Jonkie laat van zich spreken bij Genk

399 stemmen
Jonkie laat van zich spreken bij Genk

KRC Genk zal in de komende dagen niet aan de bak komen. De Limburgers lieten hun competitiewedstrijden tegen KV Mechelen en OH Leuven immers verplaatsen naar een andere datum. Racing ziet dan ook een pak spelers uit de A-kern vertrekken met interland-verplichtingen.


In Azië en Amerika worden in de komende dagen WK-kwalificatiewedstrijden afgewerkt, terwijl ook de Africa Cup nog op volle toeren draait. De meest Europese competities pauzeren daarom een weekje, maar dat is buiten de Jupiler Pro League gerekend. Genk trok dan ook naar het BAS en haalde daar gelijk, waardoor het de genoemde duels kon laten uitstellen. Een vrij logische actie gezien de vele afwezigen: Junya Ito, Daniel Muñoz, Angelo Preciado, Iké Ugbo, Mark McKenzie, Theo Bongonda en Gerardo Arteaga.

Al had Genk er ook voor kunnen kiezen om de selectie tijdelijk aan te vullen met jeugdspelers. Want Racing heeft wel degelijk de nodige talenten rond lopen. Kelvin John bijvoorbeeld. De 18-jarige aanvaller belandde vorige zomer in de Luminus Arena op voorspraak van zijn landgenoot Ally Samatta. Het duurde eventjes alvorens de Tanzaniaanse jeugd-international zijn draai vond, maar de laatste weken laat hij steeds vaker mooie dingen zien.

HATTRICK BIJ U21
Zo was John onlangs nog goed voor twee doelpunten in een onderling oefenduel bij de A-kern. En maandagavond liet hij opnieuw van zich spreken met een hattrick bij de beloften tegen de leeftijdsgenoten van Antwerp (1-4-zege). De Tanzaniaan hoopt weldra zijn debuut te maken bij de grote jongens en als hij dit niveau kan volhouden, zou die kans wel eens snel kunnen volgen. Hoofdcoach Bernd Storck liet vrijdag alvast verstaan dat hij in de komende weken regelmatig zal roteren.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Storck moet meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

17
17
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

80
80
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

40
40
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

58
58
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

311
311
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

81
81
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

131
131
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

480
480
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

57
57
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

238
238
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

360
360
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1282
1282
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

550
550
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

181
181
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

815
815
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

597
597
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

279
279
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

141
141
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws