TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Aanwinst tekent bij Club, dubbelslag Anderlecht'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Bij Club Brugge hebben ze hun eerste echte winteraankoop beet. Er werd immers een akkoord gevonden met Bologna en Andreas Skov Olsen over een transfer, waardoor de Deense flankaanvaller vrijdag zijn medische testen kan ondergaan. Daarna zet hij zijn handtekening onder een contract tot 2026. Club betaalt volgens Italiaanse media 6 miljoen euro voor de 22-jarige.



Anderzijds moet de landskampioen wel verrassend afscheid nemen van Ignace Van der Brempt. De 19-jarige rechterflank zou donderdagavond tegen Union normaal in de basis staan, maar weigerde nog te spelen omdat hij op het punt staat om naar RB Salzburg te verkassen. Van der Brempt zou donderdag nog naar Oostenrijk getrokken zijn, waar een contract voor 4,5 jaar klaarligt. Salzburg zou meer dan 5 miljoen euro neertellen.

Wie dan weer niet lijkt te vertrekken, is Eder Balanta. De Colombiaanse middenvelder genoot interesse van AEK Athene, dat hem graag wou huren met aankoopoptie. Donderdag stonden er nog finale gesprekken op het programma tussen de clubs, maar volgens Griekse bronnen is daar geen akkoord uitgekomen. Balanta blijft dus op Jan Breydel en AEK speurt elders verder.



Anderlecht hoopt de komende weken een dubbelslag te slaan met twee van zijn jonge talenten. Het staat op het punt om Noah Sadiki een eerste profcontract voor te schotelen. De 17-jarige verdediger maakte de voorbije maanden indruk op Vincent Kompany en genoot ook buitenlandse belangstelling, maar hij blijft bij RSCA. Daarnaast lopen er ook gesprekken met Mario Stroeykens over een contractverlenging. De aanvaller ligt nog vast tot 2023, maar Paars-Wit wil hem een langdurig contract laten tekenen zodra hij 18 wordt.

Mogelijk komt er ook nog vers bloed bij in de laatste dagen van de mercato, want tegen Cercle werd duidelijk dat de spoeling op enkele posities toch behoorlijk dun is. De komst van een extra centrale verdediger, een middenvelder en een rechtsachter lijkt geen overbodige luxe. Het valt echter af te wachten of Anderlecht de portemonnee nog opentrekt.



Bij Antwerp beweegt er ook nog één en ander. De Great Old liet Robbe Quirynen vertrekken naar Deinze, nadat de jonge verdediger weigerde bij te tekenen. Anderzijds is er nog een extra verdediger op weg naar de Bosuil, want Antwerp zou dicht bij de komst van William Pacho staan. De 20-jarige verdediger was ook in de zomer al in beeld, maar komt nu alsnog voor enkele miljoenen over uit Ecuador.

Ook Cercle Brugge heeft nog een speler laten vertrekken. Het neemt vroegtijdig afscheid van Waldo Rubio, want diens huurcontract werd beëindigd. De Spaanse flankaanvaller is zwaar geblesseerd en keert terug naar Real Valladolid om daar zijn revalidatie verder te zetten. Daarnaast lijkt ook Alex Millan de Vereniging nog te gaan verlaten. De spits versiert een verrassende transfer naar Union, waar hij de doublure van Dante Vanzeir en Deniz Undav moet worden.



De leider zal zijn kern dit seizoen nog kunnen bijeenhouden, maar in de zomer lijken enkele sterkhouders te gaan vertrekken. Vooral aan de mouw van Undav wordt nu al hard getrokken. Er gaan geruchten dat hij al een contract voor volgend seizoen bij een club in de Bundesliga getekend heeft, waarbij twee clubs kandidaat lijken. VfL Wolfsburg en Borussia Mönchengladbach worden in de Duitse pers naar voor geschoven als mogelijke bestemmingen.

BUITENLAND
FC Barcelona lijkt nog van plan om de komende dagen stevig uit te halen op de transfermarkt. De volgende aanwinst zou al in aantocht zijn, want Adama Traoré staat op het punt om terug te keren in Camp Nou. De pijlsnelle flankaanvaller zou tot het einde van het seizoen gehuurd worden van Wolverhampton, waarbij Barça ook over een aankoopoptie van 35 miljoen euro zou beschikken.



Daarnaast staan er nog enkele spelers op het verlanglijstje van Barça. De club zou ook werk blijven maken van de komst van Alvaro Morata en Alejandro Grimaldo, terwijl ook de naam van Thomas Meunier blijft rondzingen. Borussia Dortmund wil de Rode Duivel echter liever niet laten gaan en Meunier zal zelf ook niet aandringen op een transfer.

Newcastle United brandt van ambitie, ondanks dat het de komende maanden nog alles uit de kast zal moeten halen om in de Premier League te blijven. Het zou komende zomer willen stunten met de komst van niemand minder dan Thomas Müller. De Duitse topaanvaller heeft dan nog een jaar contract bij Bayern München, dat zal moeten meewerken aan een transfer als hij niet verlengt. De Magpies zijn echter niet alleen met hun interesse, want ook Everton droomt van zijn komst.

LEES OOK: Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Zal Barça zich de komende dagen nog kunnen versterken?

Meest recent

Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

0
0
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

12
12
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

24
24
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

114
114
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

110
110
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

90
90
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

65
65
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

203
203
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

244
244
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

134
134
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

208
208
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

42
42
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

104
104
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

252
252
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

109
109
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

192
192
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

112
112
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

396
396
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

160
160
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

356
356
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

288
288

Meer sportnieuws