TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge hebben ze hun eerste echte winteraankoop beet. Er werd immers een akkoord gevonden met Bologna en Andreas Skov Olsen over een transfer, waardoor de Deense flankaanvaller vrijdag zijn medische testen kan ondergaan. Daarna zet hij zijn handtekening onder een contract tot 2026. Club betaalt volgens Italiaanse media 6 miljoen euro voor de 22-jarige.



Anderzijds moet de landskampioen wel verrassend afscheid nemen van Ignace Van der Brempt. De 19-jarige rechterflank zou donderdagavond tegen Union normaal in de basis staan, maar weigerde nog te spelen omdat hij op het punt staat om naar RB Salzburg te verkassen. Van der Brempt zou donderdag nog naar Oostenrijk getrokken zijn, waar een contract voor 4,5 jaar klaarligt. Salzburg zou meer dan 5 miljoen euro neertellen.

Wie dan weer niet lijkt te vertrekken, is Eder Balanta. De Colombiaanse middenvelder genoot interesse van AEK Athene, dat hem graag wou huren met aankoopoptie. Donderdag stonden er nog finale gesprekken op het programma tussen de clubs, maar volgens Griekse bronnen is daar geen akkoord uitgekomen. Balanta blijft dus op Jan Breydel en AEK speurt elders verder.



Anderlecht hoopt de komende weken een dubbelslag te slaan met twee van zijn jonge talenten. Het staat op het punt om Noah Sadiki een eerste profcontract voor te schotelen. De 17-jarige verdediger maakte de voorbije maanden indruk op Vincent Kompany en genoot ook buitenlandse belangstelling, maar hij blijft bij RSCA. Daarnaast lopen er ook gesprekken met Mario Stroeykens over een contractverlenging. De aanvaller ligt nog vast tot 2023, maar Paars-Wit wil hem een langdurig contract laten tekenen zodra hij 18 wordt.

Mogelijk komt er ook nog vers bloed bij in de laatste dagen van de mercato, want tegen Cercle werd duidelijk dat de spoeling op enkele posities toch behoorlijk dun is. De komst van een extra centrale verdediger, een middenvelder en een rechtsachter lijkt geen overbodige luxe. Het valt echter af te wachten of Anderlecht de portemonnee nog opentrekt.



Bij Antwerp beweegt er ook nog één en ander. De Great Old liet Robbe Quirynen vertrekken naar Deinze, nadat de jonge verdediger weigerde bij te tekenen. Anderzijds is er nog een extra verdediger op weg naar de Bosuil, want Antwerp zou dicht bij de komst van William Pacho staan. De 20-jarige verdediger was ook in de zomer al in beeld, maar komt nu alsnog voor enkele miljoenen over uit Ecuador.

Ook Cercle Brugge heeft nog een speler laten vertrekken. Het neemt vroegtijdig afscheid van Waldo Rubio, want diens huurcontract werd beëindigd. De Spaanse flankaanvaller is zwaar geblesseerd en keert terug naar Real Valladolid om daar zijn revalidatie verder te zetten. Daarnaast lijkt ook Alex Millan de Vereniging nog te gaan verlaten. De spits versiert een verrassende transfer naar Union, waar hij de doublure van Dante Vanzeir en Deniz Undav moet worden.



De leider zal zijn kern dit seizoen nog kunnen bijeenhouden, maar in de zomer lijken enkele sterkhouders te gaan vertrekken. Vooral aan de mouw van Undav wordt nu al hard getrokken. Er gaan geruchten dat hij al een contract voor volgend seizoen bij een club in de Bundesliga getekend heeft, waarbij twee clubs kandidaat lijken. VfL Wolfsburg en Borussia Mönchengladbach worden in de Duitse pers naar voor geschoven als mogelijke bestemmingen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt nog van plan om de komende dagen stevig uit te halen op de transfermarkt. De volgende aanwinst zou al in aantocht zijn, want Adama Traoré staat op het punt om terug te keren in Camp Nou. De pijlsnelle flankaanvaller zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Wolverhampton, waarbij Barça ook over een aankoopoptie van 35 miljoen euro zou beschikken.



Daarnaast staan er nog enkele spelers op het verlanglijstje van Barça. De club zou ook werk blijven maken van de komst van Alvaro Morata en Alejandro Grimaldo, terwijl ook de naam van Thomas Meunier blijft rondzingen. Borussia Dortmund wil de Rode Duivel echter liever niet laten gaan en Meunier zal zelf ook niet aandringen op een transfer.

Newcastle United brandt van ambitie, ondanks dat het de komende maanden nog alles uit de kast zal moeten halen om in de Premier League te blijven. Het zou komende zomer willen stunten met de komst van niemand minder dan Thomas Müller. De Duitse topaanvaller heeft dan nog een jaar contract bij Bayern München, dat zal moeten meewerken aan een transfer als hij niet verlengt. De Magpies zijn echter niet alleen met hun interesse, want ook Everton droomt van zijn komst.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Zal Barça zich de komende dagen nog kunnen versterken?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

26
26
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

122
122
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

170
170
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

36
36
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

200
200
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

107
107
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

190
190
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1226
1226
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

79
79
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

244
244
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

123
123
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

156
156
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

33
33
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1076
1076
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

133
133
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

402
402
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

901
901

Meer sportnieuws