Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

door
Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Afgelopen woensdag bezorgde Paul Onuachu de club haar derde Gouden Schoen in de geschiedenis. En zondagavond werd de competitie hervat met een klinkende zege, zo haalde Racing het met duidelijker 4-1-cijfers van Beerschot.


Niet dat de hekkensluiter de Limburgers veel in de weg legde. Wie gehoopt dat Beerschot na de winterstop een doorstart zou maken kwam bedrogen uit, de koffers richting 1B kunnen stilaan gepakt worden. Maar dan nog kwam Genk sterk voor de dag, met fris en dominant voetbal. En in afwezigheid van de geblesseerde Gouden Schoen, namen andere spelers de uitblinkersrol op zich. Met name Junya Ito leverde een knappe prestatie af.

De Japanner was voorin alomtegenwoordig. Hij scoorde, gaf een assist en lokte de strafschop uit die leidde tot de 3-0 van Theo Bongonda. Bij Sporza werd hij dan ook verkozen tot 'Man van de Match'. "In afwezigheid van Gouden Schoen Onuachu nam Junya Ito de thuisploeg op sleeptouw. Scoorde, gaf een assist en lokte een strafschop uit. Een kus van de juf en een bank vooruit", klinkt het. De krant Het Laatste Nieuws duidt hem zelfs aan als de beste aanvaller van het voorbije weekend.

MATCH TEGEN KVM OP HELLING
De prestatie van Ito, en bij uitbreiding de hele ploeg, doet alvast het beste vermoeden voor de komende weken. Zeker als straks ook Onuachu weer in stelling gebracht kan worden. Aanstaande woensdag kan de opmars in het klassement alvast verder gezet worden tijdens het verplaatste duel tegen KV Mechelen. Al is het afwachten of die partij wel kan doorgaan gezien de vele corona-besmettingen bij Malinwa. Beide clubs zouden daarover in gesprek zijn.

LEES OOK: Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Wie vindt u de beste aanvaller?

Meest recent

Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

1
1
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

110
110
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

33
33
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

80
80
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

166
166
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

93
93
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

83
83
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

44
44
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

79
79
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

222
222
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

186
186
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

134
134
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

108
108
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

150
150
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

223
223
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

31
31
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

150
150
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

392
392
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

180
180
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

86
86
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

46
46
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

408
408
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

89
89
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

203
203

Meer sportnieuws