Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

door
Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

De Europese topcompetities trekken zich komend weekend pas terug op gang, maar ook woensdagavond stonden in het buitenland enkele interessante duels op het programma. Zo plaatste Senegal zich als eerste land voor de finale van de Africa Cup. In Schotland kregen we dan weer spektakel te zien in de opperderby tussen Celtic en Rangers.


Sinds vorig seizoen is Rangers weer helemaal terug aan de top van het Schotse voetbal en ook dit jaar zorgen de ploegen uit Glasgow weer voor een spannende titelstrijd. De titelverdediger vatte de Old Firm aan met een voorsprong van twee punten en dus lag de druk vooral bij Celtic. Die druk werd na een vijftal minuten echter al afgenomen dankzij de openingstreffer Reo Hatate.

In een knotsgek slot van de eerste helft zou de Japanse middenvelder nog een tweede keer toeslaan namens de The Hoops. En Liel Abada maakte er vlak voor rust zelfs nog 3-0 van. De Rangers van coach Giovani van Bronckhorst probeerden in de tweede periode nog voor de aansluitingstreffer te gaan, maar de score veranderde uiteindelijk niet meer. En zo gaat Celtic aan de leiding in de Premiership. De voorsprong op de stadsgenoot bedraagt wel maar één puntje.

MANÉ EN CO DOEN HET
In de Africa Cup heeft Senegal zich zoals verwacht geplaatst voor de eindstrijd van komend weekend. In de halve finale tegen Burkina Faso zat het venijn in de slotfase. PSG-duo Abdou Diallo en Idrissa Gueye had de Senegalezen op een dubbel voorsprong gezet, maar Blati Touré maakte het nog spannend met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk deed sterspeler Sadio Mané de boeken helemaal dicht. Donderdagavond strijdt gastland Kameroen tegen het Egypte van Mo Salah voor het tweede finaleticket.

LEES OOK: 'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Wie wint de Africa Cup?

Meest recent

Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

4
4
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

6
6
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

16
16
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

51
51
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

173
173
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

201
201
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

61
61
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

91
91
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

212
212
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

530
530
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

99
99
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

116
116
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

372
372
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

416
416
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

271
271
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

306
306
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

57
57
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

223
223
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

46
46
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

88
88
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

917
917
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

559
559
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

211
211

Meer sportnieuws