TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge hebben ze hun eerste echte winteraankoop beet. Er werd immers een akkoord gevonden met Bologna en Andreas Skov Olsen over een transfer, waardoor de Deense flankaanvaller vrijdag zijn medische testen kan ondergaan. Daarna zet hij zijn handtekening onder een contract tot 2026. Club betaalt volgens Italiaanse media 6 miljoen euro voor de 22-jarige.



Anderzijds moet de landskampioen wel verrassend afscheid nemen van Ignace Van der Brempt. De 19-jarige rechterflank zou donderdagavond tegen Union normaal in de basis staan, maar weigerde nog te spelen omdat hij op het punt staat om naar RB Salzburg te verkassen. Van der Brempt zou donderdag nog naar Oostenrijk getrokken zijn, waar een contract voor 4,5 jaar klaarligt. Salzburg zou meer dan 5 miljoen euro neertellen.

Wie dan weer niet lijkt te vertrekken, is Eder Balanta. De Colombiaanse middenvelder genoot interesse van AEK Athene, dat hem graag wou huren met aankoopoptie. Donderdag stonden er nog finale gesprekken op het programma tussen de clubs, maar volgens Griekse bronnen is daar geen akkoord uitgekomen. Balanta blijft dus op Jan Breydel en AEK speurt elders verder.



Anderlecht hoopt de komende weken een dubbelslag te slaan met twee van zijn jonge talenten. Het staat op het punt om Noah Sadiki een eerste profcontract voor te schotelen. De 17-jarige verdediger maakte de voorbije maanden indruk op Vincent Kompany en genoot ook buitenlandse belangstelling, maar hij blijft bij RSCA. Daarnaast lopen er ook gesprekken met Mario Stroeykens over een contractverlenging. De aanvaller ligt nog vast tot 2023, maar Paars-Wit wil hem een langdurig contract laten tekenen zodra hij 18 wordt.

Mogelijk komt er ook nog vers bloed bij in de laatste dagen van de mercato, want tegen Cercle werd duidelijk dat de spoeling op enkele posities toch behoorlijk dun is. De komst van een extra centrale verdediger, een middenvelder en een rechtsachter lijkt geen overbodige luxe. Het valt echter af te wachten of Anderlecht de portemonnee nog opentrekt.



Bij Antwerp beweegt er ook nog één en ander. De Great Old liet Robbe Quirynen vertrekken naar Deinze, nadat de jonge verdediger weigerde bij te tekenen. Anderzijds is er nog een extra verdediger op weg naar de Bosuil, want Antwerp zou dicht bij de komst van William Pacho staan. De 20-jarige verdediger was ook in de zomer al in beeld, maar komt nu alsnog voor enkele miljoenen over uit Ecuador.

Ook Cercle Brugge heeft nog een speler laten vertrekken. Het neemt vroegtijdig afscheid van Waldo Rubio, want diens huurcontract werd beëindigd. De Spaanse flankaanvaller is zwaar geblesseerd en keert terug naar Real Valladolid om daar zijn revalidatie verder te zetten. Daarnaast lijkt ook Alex Millan de Vereniging nog te gaan verlaten. De spits versiert een verrassende transfer naar Union, waar hij de doublure van Dante Vanzeir en Deniz Undav moet worden.



De leider zal zijn kern dit seizoen nog kunnen bijeenhouden, maar in de zomer lijken enkele sterkhouders te gaan vertrekken. Vooral aan de mouw van Undav wordt nu al hard getrokken. Er gaan geruchten dat hij al een contract voor volgend seizoen bij een club in de Bundesliga getekend heeft, waarbij twee clubs kandidaat lijken. VfL Wolfsburg en Borussia Mönchengladbach worden in de Duitse pers naar voor geschoven als mogelijke bestemmingen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt nog van plan om de komende dagen stevig uit te halen op de transfermarkt. De volgende aanwinst zou al in aantocht zijn, want Adama Traoré staat op het punt om terug te keren in Camp Nou. De pijlsnelle flankaanvaller zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Wolverhampton, waarbij Barça ook over een aankoopoptie van 35 miljoen euro zou beschikken.



Daarnaast staan er nog enkele spelers op het verlanglijstje van Barça. De club zou ook werk blijven maken van de komst van Alvaro Morata en Alejandro Grimaldo, terwijl ook de naam van Thomas Meunier blijft rondzingen. Borussia Dortmund wil de Rode Duivel echter liever niet laten gaan en Meunier zal zelf ook niet aandringen op een transfer.

Newcastle United brandt van ambitie, ondanks dat het de komende maanden nog alles uit de kast zal moeten halen om in de Premier League te blijven. Het zou komende zomer willen stunten met de komst van niemand minder dan Thomas Müller. De Duitse topaanvaller heeft dan nog een jaar contract bij Bayern München, dat zal moeten meewerken aan een transfer als hij niet verlengt. De Magpies zijn echter niet alleen met hun interesse, want ook Everton droomt van zijn komst.

LEES OOK: Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Zal Barça zich de komende dagen nog kunnen versterken?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

71
71
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

98
98
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

60
60
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

47
47
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

179
179
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

46
46
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

438
438
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

142
142
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

177
177
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

54
54
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

103
103
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

95
95
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

210
210
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

357
357
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

561
561
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

466
466
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

385
385
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

437
437
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

428
428
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

685
685
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

647
647
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

152
152

Meer sportnieuws