'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

573
'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

Cercle Brugge lijkt zich dit seizoen te handhaven in de Jupiler Pro League. De Vereniging zette voor nieuwjaar een sterke reeks neer en is opgeschoven naar de tiende plek in het klassement. Op de afgelopen speeldag moest Eupen er nog aan geloven.


Daardoor lijkt er sportief geen vuiltje meer aan de lucht bij Groen-Zwart. De voorsprong op de voorlaatste in de stand, RFC Seraing, bedraagt ondertussen al een mooie negen punten. Daardoor zou het al heel erg fout moeten lopen voor Dominik Thalhammer en co. Komende zondag ontvangt Cercle Zulte Waregem in het Jan Breydelstadion. Sportief gaat het dus goed, maar naast het veld zouden er zich nu wel eens donkere wolken kunnen samenpakken boven West-Vlaanderen.

FIFA PAST REGELS AAN 

Zo meldt Het Nieuwsblad dat de FIFA de regels rond huurspelers wil aanpassen en strenger maken. Die plannen stonden al eerder gepland, maar werden uitgesteld door de coronapandemie. Concreet wil de wereldvoetbalbond dat er in de toekomst slechts drie huurspelers van een club bij een andere club (lees: satellietclub) aan de slag kunnen gaan. De FIFA zal ook een beperking opleggen over het aantal spelers die een club mag uitlenen of huren.

Voor de twee volgende seizoenen zal dat aantal vastgelegd worden op respectievelijk acht en zes. Daarnaast zal onderverhuren niet meer mogelijk worden, en mag een huurperiode nog maximaal één jaar bedragen. Dit alles heeft wel geen betrekking op door de club zelf gevormde voetballers of spelers onder de 21. Binnen de drie jaar moet de kersverse regelgeving gevolgd en toegepast worden bij de aangesloten voetbalbonden.

De nieuwe regels betekenen slecht nieuws voor de samenwerking tussen Cercle Brugge en moederclub AS Monaco. De Fransen, die sinds mei 2017 een meerderheid van de aandelen van Cercle in handen hebben, hebben er de laatste jaren namelijk een gewoonte van gemaakt om jonge spelers bij Cercle te stalen. Dat ging met afwisselend succes. Het ziet er nu dus naar uit dat de Bruggelingen opnieuw meer zelfbedruipend zullen moeten worden wat het spelersmateriaal betreft.   

           

LEES OOK: 'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Groot probleem voor Cercle?

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

14
14
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

23
23
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

28
28
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

48
48
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

7
7
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

39
39
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

256
256
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

160
160
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

63
63
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

116
116
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

81
81
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

62
62
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

124
124
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

283
283
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

194
194
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

126
126
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

462
462
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

313
313
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

117
117
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

445
445

Meer sportnieuws