Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

door
Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

De Europese topcompetities trekken zich komend weekend pas terug op gang, maar ook woensdagavond stonden in het buitenland enkele interessante duels op het programma. Zo plaatste Senegal zich als eerste land voor de finale van de Africa Cup. In Schotland kregen we dan weer spektakel te zien in de opperderby tussen Celtic en Rangers.


Sinds vorig seizoen is Rangers weer helemaal terug aan de top van het Schotse voetbal en ook dit jaar zorgen de ploegen uit Glasgow weer voor een spannende titelstrijd. De titelverdediger vatte de Old Firm aan met een voorsprong van twee punten en dus lag de druk vooral bij Celtic. Die druk werd na een vijftal minuten echter al afgenomen dankzij de openingstreffer Reo Hatate.

In een knotsgek slot van de eerste helft zou de Japanse middenvelder nog een tweede keer toeslaan namens de The Hoops. En Liel Abada maakte er vlak voor rust zelfs nog 3-0 van. De Rangers van coach Giovani van Bronckhorst probeerden in de tweede periode nog voor de aansluitingstreffer te gaan, maar de score veranderde uiteindelijk niet meer. En zo gaat Celtic aan de leiding in de Premiership. De voorsprong op de stadsgenoot bedraagt wel maar één puntje.

MANÉ EN CO DOEN HET
In de Africa Cup heeft Senegal zich zoals verwacht geplaatst voor de eindstrijd van komend weekend. In de halve finale tegen Burkina Faso zat het venijn in de slotfase. PSG-duo Abdou Diallo en Idrissa Gueye had de Senegalezen op een dubbel voorsprong gezet, maar Blati Touré maakte het nog spannend met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk deed sterspeler Sadio Mané de boeken helemaal dicht. Donderdagavond strijdt gastland Kameroen tegen het Egypte van Mo Salah voor het tweede finaleticket.

Wie wint de Africa Cup?

Meest recent

'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

5
5
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

9
9
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

153
153
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

16
16
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

37
37
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

32
32
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

169
169
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

36
36
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

53
53
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

41
41
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

168
168
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

237
237
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

199
199
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

180
180
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

150
150
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

290
290
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

272
272
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

114
114
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

353
353
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

149
149
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

208
208
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

494
494
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

462
462

Meer sportnieuws