'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

573
'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

Cercle Brugge lijkt zich dit seizoen te handhaven in de Jupiler Pro League. De Vereniging zette voor nieuwjaar een sterke reeks neer en is opgeschoven naar de tiende plek in het klassement. Op de afgelopen speeldag moest Eupen er nog aan geloven.


Daardoor lijkt er sportief geen vuiltje meer aan de lucht bij Groen-Zwart. De voorsprong op de voorlaatste in de stand, RFC Seraing, bedraagt ondertussen al een mooie negen punten. Daardoor zou het al heel erg fout moeten lopen voor Dominik Thalhammer en co. Komende zondag ontvangt Cercle Zulte Waregem in het Jan Breydelstadion. Sportief gaat het dus goed, maar naast het veld zouden er zich nu wel eens donkere wolken kunnen samenpakken boven West-Vlaanderen.

FIFA PAST REGELS AAN 

Zo meldt Het Nieuwsblad dat de FIFA de regels rond huurspelers wil aanpassen en strenger maken. Die plannen stonden al eerder gepland, maar werden uitgesteld door de coronapandemie. Concreet wil de wereldvoetbalbond dat er in de toekomst slechts drie huurspelers van een club bij een andere club (lees: satellietclub) aan de slag kunnen gaan. De FIFA zal ook een beperking opleggen over het aantal spelers die een club mag uitlenen of huren.

Voor de twee volgende seizoenen zal dat aantal vastgelegd worden op respectievelijk acht en zes. Daarnaast zal onderverhuren niet meer mogelijk worden, en mag een huurperiode nog maximaal één jaar bedragen. Dit alles heeft wel geen betrekking op door de club zelf gevormde voetballers of spelers onder de 21. Binnen de drie jaar moet de kersverse regelgeving gevolgd en toegepast worden bij de aangesloten voetbalbonden.

De nieuwe regels betekenen slecht nieuws voor de samenwerking tussen Cercle Brugge en moederclub AS Monaco. De Fransen, die sinds mei 2017 een meerderheid van de aandelen van Cercle in handen hebben, hebben er de laatste jaren namelijk een gewoonte van gemaakt om jonge spelers bij Cercle te stalen. Dat ging met afwisselend succes. Het ziet er nu dus naar uit dat de Bruggelingen opnieuw meer zelfbedruipend zullen moeten worden wat het spelersmateriaal betreft.   

           

LEES OOK: 'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Groot probleem voor Cercle?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

0
0
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

46
46
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

60
60
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

51
51
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

132
132
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

205
205
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

195
195
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

83
83
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

60
60
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

195
195
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

38
38
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

106
106
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

194
194
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

745
745
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

151
151
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

193
193
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

202
202
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

125
125
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

233
233
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

450
450
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

254
254

Meer sportnieuws