TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

640
TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany benadrukte vrijdag dat hij zijn selectie in januari intact wil houden. Toch zou RSC Anderlecht het vertrek van één sterkhouder moeten vrezen. Volgens SudPresse blijft de kans bestaan dat Michael Amir Murillo deze winter dan toch nog vertrekt. Het Waalse medium stelt dat de rechtsback op de verlanglijst staat van verschillende Europese ploegen. Voorlopig lijkt er nog geen sprake van een concreet bod, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Een winters vertrek van Sergio Gomez is zeker níét aan de orde. "Ik focus mij op Anderlecht. Ik wil de ploeg helpen om alles te winnen, daarna zullen we wel zien", vertelt de smaakmaker bij Marca.

Charleroi heeft opnieuw een transfer afgerond, zij het op uitgaand vlak. De Carolo's nemen immers definitief afscheid van Mamadou Fall, die dit seizoen toch een beetje op een zijspoor beland was. Eerst kwam Samsunspor aankloppen voor de Senegalese aanvaller, maar uiteindelijk is het een andere Turkse club die met zijn handtekening gaat lopen. Fall werd vrijdag voorgesteld bij Kasimpasa, waar hij een contract van 2,5 jaar tekende.

Volgens La Dernière Heure bestaat de kans dat Reda Jaadi (ex-Antwerp, -Club Brugge, -Standard) snel naar de Jupiler Pro League zal terugkeren. De 26-jarige middenvelder speelt sinds de zomer bij Wydad Casablanca, maar daar kan hij dus alweer vertrekken. Er was de voorbije maanden al sprake van interesse van Lens, Dijon en enkele teams uit de Belgische G6, maar een terugkeer naar ons land lijkt het meest waarschijnlijk. Welke clubs interesse tonen, is wel niet duidelijk.

Cercle Brugge heeft het contract van één van zijn talenten opengebroken. Zo heeft Arne Cassaert zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot medio 2023. De Bruggelingen beslisten ook om hem meteen uit te lenen aan FC Knokke. Daar moet hij enkele maanden ervaring gaan opdoen met oog op volgend seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid zou een erg pittige transfer overwegen. Zo meldt SPORT dat Madrilenen hun zinnen hebben gezet op Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger brak vorig seizoen helemaal door bij FC Barcelona en staat ook dit seizoen doorgaans in de basis. Maar zijn huidige contract loopt af in de zomer van 2023. Indien hij niet verlengt zal Barça hem dus na dit seizoen moeten verkopen, een gratis vertrek kan de club zich in de huidige omstandigheden absoluut niet permitteren. En daar zou Real dus van willen profiteren.

De Serie A heeft er een attractie bij. De Portugese flankaanvaller Nani heeft op zijn oude dag immers nog een mooie transfer weten te versieren. Hij trekt naar Venezia. De ondertussen 35-jarige Portugees tekende tot medio 2023. De speler was een vrij nadat zijn avontuur bij de Amerikaanse club Orlando City was afgelopen.

Lille OSC heeft er weer een oude bekende van het Belgische voetbal bij. De club heeft de transfer van Edon Zhegrova namelijk officieel meegedeeld. De voormalige speler van KRC Genk komt over van FC Basel en tekende tot medio 2026. De Kossovaar zou zo'n 7 miljoen euro hebben gekost.

LEES OOK: UCL: Afgang Lammens en Tielemans, ook Ngoy krijgt klappen

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

89
89
Vader Kompany komt met geruststellend nieuws

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

29
29
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

82
82
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

237
237
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

61
61
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

34
34
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

26
26
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

97
97
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

95
95
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

31
31
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

32
32
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

77
77
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

107
107
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

50
50
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

114
114
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

71
71
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

255
255
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

42
42
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

201
201
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

367
367
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

99
99
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

191
191
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

233
233
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

302
302

Meer sportnieuws