'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

573 stemmen
'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

Cercle Brugge lijkt zich dit seizoen te handhaven in de Jupiler Pro League. De Vereniging zette voor nieuwjaar een sterke reeks neer en is opgeschoven naar de tiende plek in het klassement. Op de afgelopen speeldag moest Eupen er nog aan geloven.


Daardoor lijkt er sportief geen vuiltje meer aan de lucht bij Groen-Zwart. De voorsprong op de voorlaatste in de stand, RFC Seraing, bedraagt ondertussen al een mooie negen punten. Daardoor zou het al heel erg fout moeten lopen voor Dominik Thalhammer en co. Komende zondag ontvangt Cercle Zulte Waregem in het Jan Breydelstadion. Sportief gaat het dus goed, maar naast het veld zouden er zich nu wel eens donkere wolken kunnen samenpakken boven West-Vlaanderen.

FIFA PAST REGELS AAN 

Zo meldt Het Nieuwsblad dat de FIFA de regels rond huurspelers wil aanpassen en strenger maken. Die plannen stonden al eerder gepland, maar werden uitgesteld door de coronapandemie. Concreet wil de wereldvoetbalbond dat er in de toekomst slechts drie huurspelers van een club bij een andere club (lees: satellietclub) aan de slag kunnen gaan. De FIFA zal ook een beperking opleggen over het aantal spelers die een club mag uitlenen of huren.

Voor de twee volgende seizoenen zal dat aantal vastgelegd worden op respectievelijk acht en zes. Daarnaast zal onderverhuren niet meer mogelijk worden, en mag een huurperiode nog maximaal één jaar bedragen. Dit alles heeft wel geen betrekking op door de club zelf gevormde voetballers of spelers onder de 21. Binnen de drie jaar moet de kersverse regelgeving gevolgd en toegepast worden bij de aangesloten voetbalbonden.

De nieuwe regels betekenen slecht nieuws voor de samenwerking tussen Cercle Brugge en moederclub AS Monaco. De Fransen, die sinds mei 2017 een meerderheid van de aandelen van Cercle in handen hebben, hebben er de laatste jaren namelijk een gewoonte van gemaakt om jonge spelers bij Cercle te stalen. Dat ging met afwisselend succes. Het ziet er nu dus naar uit dat de Bruggelingen opnieuw meer zelfbedruipend zullen moeten worden wat het spelersmateriaal betreft.   

           

LEES OOK: ‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Groot probleem voor Cercle?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

39
39
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

78
78
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

20
20
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

132
132
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

128
128
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

24
24
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

119
119
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

205
205
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

57
57
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

185
185
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

191
191
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

268
268
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

105
105
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

414
414
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

583
583
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

150
150
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

229
229
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

312
312
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

300
300
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

586
586
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws