TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge hebben ze hun eerste echte winteraankoop beet. Er werd immers een akkoord gevonden met Bologna en Andreas Skov Olsen over een transfer, waardoor de Deense flankaanvaller vrijdag zijn medische testen kan ondergaan. Daarna zet hij zijn handtekening onder een contract tot 2026. Club betaalt volgens Italiaanse media 6 miljoen euro voor de 22-jarige.



Anderzijds moet de landskampioen wel verrassend afscheid nemen van Ignace Van der Brempt. De 19-jarige rechterflank zou donderdagavond tegen Union normaal in de basis staan, maar weigerde nog te spelen omdat hij op het punt staat om naar RB Salzburg te verkassen. Van der Brempt zou donderdag nog naar Oostenrijk getrokken zijn, waar een contract voor 4,5 jaar klaarligt. Salzburg zou meer dan 5 miljoen euro neertellen.

Wie dan weer niet lijkt te vertrekken, is Eder Balanta. De Colombiaanse middenvelder genoot interesse van AEK Athene, dat hem graag wou huren met aankoopoptie. Donderdag stonden er nog finale gesprekken op het programma tussen de clubs, maar volgens Griekse bronnen is daar geen akkoord uitgekomen. Balanta blijft dus op Jan Breydel en AEK speurt elders verder.



Anderlecht hoopt de komende weken een dubbelslag te slaan met twee van zijn jonge talenten. Het staat op het punt om Noah Sadiki een eerste profcontract voor te schotelen. De 17-jarige verdediger maakte de voorbije maanden indruk op Vincent Kompany en genoot ook buitenlandse belangstelling, maar hij blijft bij RSCA. Daarnaast lopen er ook gesprekken met Mario Stroeykens over een contractverlenging. De aanvaller ligt nog vast tot 2023, maar Paars-Wit wil hem een langdurig contract laten tekenen zodra hij 18 wordt.

Mogelijk komt er ook nog vers bloed bij in de laatste dagen van de mercato, want tegen Cercle werd duidelijk dat de spoeling op enkele posities toch behoorlijk dun is. De komst van een extra centrale verdediger, een middenvelder en een rechtsachter lijkt geen overbodige luxe. Het valt echter af te wachten of Anderlecht de portemonnee nog opentrekt.



Bij Antwerp beweegt er ook nog één en ander. De Great Old liet Robbe Quirynen vertrekken naar Deinze, nadat de jonge verdediger weigerde bij te tekenen. Anderzijds is er nog een extra verdediger op weg naar de Bosuil, want Antwerp zou dicht bij de komst van William Pacho staan. De 20-jarige verdediger was ook in de zomer al in beeld, maar komt nu alsnog voor enkele miljoenen over uit Ecuador.

Ook Cercle Brugge heeft nog een speler laten vertrekken. Het neemt vroegtijdig afscheid van Waldo Rubio, want diens huurcontract werd beëindigd. De Spaanse flankaanvaller is zwaar geblesseerd en keert terug naar Real Valladolid om daar zijn revalidatie verder te zetten. Daarnaast lijkt ook Alex Millan de Vereniging nog te gaan verlaten. De spits versiert een verrassende transfer naar Union, waar hij de doublure van Dante Vanzeir en Deniz Undav moet worden.



De leider zal zijn kern dit seizoen nog kunnen bijeenhouden, maar in de zomer lijken enkele sterkhouders te gaan vertrekken. Vooral aan de mouw van Undav wordt nu al hard getrokken. Er gaan geruchten dat hij al een contract voor volgend seizoen bij een club in de Bundesliga getekend heeft, waarbij twee clubs kandidaat lijken. VfL Wolfsburg en Borussia Mönchengladbach worden in de Duitse pers naar voor geschoven als mogelijke bestemmingen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt nog van plan om de komende dagen stevig uit te halen op de transfermarkt. De volgende aanwinst zou al in aantocht zijn, want Adama Traoré staat op het punt om terug te keren in Camp Nou. De pijlsnelle flankaanvaller zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Wolverhampton, waarbij Barça ook over een aankoopoptie van 35 miljoen euro zou beschikken.



Daarnaast staan er nog enkele spelers op het verlanglijstje van Barça. De club zou ook werk blijven maken van de komst van Alvaro Morata en Alejandro Grimaldo, terwijl ook de naam van Thomas Meunier blijft rondzingen. Borussia Dortmund wil de Rode Duivel echter liever niet laten gaan en Meunier zal zelf ook niet aandringen op een transfer.

Newcastle United brandt van ambitie, ondanks dat het de komende maanden nog alles uit de kast zal moeten halen om in de Premier League te blijven. Het zou komende zomer willen stunten met de komst van niemand minder dan Thomas Müller. De Duitse topaanvaller heeft dan nog een jaar contract bij Bayern München, dat zal moeten meewerken aan een transfer als hij niet verlengt. De Magpies zijn echter niet alleen met hun interesse, want ook Everton droomt van zijn komst.

LEES OOK: 'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Zal Barça zich de komende dagen nog kunnen versterken?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

13
13
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

62
62
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

195
195
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

168
168
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

100
100
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

265
265
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

189
189
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

134
134
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

133
133
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

254
254
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

78
78
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

138
138
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

267
267
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

514
514
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

249
249
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

433
433
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

252
252
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

397
397
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

657
657

Meer sportnieuws