in het buitenland enkele interessante duels op het programma. Zo plaatste Senegal zich als eerste land voor de finale van de Africa Cup. In Schotland kregen we dan weer spektakel te zien in de opperderby tussen Celtic en Rangers.


Sinds vorig seizoen is Rangers weer helemaal terug aan de top van het Schotse voetbal en ook dit jaar zorgen de ploegen uit Glasgow weer voor een spannende titelstrijd. De titelverdediger vatte de Old Firm aan met een voorsprong van twee punten en dus lag de druk vooral bij Celtic. Die druk werd na een vijftal minuten echter al afgenomen dankzij de openingstreffer Reo Hatate.

In een knotsgek slot van de eerste helft zou de Japanse middenvelder nog een tweede keer toeslaan namens de The Hoops. En Liel Abada maakte er vlak voor rust zelfs nog 3-0 van. De Rangers van coach Giovani van Bronckhorst probeerden in de tweede periode nog voor de aansluitingstreffer te gaan, maar de score veranderde uiteindelijk niet meer. En zo gaat Celtic aan de leiding in de Premiership. De voorsprong op de stadsgenoot bedraagt wel maar één puntje.

MANÉ EN CO DOEN HET
In de Africa Cup heeft Senegal zich zoals verwacht geplaatst voor de eindstrijd van komend weekend. In de halve finale tegen Burkina Faso zat het venijn in de slotfase. PSG-duo Abdou Diallo en Idrissa Gueye had de Senegalezen op een dubbel voorsprong gezet, maar Blati Touré maakte het nog spannend met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk deed sterspeler Sadio Mané de boeken helemaal dicht. Donderdagavond strijdt gastland Kameroen tegen het Egypte van Mo Salah voor het tweede finaleticket.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Wie wint de Africa Cup?

Meest recent

'Vandenhaute & Alderweireld willen Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

115
115
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

165
165
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

197
197
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

67
67
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

62
62
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

42
42
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

135
135
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

68
68
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

51
51
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

311
311
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

177
177
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

203
203
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

395
395
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

104
104
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

233
233
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

413
413
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

191
191
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

179
179
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

76
76
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

305
305
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

299
299
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

104
104
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

354
354
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1101
1101

Meer sportnieuws