Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

449 stemmen
Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Afgelopen woensdag bezorgde Paul Onuachu de club haar derde Gouden Schoen in de geschiedenis. En zondagavond werd de competitie hervat met een klinkende zege, zo haalde Racing het met duidelijker 4-1-cijfers van Beerschot.


Niet dat de hekkensluiter de Limburgers veel in de weg legde. Wie gehoopt dat Beerschot na de winterstop een doorstart zou maken kwam bedrogen uit, de koffers richting 1B kunnen stilaan gepakt worden. Maar dan nog kwam Genk sterk voor de dag, met fris en dominant voetbal. En in afwezigheid van de geblesseerde Gouden Schoen, namen andere spelers de uitblinkersrol op zich. Met name Junya Ito leverde een knappe prestatie af.

De Japanner was voorin alomtegenwoordig. Hij scoorde, gaf een assist en lokte de strafschop uit die leidde tot de 3-0 van Theo Bongonda. Bij Sporza werd hij dan ook verkozen tot 'Man van de Match'. "In afwezigheid van Gouden Schoen Onuachu nam Junya Ito de thuisploeg op sleeptouw. Scoorde, gaf een assist en lokte een strafschop uit. Een kus van de juf en een bank vooruit", klinkt het. De krant Het Laatste Nieuws duidt hem zelfs aan als de beste aanvaller van het voorbije weekend.

MATCH TEGEN KVM OP HELLING
De prestatie van Ito, en bij uitbreiding de hele ploeg, doet alvast het beste vermoeden voor de komende weken. Zeker als straks ook Onuachu weer in stelling gebracht kan worden. Aanstaande woensdag kan de opmars in het klassement alvast verder gezet worden tijdens het verplaatste duel tegen KV Mechelen. Al is het afwachten of die partij wel kan doorgaan gezien de vele corona-besmettingen bij Malinwa. Beide clubs zouden daarover in gesprek zijn.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Wie vindt u de beste aanvaller?

Meest recent

‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

19
19
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

21
21
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

112
112
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

337
337
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

289
289
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

171
171
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

335
335
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

97
97
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

135
135
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

170
170
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

389
389
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

518
518
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

196
196
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

369
369
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

301
301
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

74
74
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

295
295
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

125
125
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

150
150
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

608
608
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

163
163
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

208
208
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

796
796
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

322
322

Meer sportnieuws