Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

door
Senegal eerste finalist Africa Cup, spektakel in Old Firm

De Europese topcompetities trekken zich komend weekend pas terug op gang, maar ook woensdagavond stonden in het buitenland enkele interessante duels op het programma. Zo plaatste Senegal zich als eerste land voor de finale van de Africa Cup. In Schotland kregen we dan weer spektakel te zien in de opperderby tussen Celtic en Rangers.


Sinds vorig seizoen is Rangers weer helemaal terug aan de top van het Schotse voetbal en ook dit jaar zorgen de ploegen uit Glasgow weer voor een spannende titelstrijd. De titelverdediger vatte de Old Firm aan met een voorsprong van twee punten en dus lag de druk vooral bij Celtic. Die druk werd na een vijftal minuten echter al afgenomen dankzij de openingstreffer Reo Hatate.

In een knotsgek slot van de eerste helft zou de Japanse middenvelder nog een tweede keer toeslaan namens de The Hoops. En Liel Abada maakte er vlak voor rust zelfs nog 3-0 van. De Rangers van coach Giovani van Bronckhorst probeerden in de tweede periode nog voor de aansluitingstreffer te gaan, maar de score veranderde uiteindelijk niet meer. En zo gaat Celtic aan de leiding in de Premiership. De voorsprong op de stadsgenoot bedraagt wel maar één puntje.

MANÉ EN CO DOEN HET
In de Africa Cup heeft Senegal zich zoals verwacht geplaatst voor de eindstrijd van komend weekend. In de halve finale tegen Burkina Faso zat het venijn in de slotfase. PSG-duo Abdou Diallo en Idrissa Gueye had de Senegalezen op een dubbel voorsprong gezet, maar Blati Touré maakte het nog spannend met de aansluitingstreffer. Uiteindelijk deed sterspeler Sadio Mané de boeken helemaal dicht. Donderdagavond strijdt gastland Kameroen tegen het Egypte van Mo Salah voor het tweede finaleticket.

LEES OOK: 'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Wie wint de Africa Cup?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

16
16
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

18
18
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

35
35
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

19
19
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

22
22
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

108
108
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

50
50
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

28
28
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

158
158
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

27
27
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

541
541
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

231
231
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

189
189
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

91
91
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

103
103
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

61
61
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

106
106
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

694
694
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

184
184
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

321
321
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

673
673
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

281
281
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

98
98
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

147
147

Meer sportnieuws