'Standard staat voor pittig einde van mercato'

door
'Standard staat voor pittig einde van mercato'

Standard is degelijk aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Nadat Anderlecht en Club Brugge in bedwang werden gehouden, pakten de Rouches woensdag ook de volle buit op Eupen. Zondag moet thuis wel bevestigd worden tegen KV Mechelen, ondertussen blijft de club zich ook roeren op de transfermarkt.


De Luikenaars toonden zich tot dusver behoorlijk actief op de winterse mercato. Met Joachim Van Damme, Gilles Dewaele, Mathieu Cafaro en Renaud Emond haalde Standard al een viertal aanwinsten in huis. Daar kan in de slotdagen van de transferperiode nog mee versterking bij komen. De Rouches speuren al een tijdje naar een flankaanvaller en volgens La Dernière Heure is ook de komst van extra back niet uitgesloten.

Al hangt dat laatste af van wat er met Collins Fai zal gebeuren. De ervaren kracht is bezig aan een goede Africa Cup met Kameroen. Maar hij zou nu op interesse kunnen rekenen van het Saudische Al-Tai FC. Indien Fai alsnog vertrekt, zal een vervanger aangetrokken moeten worden. Daarnaast nemen de Luikenaars allicht ook afscheid van Joao Klauss. De spits lijkt zijn huurbeurt te gaan voortzetten bij het Griekse Aris Saloniki.

ZAKEN MET STVV
En mogelijk ziet Standard nog een tweede aanvaller vertrekken. Zoals bekend toont STVV interesse om Jackson Muleka te huren. Voorlopig staat de Congolees niet te springen om naar Stayen te vertrekken, maar mogelijk brengt het slot van de mercato hem nog op andere gedachten. Volgens LDH wil STVV wel enkel zaken doen als het zowel Muleka als Ameen Al Dakhil kan huren. Kortom: het belooft op Sclessin nog een druk slot van de mercato te worden.

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Indien Muleka én Klauss vertrekken, moest Standard een extra spits halen ...

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

244
244
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

79
79
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

196
196
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

79
79
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

632
632
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

837
837
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

310
310
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

186
186
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

66
66
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

217
217
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

141
141
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

416
416
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

191
191
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

217
217
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

307
307
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

536
536
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

128
128
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

770
770

Meer sportnieuws