'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

door
'Cercle en Monaco in paniek: FIFA past huurregels aan'

Cercle Brugge lijkt zich dit seizoen te handhaven in de Jupiler Pro League. De Vereniging zette voor nieuwjaar een sterke reeks neer en is opgeschoven naar de tiende plek in het klassement. Op de afgelopen speeldag moest Eupen er nog aan geloven.


Daardoor lijkt er sportief geen vuiltje meer aan de lucht bij Groen-Zwart. De voorsprong op de voorlaatste in de stand, RFC Seraing, bedraagt ondertussen al een mooie negen punten. Daardoor zou het al heel erg fout moeten lopen voor Dominik Thalhammer en co. Komende zondag ontvangt Cercle Zulte Waregem in het Jan Breydelstadion. Sportief gaat het dus goed, maar naast het veld zouden er zich nu wel eens donkere wolken kunnen samenpakken boven West-Vlaanderen.

FIFA PAST REGELS AAN 

Zo meldt Het Nieuwsblad dat de FIFA de regels rond huurspelers wil aanpassen en strenger maken. Die plannen stonden al eerder gepland, maar werden uitgesteld door de coronapandemie. Concreet wil de wereldvoetbalbond dat er in de toekomst slechts drie huurspelers van een club bij een andere club (lees: satellietclub) aan de slag kunnen gaan. De FIFA zal ook een beperking opleggen over het aantal spelers die een club mag uitlenen of huren.

Voor de twee volgende seizoenen zal dat aantal vastgelegd worden op respectievelijk acht en zes. Daarnaast zal onderverhuren niet meer mogelijk worden, en mag een huurperiode nog maximaal één jaar bedragen. Dit alles heeft wel geen betrekking op door de club zelf gevormde voetballers of spelers onder de 21. Binnen de drie jaar moet de kersverse regelgeving gevolgd en toegepast worden bij de aangesloten voetbalbonden.

De nieuwe regels betekenen slecht nieuws voor de samenwerking tussen Cercle Brugge en moederclub AS Monaco. De Fransen, die sinds mei 2017 een meerderheid van de aandelen van Cercle in handen hebben, hebben er de laatste jaren namelijk een gewoonte van gemaakt om jonge spelers bij Cercle te stalen. Dat ging met afwisselend succes. Het ziet er nu dus naar uit dat de Bruggelingen opnieuw meer zelfbedruipend zullen moeten worden wat het spelersmateriaal betreft.   

           

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Groot probleem voor Cercle?

Meest recent

'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

4
4
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

89
89
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

80
80
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

125
125
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

227
227
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

191
191
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

41
41
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

58
58
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

90
90
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

154
154
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

189
189
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

362
362
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

293
293
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

87
87
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

679
679
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

135
135
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

189
189
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

305
305
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

164
164
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

146
146
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

490
490
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

143
143

Meer sportnieuws