Soap rond Genk-KV Mechelen duurt voort

door
Soap rond Genk-KV Mechelen duurt voort

Maandag kwam de Raad van Bestuur van de Pro League samen om allerlei belangrijke zaken uit de klaren. Zo werd bijvoorbeeld een mandaat gegeven aan Wouter Vandenhaute en Vincent Mannaert om de leiding van de Pro League in de komende maanden op zich te nemen. Maar dinsdagvoormiddag zullen de bestuurders al opnieuw samenzitten.


Dan zal de Raad van Bestuur zich onder meer buigen over de regels omtrent uitstel van wedstrijden wegens corona-besmettingen. Die regelgeving werd vorige week nog aangepast, maar zorgde in het weekend meteen voor chaos. Eupen besloot bijvoorbeeld om onder voorbehoud te spelen na het uitstel tegen Cercle Brugge werd geweigerd. KV Mechelen ging zelfs over tot staking omdat hun duel tegen OH Leuven niet werd uitgesteld.

Woensdagavond moet Malinwa in principe opnieuw in actie komen tegen KRC Genk, een duel dat eerder al verplaatst werd wegens de vele afwezige internationals bij de Limburgers. Maar ook achter die wedstrijd stond een vraagteken gezien er nauwelijks verbetering is van de corona-situatie bij KVM. Nieuwe en duidelijkere regels zouden een oplossing kunnen vormen. Maar als die dinsdag worden gestemd, duurt het nog een tijdje alvorens ze in werking treden.

ONDER VOORBEHOUD
Onder de huidige regelgeving is het evenwel onwaarschijnlijk dat de Pro League nu wel toestemming zal geven tot uitstel na het debacle van afgelopen weekend. De match van woensdagavond zal dus naar alle waarschijnlijkheid gewoon doorgaan. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal KVM 'onder voorbehoud' spelen. Op die manier is de club juridisch ingedekt als het later de uitslag in vraag wil trekken. Deze soap zou dus nog wel even kunnen duren.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

De match van woensdag moet uitgesteld worden ...

Meest recent

Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

3
3
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

11
11
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

55
55
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

59
59
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

38
38
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

61
61
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

26
26
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

137
137
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

164
164
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

217
217
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

62
62
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

390
390
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

376
376
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

81
81
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

65
65
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

109
109
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

66
66
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

188
188
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

543
543
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

121
121
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

242
242
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

700
700
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

79
79
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

336
336

Meer sportnieuws