Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

door
Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Afgelopen woensdag bezorgde Paul Onuachu de club haar derde Gouden Schoen in de geschiedenis. En zondagavond werd de competitie hervat met een klinkende zege, zo haalde Racing het met duidelijker 4-1-cijfers van Beerschot.


Niet dat de hekkensluiter de Limburgers veel in de weg legde. Wie gehoopt dat Beerschot na de winterstop een doorstart zou maken kwam bedrogen uit, de koffers richting 1B kunnen stilaan gepakt worden. Maar dan nog kwam Genk sterk voor de dag, met fris en dominant voetbal. En in afwezigheid van de geblesseerde Gouden Schoen, namen andere spelers de uitblinkersrol op zich. Met name Junya Ito leverde een knappe prestatie af.

De Japanner was voorin alomtegenwoordig. Hij scoorde, gaf een assist en lokte de strafschop uit die leidde tot de 3-0 van Theo Bongonda. Bij Sporza werd hij dan ook verkozen tot 'Man van de Match'. "In afwezigheid van Gouden Schoen Onuachu nam Junya Ito de thuisploeg op sleeptouw. Scoorde, gaf een assist en lokte een strafschop uit. Een kus van de juf en een bank vooruit", klinkt het. De krant Het Laatste Nieuws duidt hem zelfs aan als de beste aanvaller van het voorbije weekend.

MATCH TEGEN KVM OP HELLING
De prestatie van Ito, en bij uitbreiding de hele ploeg, doet alvast het beste vermoeden voor de komende weken. Zeker als straks ook Onuachu weer in stelling gebracht kan worden. Aanstaande woensdag kan de opmars in het klassement alvast verder gezet worden tijdens het verplaatste duel tegen KV Mechelen. Al is het afwachten of die partij wel kan doorgaan gezien de vele corona-besmettingen bij Malinwa. Beide clubs zouden daarover in gesprek zijn.

LEES OOK: Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Wie vindt u de beste aanvaller?

Meest recent

Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

6
6
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

82
82
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

115
115
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

457
457
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

92
92
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

286
286
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

85
85
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

517
517
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

491
491
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

381
381
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1002
1002
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

274
274
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

436
436
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

80
80
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1182
1182
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

217
217
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

347
347
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

455
455
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

365
365
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43

Meer sportnieuws