Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

door
Uitblinker Genk doet Onuachu vergeten

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Afgelopen woensdag bezorgde Paul Onuachu de club haar derde Gouden Schoen in de geschiedenis. En zondagavond werd de competitie hervat met een klinkende zege, zo haalde Racing het met duidelijker 4-1-cijfers van Beerschot.


Niet dat de hekkensluiter de Limburgers veel in de weg legde. Wie gehoopt dat Beerschot na de winterstop een doorstart zou maken kwam bedrogen uit, de koffers richting 1B kunnen stilaan gepakt worden. Maar dan nog kwam Genk sterk voor de dag, met fris en dominant voetbal. En in afwezigheid van de geblesseerde Gouden Schoen, namen andere spelers de uitblinkersrol op zich. Met name Junya Ito leverde een knappe prestatie af.

De Japanner was voorin alomtegenwoordig. Hij scoorde, gaf een assist en lokte de strafschop uit die leidde tot de 3-0 van Theo Bongonda. Bij Sporza werd hij dan ook verkozen tot 'Man van de Match'. "In afwezigheid van Gouden Schoen Onuachu nam Junya Ito de thuisploeg op sleeptouw. Scoorde, gaf een assist en lokte een strafschop uit. Een kus van de juf en een bank vooruit", klinkt het. De krant Het Laatste Nieuws duidt hem zelfs aan als de beste aanvaller van het voorbije weekend.

MATCH TEGEN KVM OP HELLING
De prestatie van Ito, en bij uitbreiding de hele ploeg, doet alvast het beste vermoeden voor de komende weken. Zeker als straks ook Onuachu weer in stelling gebracht kan worden. Aanstaande woensdag kan de opmars in het klassement alvast verder gezet worden tijdens het verplaatste duel tegen KV Mechelen. Al is het afwachten of die partij wel kan doorgaan gezien de vele corona-besmettingen bij Malinwa. Beide clubs zouden daarover in gesprek zijn.

LEES OOK: Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Wie vindt u de beste aanvaller?

Meest recent

Vermaelen wees job bij topclub af: "Niet juiste moment"

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

4
4
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

273
273
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

35
35
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

99
99
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

64
64
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

54
54
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

110
110
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

75
75
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

77
77
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

27
27
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

63
63
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

189
189
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

383
383
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

213
213
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

209
209
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

182
182
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

67
67
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1559
1559
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

52
52
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

53
53
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

366
366
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

148
148
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

215
215

Meer sportnieuws