Essevee en OHL schieten weinig op met remise

door
Essevee en OHL schieten weinig op met remise

Voor twee traditieclubs uit onze Jupiler Pro League waren het vanavond belangrijke wedstrijden. Standard moest bij Eupen op zoek naar drie punten, maar ook voor Zulte-Waregem zouden die erg welgekomen zijn. Het pakte in zijn laatste drie wedstrijden dan wel zes op negen, maar kampeert het nog steeds op een zestiende plaats in het klassement.


Dat wel al op vier punten van de voorlaatste, Seraing, én met een wedstrijd meer te hebben gespeeld. Geen man overboord dus voor Essevee, maar wat extra ademruimte zou zeker geen overbodige luxe zijn. Daarvoor moest wel OH Leuven opzij worden gezet, die op hun beurt uit de gevarenzone wouden blijven. Daar klommen ze nog maar net uit, door knappe overwinningen tegen Standard en Charleroi. Op bezoek bij hekkensluiter Beerschot ging het afgelopen weekend dan weer pijnlijk naar af.

 

Het was dan ook zaak om tegen Essevee de rug te rechten, maar die begonnen evenwel het best aan de partij. Dat zonder sprankelend voetbal, wat evenzeer kon worden gezegd van Leuven. De van de Afrika Cup teruggekeerde Kaba bewees echter meteen zijn waarde. Eerst zag hij nog een doelpunt afgekeurd voor buitenspel, maar op het halfuur tekende de Guinees alsnog voor 0-1. Zulte Waregem was niet aangeslagen, en ging op zoek naar de gelijkmaker. Die vond het vlak voor rust ook via de onvermijdelijke Jelle Vossen: 1-1.

Een score waar beide ploegen maar weinig aan hadden, op zoek gaan naar een doelpunt was dan ook de opdracht. Net als dat in de eerste helft het geval was, begon Essevee het meest gretig. Naderhand stak ook OHL opnieuw de neus aan het venster, met enkele afstandsschoten. Terwijl de minuten van de wedstrijd in stijgende lijn gingen, deed de kwaliteit van het spel van beide ploegen echter het tegenovergestelde - al lag dat voordien al niet bijzonder hoog. Niet verwonderlijk gebeurde er dan ook nog maar weinig aan de Gaverbeek, en moesten beide clubs genoegen nemen met een gelijkspel, hoewel ze dus weinig opschieten met één punt.

Scoreverloop:
(29') Kaba 0-1
(40') Vossen 1-1

LEES OOK: Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

Komen OHL en/of Essevee nog in de problemen?

Meest recent

Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

43
43
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

165
165
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

143
143
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

34
34
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

85
85
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

309
309
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

45
45
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

187
187
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

395
395
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

85
85
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

683
683
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

147
147
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

319
319
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

124
124
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

162
162
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

369
369
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

541
541
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

865
865
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

305
305
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

154
154
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

110
110
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

193
193

Meer sportnieuws