Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

235 stemmen
Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

Union SG heeft zondagavond een onwaarschijnlijke zege gepakt. De leider in de Jupiler Pro League leek in eigen huis tegen KRC Genk op weg naar een 1-1-gelijkspel. Maar in een krankzinnige slotfase en na een bedenkelijke strafschop gingen de Brusselaars alsnog met de overwinning aan de haal.


De eerste helft verliep zoals Genk-coach Storck het vooraf had voorspeld: de bezoekers kregen het balbezit, maar Union bleef levensgevaarlijk in de omschakeling. De beste kansen waren in de aanvangsfase ook voor de thuisploeg. Dat leverde na een halfuurtje ook de voorsprong op. Zo rondde Casper Nielsen een goede aanval op fraaie wijze af. De 1-0 was meteen ook de (verdiende) ruststand.



Aan de rust werd bij Genk Mike Trésor ingebracht en met hem tussen de lijnen werden de Limburgers een pak dreigender. Al helemaal toen ook Paul Onuachu in stelling werd gebracht. Al bleef het oppassen voor de tegentreffer, Dante Vanzeir lag meermaals gevaarlijk op de loer. Uiteindelijk maakte Genk wel verdiend gelijk na een strafschop van Onuachu. Meteen zijn eerste doelpunt na zijn Gouden Schoen-triomf.

SPEKTAKEL IN SLOTFASE
Een billijk gelijkspel leek in de maak, tot de match diep in de extra tijd alsnog explodeerde. De winnende treffer van Deniz Undav werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Toch was de partij nog steeds niet gespeeld. In de 97ste minuut kon Union nog een allerlaatste counter inzetten. Na een heet standje voor doel kon Genk de tegentreffer voorkomen, maar plots wees scheidsrechter Nathan Verboomen richting de stip.

In de herhaling was nochtans niet meteen duidelijk waar de oorzaak van de strafschop lag. Uiteindelijk zou verdediger Mujaid Sadick zijn tegenstander te opzichtig hebben gehinderd, maar het contact dat hij maakte gebeurde buiten de zestien. Vanzeir liet het echter niet aan zijn hart komen en bezorgde Union het zoveelste delirium dit seizoen. Al is het laatste woord over de strafschopfase zeker nog niet gezegd.

Scoreverloop:
1-0 (27') Casper Nielsen
1-1 (77') Paul Onuachu (pen.)
2-1 (98') Dante Vanzeir (pen.)

LEES OOK: Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Wie vond u de man van de match?

Meest recent

Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

15
15
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

80
80
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

29
29
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

157
157
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

83
83
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

176
176
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

163
163
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

213
213
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

92
92
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

205
205
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

929
929
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

406
406
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

220
220
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

238
238
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

392
392
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

326
326
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

70
70
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

284
284
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

363
363
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

489
489
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

229
229
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

389
389
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

211
211
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

174
174
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

365
365

Meer sportnieuws