Essevee en OHL schieten weinig op met remise

51
Essevee en OHL schieten weinig op met remise

Voor twee traditieclubs uit onze Jupiler Pro League waren het vanavond belangrijke wedstrijden. Standard moest bij Eupen op zoek naar drie punten, maar ook voor Zulte-Waregem zouden die erg welgekomen zijn. Het pakte in zijn laatste drie wedstrijden dan wel zes op negen, maar kampeert het nog steeds op een zestiende plaats in het klassement.


Dat wel al op vier punten van de voorlaatste, Seraing, én met een wedstrijd meer te hebben gespeeld. Geen man overboord dus voor Essevee, maar wat extra ademruimte zou zeker geen overbodige luxe zijn. Daarvoor moest wel OH Leuven opzij worden gezet, die op hun beurt uit de gevarenzone wouden blijven. Daar klommen ze nog maar net uit, door knappe overwinningen tegen Standard en Charleroi. Op bezoek bij hekkensluiter Beerschot ging het afgelopen weekend dan weer pijnlijk naar af.

 

Het was dan ook zaak om tegen Essevee de rug te rechten, maar die begonnen evenwel het best aan de partij. Dat zonder sprankelend voetbal, wat evenzeer kon worden gezegd van Leuven. De van de Afrika Cup teruggekeerde Kaba bewees echter meteen zijn waarde. Eerst zag hij nog een doelpunt afgekeurd voor buitenspel, maar op het halfuur tekende de Guinees alsnog voor 0-1. Zulte Waregem was niet aangeslagen, en ging op zoek naar de gelijkmaker. Die vond het vlak voor rust ook via de onvermijdelijke Jelle Vossen: 1-1.

Een score waar beide ploegen maar weinig aan hadden, op zoek gaan naar een doelpunt was dan ook de opdracht. Net als dat in de eerste helft het geval was, begon Essevee het meest gretig. Naderhand stak ook OHL opnieuw de neus aan het venster, met enkele afstandsschoten. Terwijl de minuten van de wedstrijd in stijgende lijn gingen, deed de kwaliteit van het spel van beide ploegen echter het tegenovergestelde - al lag dat voordien al niet bijzonder hoog. Niet verwonderlijk gebeurde er dan ook nog maar weinig aan de Gaverbeek, en moesten beide clubs genoegen nemen met een gelijkspel, hoewel ze dus weinig opschieten met één punt.

Scoreverloop:
(29') Kaba 0-1
(40') Vossen 1-1

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Komen OHL en/of Essevee nog in de problemen?

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

6
6
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

3
3
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

16
16
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

51
51
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

50
50
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

36
36
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

18
18
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

105
105
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

34
34
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

216
216
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

101
101
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

231
231
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

51
51
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215

Meer sportnieuws