Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

235 stemmen
Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

Union SG heeft zondagavond een onwaarschijnlijke zege gepakt. De leider in de Jupiler Pro League leek in eigen huis tegen KRC Genk op weg naar een 1-1-gelijkspel. Maar in een krankzinnige slotfase en na een bedenkelijke strafschop gingen de Brusselaars alsnog met de overwinning aan de haal.


De eerste helft verliep zoals Genk-coach Storck het vooraf had voorspeld: de bezoekers kregen het balbezit, maar Union bleef levensgevaarlijk in de omschakeling. De beste kansen waren in de aanvangsfase ook voor de thuisploeg. Dat leverde na een halfuurtje ook de voorsprong op. Zo rondde Casper Nielsen een goede aanval op fraaie wijze af. De 1-0 was meteen ook de (verdiende) ruststand.



Aan de rust werd bij Genk Mike Trésor ingebracht en met hem tussen de lijnen werden de Limburgers een pak dreigender. Al helemaal toen ook Paul Onuachu in stelling werd gebracht. Al bleef het oppassen voor de tegentreffer, Dante Vanzeir lag meermaals gevaarlijk op de loer. Uiteindelijk maakte Genk wel verdiend gelijk na een strafschop van Onuachu. Meteen zijn eerste doelpunt na zijn Gouden Schoen-triomf.

SPEKTAKEL IN SLOTFASE
Een billijk gelijkspel leek in de maak, tot de match diep in de extra tijd alsnog explodeerde. De winnende treffer van Deniz Undav werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Toch was de partij nog steeds niet gespeeld. In de 97ste minuut kon Union nog een allerlaatste counter inzetten. Na een heet standje voor doel kon Genk de tegentreffer voorkomen, maar plots wees scheidsrechter Nathan Verboomen richting de stip.

In de herhaling was nochtans niet meteen duidelijk waar de oorzaak van de strafschop lag. Uiteindelijk zou verdediger Mujaid Sadick zijn tegenstander te opzichtig hebben gehinderd, maar het contact dat hij maakte gebeurde buiten de zestien. Vanzeir liet het echter niet aan zijn hart komen en bezorgde Union het zoveelste delirium dit seizoen. Al is het laatste woord over de strafschopfase zeker nog niet gezegd.

Scoreverloop:
1-0 (27') Casper Nielsen
1-1 (77') Paul Onuachu (pen.)
2-1 (98') Dante Vanzeir (pen.)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Wie vond u de man van de match?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

150
150
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

66
66
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

89
89
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

131
131
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

80
80
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

127
127
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

294
294
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

632
632
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

729
729
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

188
188
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws