Jonkie laat van zich spreken bij Genk

door
Jonkie laat van zich spreken bij Genk

KRC Genk zal in de komende dagen niet aan de bak komen. De Limburgers lieten hun competitiewedstrijden tegen KV Mechelen en OH Leuven immers verplaatsen naar een andere datum. Racing ziet dan ook een pak spelers uit de A-kern vertrekken met interland-verplichtingen.


In Azië en Amerika worden in de komende dagen WK-kwalificatiewedstrijden afgewerkt, terwijl ook de Africa Cup nog op volle toeren draait. De meest Europese competities pauzeren daarom een weekje, maar dat is buiten de Jupiler Pro League gerekend. Genk trok dan ook naar het BAS en haalde daar gelijk, waardoor het de genoemde duels kon laten uitstellen. Een vrij logische actie gezien de vele afwezigen: Junya Ito, Daniel Muñoz, Angelo Preciado, Iké Ugbo, Mark McKenzie, Theo Bongonda en Gerardo Arteaga.

Al had Genk er ook voor kunnen kiezen om de selectie tijdelijk aan te vullen met jeugdspelers. Want Racing heeft wel degelijk de nodige talenten rond lopen. Kelvin John bijvoorbeeld. De 18-jarige aanvaller belandde vorige zomer in de Luminus Arena op voorspraak van zijn landgenoot Ally Samatta. Het duurde eventjes alvorens de Tanzaniaanse jeugd-international zijn draai vond, maar de laatste weken laat hij steeds vaker mooie dingen zien.

HATTRICK BIJ U21
Zo was John onlangs nog goed voor twee doelpunten in een onderling oefenduel bij de A-kern. En maandagavond liet hij opnieuw van zich spreken met een hattrick bij de beloften tegen de leeftijdsgenoten van Antwerp (1-4-zege). De Tanzaniaan hoopt weldra zijn debuut te maken bij de grote jongens en als hij dit niveau kan volhouden, zou die kans wel eens snel kunnen volgen. Hoofdcoach Bernd Storck liet vrijdag alvast verstaan dat hij in de komende weken regelmatig zal roteren.

LEES OOK: 'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

Storck moet meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

95
95
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

75
75
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

103
103
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

345
345
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

219
219
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

298
298
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

81
81
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

155
155
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

201
201
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

235
235
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

49
49
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

341
341
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

88
88
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

64
64
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

26
26
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

230
230
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

481
481
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

158
158
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

168
168
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

90
90
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

155
155
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

539
539
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

193
193
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

113
113
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

703
703

Meer sportnieuws