Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

235 stemmen
Union pakt volle buit na krankzinnige slotfase

Union SG heeft zondagavond een onwaarschijnlijke zege gepakt. De leider in de Jupiler Pro League leek in eigen huis tegen KRC Genk op weg naar een 1-1-gelijkspel. Maar in een krankzinnige slotfase en na een bedenkelijke strafschop gingen de Brusselaars alsnog met de overwinning aan de haal.


De eerste helft verliep zoals Genk-coach Storck het vooraf had voorspeld: de bezoekers kregen het balbezit, maar Union bleef levensgevaarlijk in de omschakeling. De beste kansen waren in de aanvangsfase ook voor de thuisploeg. Dat leverde na een halfuurtje ook de voorsprong op. Zo rondde Casper Nielsen een goede aanval op fraaie wijze af. De 1-0 was meteen ook de (verdiende) ruststand.



Aan de rust werd bij Genk Mike Trésor ingebracht en met hem tussen de lijnen werden de Limburgers een pak dreigender. Al helemaal toen ook Paul Onuachu in stelling werd gebracht. Al bleef het oppassen voor de tegentreffer, Dante Vanzeir lag meermaals gevaarlijk op de loer. Uiteindelijk maakte Genk wel verdiend gelijk na een strafschop van Onuachu. Meteen zijn eerste doelpunt na zijn Gouden Schoen-triomf.

SPEKTAKEL IN SLOTFASE
Een billijk gelijkspel leek in de maak, tot de match diep in de extra tijd alsnog explodeerde. De winnende treffer van Deniz Undav werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Toch was de partij nog steeds niet gespeeld. In de 97ste minuut kon Union nog een allerlaatste counter inzetten. Na een heet standje voor doel kon Genk de tegentreffer voorkomen, maar plots wees scheidsrechter Nathan Verboomen richting de stip.

In de herhaling was nochtans niet meteen duidelijk waar de oorzaak van de strafschop lag. Uiteindelijk zou verdediger Mujaid Sadick zijn tegenstander te opzichtig hebben gehinderd, maar het contact dat hij maakte gebeurde buiten de zestien. Vanzeir liet het echter niet aan zijn hart komen en bezorgde Union het zoveelste delirium dit seizoen. Al is het laatste woord over de strafschopfase zeker nog niet gezegd.

Scoreverloop:
1-0 (27') Casper Nielsen
1-1 (77') Paul Onuachu (pen.)
2-1 (98') Dante Vanzeir (pen.)

LEES OOK: Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Wie vond u de man van de match?

Meest recent

Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

14
14
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

55
55
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

32
32
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

155
155
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

204
204
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

92
92
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

97
97
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

269
269
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

33
33
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

152
152
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

89
89
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

360
360
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

333
333
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

549
549
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

594
594
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

263
263
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

394
394
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

238
238
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

289
289
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

171
171
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

595
595
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

228
228
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

373
373
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

418
418
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

304
304

Meer sportnieuws