'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

door
'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

Cercle Brugge lijkt zich dit seizoen te handhaven in de Jupiler Pro League. De Vereniging zette voor nieuwjaar een sterke reeks neer en is opgeschoven naar de tiende plek in het klassement. Op de afgelopen speeldag moest Eupen er nog aan geloven.


Daardoor lijkt er sportief geen vuiltje meer aan de lucht bij Groen-Zwart. De voorsprong op de voorlaatste in de stand, RFC Seraing, bedraagt ondertussen al een mooie negen punten. Daardoor zou het al heel erg fout moeten lopen voor Dominik Thalhammer en co. Komende zondag ontvangt Cercle Zulte Waregem in het Jan Breydelstadion. Sportief gaat het dus goed, maar naast het veld zouden er zich nu wel eens donkere wolken kunnen samenpakken boven West-Vlaanderen.

FIFA PAST REGELS AAN 

Zo meldt Het Nieuwsblad dat de FIFA de regels rond huurspelers wil aanpassen en strenger maken. Die plannen stonden al eerder gepland, maar werden uitgesteld door de coronapandemie. Concreet wil de wereldvoetbalbond dat er in de toekomst slechts drie huurspelers van een club bij een andere club (lees: satellietclub) aan de slag kunnen gaan. De FIFA zal ook een beperking opleggen over het aantal spelers die een club mag uitlenen of huren.

Voor de twee volgende seizoenen zal dat aantal vastgelegd worden op respectievelijk acht en zes. Daarnaast zal onderverhuren niet meer mogelijk worden, en mag een huurperiode nog maximaal één jaar bedragen. Dit alles heeft wel geen betrekking op door de club zelf gevormde voetballers of spelers onder de 21. Binnen de drie jaar moet de kersverse regelgeving gevolgd en toegepast worden bij de aangesloten voetbalbonden.

De nieuwe regels betekenen slecht nieuws voor de samenwerking tussen Cercle Brugge en moederclub AS Monaco. De Fransen, die sinds mei 2017 een meerderheid van de aandelen van Cercle in handen hebben, hebben er de laatste jaren namelijk een gewoonte van gemaakt om jonge spelers bij Cercle te stalen. Dat ging met afwisselend succes. Het ziet er nu dus naar uit dat de Bruggelingen opnieuw meer zelfbedruipend zullen moeten worden wat het spelersmateriaal betreft.   

           

LEES OOK: Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Groot probleem voor Cercle?

Meest recent

Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

10
10
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

4
4
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

27
27
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

65
65
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

21
21
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

134
134
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

14
14
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

61
61
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

149
149
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

115
115
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

69
69
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

59
59
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

112
112
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

78
78
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

333
333
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

369
369
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

336
336
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

111
111
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

245
245
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

112
112
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

78
78
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

261
261

Meer sportnieuws