TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

153 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge hebben ze hun eerste echte winteraankoop beet. Er werd immers een akkoord gevonden met Bologna en Andreas Skov Olsen over een transfer, waardoor de Deense flankaanvaller vrijdag zijn medische testen kan ondergaan. Daarna zet hij zijn handtekening onder een contract tot 2026. Club betaalt volgens Italiaanse media 6 miljoen euro voor de 22-jarige.



Anderzijds moet de landskampioen wel verrassend afscheid nemen van Ignace Van der Brempt. De 19-jarige rechterflank zou donderdagavond tegen Union normaal in de basis staan, maar weigerde nog te spelen omdat hij op het punt staat om naar RB Salzburg te verkassen. Van der Brempt zou donderdag nog naar Oostenrijk getrokken zijn, waar een contract voor 4,5 jaar klaarligt. Salzburg zou meer dan 5 miljoen euro neertellen.

Wie dan weer niet lijkt te vertrekken, is Eder Balanta. De Colombiaanse middenvelder genoot interesse van AEK Athene, dat hem graag wou huren met aankoopoptie. Donderdag stonden er nog finale gesprekken op het programma tussen de clubs, maar volgens Griekse bronnen is daar geen akkoord uitgekomen. Balanta blijft dus op Jan Breydel en AEK speurt elders verder.



Anderlecht hoopt de komende weken een dubbelslag te slaan met twee van zijn jonge talenten. Het staat op het punt om Noah Sadiki een eerste profcontract voor te schotelen. De 17-jarige verdediger maakte de voorbije maanden indruk op Vincent Kompany en genoot ook buitenlandse belangstelling, maar hij blijft bij RSCA. Daarnaast lopen er ook gesprekken met Mario Stroeykens over een contractverlenging. De aanvaller ligt nog vast tot 2023, maar Paars-Wit wil hem een langdurig contract laten tekenen zodra hij 18 wordt.

Mogelijk komt er ook nog vers bloed bij in de laatste dagen van de mercato, want tegen Cercle werd duidelijk dat de spoeling op enkele posities toch behoorlijk dun is. De komst van een extra centrale verdediger, een middenvelder en een rechtsachter lijkt geen overbodige luxe. Het valt echter af te wachten of Anderlecht de portemonnee nog opentrekt.



Bij Antwerp beweegt er ook nog één en ander. De Great Old liet Robbe Quirynen vertrekken naar Deinze, nadat de jonge verdediger weigerde bij te tekenen. Anderzijds is er nog een extra verdediger op weg naar de Bosuil, want Antwerp zou dicht bij de komst van William Pacho staan. De 20-jarige verdediger was ook in de zomer al in beeld, maar komt nu alsnog voor enkele miljoenen over uit Ecuador.

Ook Cercle Brugge heeft nog een speler laten vertrekken. Het neemt vroegtijdig afscheid van Waldo Rubio, want diens huurcontract werd beëindigd. De Spaanse flankaanvaller is zwaar geblesseerd en keert terug naar Real Valladolid om daar zijn revalidatie verder te zetten. Daarnaast lijkt ook Alex Millan de Vereniging nog te gaan verlaten. De spits versiert een verrassende transfer naar Union, waar hij de doublure van Dante Vanzeir en Deniz Undav moet worden.



De leider zal zijn kern dit seizoen nog kunnen bijeenhouden, maar in de zomer lijken enkele sterkhouders te gaan vertrekken. Vooral aan de mouw van Undav wordt nu al hard getrokken. Er gaan geruchten dat hij al een contract voor volgend seizoen bij een club in de Bundesliga getekend heeft, waarbij twee clubs kandidaat lijken. VfL Wolfsburg en Borussia Mönchengladbach worden in de Duitse pers naar voor geschoven als mogelijke bestemmingen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt nog van plan om de komende dagen stevig uit te halen op de transfermarkt. De volgende aanwinst zou al in aantocht zijn, want Adama Traoré staat op het punt om terug te keren in Camp Nou. De pijlsnelle flankaanvaller zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Wolverhampton, waarbij Barça ook over een aankoopoptie van 35 miljoen euro zou beschikken.



Daarnaast staan er nog enkele spelers op het verlanglijstje van Barça. De club zou ook werk blijven maken van de komst van Alvaro Morata en Alejandro Grimaldo, terwijl ook de naam van Thomas Meunier blijft rondzingen. Borussia Dortmund wil de Rode Duivel echter liever niet laten gaan en Meunier zal zelf ook niet aandringen op een transfer.

Newcastle United brandt van ambitie, ondanks dat het de komende maanden nog alles uit de kast zal moeten halen om in de Premier League te blijven. Het zou komende zomer willen stunten met de komst van niemand minder dan Thomas Müller. De Duitse topaanvaller heeft dan nog een jaar contract bij Bayern München, dat zal moeten meewerken aan een transfer als hij niet verlengt. De Magpies zijn echter niet alleen met hun interesse, want ook Everton droomt van zijn komst.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Zal Barça zich de komende dagen nog kunnen versterken?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

152
152
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

98
98
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

291
291
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

166
166
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

170
170
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

353
353
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

623
623
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

308
308
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3449
3449
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

78
78
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

207
207
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

123
123
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws