TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany benadrukte vrijdag dat hij zijn selectie in januari intact wil houden. Toch zou RSC Anderlecht het vertrek van één sterkhouder moeten vrezen. Volgens SudPresse blijft de kans bestaan dat Michael Amir Murillo deze winter dan toch nog vertrekt. Het Waalse medium stelt dat de rechtsback op de verlanglijst staat van verschillende Europese ploegen. Voorlopig lijkt er nog geen sprake van een concreet bod, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Een winters vertrek van Sergio Gomez is zeker níét aan de orde. "Ik focus mij op Anderlecht. Ik wil de ploeg helpen om alles te winnen, daarna zullen we wel zien", vertelt de smaakmaker bij Marca.

Charleroi heeft opnieuw een transfer afgerond, zij het op uitgaand vlak. De Carolo's nemen immers definitief afscheid van Mamadou Fall, die dit seizoen toch een beetje op een zijspoor beland was. Eerst kwam Samsunspor aankloppen voor de Senegalese aanvaller, maar uiteindelijk is het een andere Turkse club die met zijn handtekening gaat lopen. Fall werd vrijdag voorgesteld bij Kasimpasa, waar hij een contract van 2,5 jaar tekende.

Volgens La Dernière Heure bestaat de kans dat Reda Jaadi (ex-Antwerp, -Club Brugge, -Standard) snel naar de Jupiler Pro League zal terugkeren. De 26-jarige middenvelder speelt sinds de zomer bij Wydad Casablanca, maar daar kan hij dus alweer vertrekken. Er was de voorbije maanden al sprake van interesse van Lens, Dijon en enkele teams uit de Belgische G6, maar een terugkeer naar ons land lijkt het meest waarschijnlijk. Welke clubs interesse tonen, is wel niet duidelijk.

Cercle Brugge heeft het contract van één van zijn talenten opengebroken. Zo heeft Arne Cassaert zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot medio 2023. De Bruggelingen beslisten ook om hem meteen uit te lenen aan FC Knokke. Daar moet hij enkele maanden ervaring gaan opdoen met oog op volgend seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid zou een erg pittige transfer overwegen. Zo meldt SPORT dat Madrilenen hun zinnen hebben gezet op Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger brak vorig seizoen helemaal door bij FC Barcelona en staat ook dit seizoen doorgaans in de basis. Maar zijn huidige contract loopt af in de zomer van 2023. Indien hij niet verlengt zal Barça hem dus na dit seizoen moeten verkopen, een gratis vertrek kan de club zich in de huidige omstandigheden absoluut niet permitteren. En daar zou Real dus van willen profiteren.

De Serie A heeft er een attractie bij. De Portugese flankaanvaller Nani heeft op zijn oude dag immers nog een mooie transfer weten te versieren. Hij trekt naar Venezia. De ondertussen 35-jarige Portugees tekende tot medio 2023. De speler was een vrij nadat zijn avontuur bij de Amerikaanse club Orlando City was afgelopen.

Lille OSC heeft er weer een oude bekende van het Belgische voetbal bij. De club heeft de transfer van Edon Zhegrova namelijk officieel meegedeeld. De voormalige speler van KRC Genk komt over van FC Basel en tekende tot medio 2026. De Kossovaar zou zo'n 7 miljoen euro hebben gekost.

LEES OOK: 'KV Mechelen heeft beet en shopt in eigen land'

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

De Bruyne zorgt voor Duivelse mijlpaal met tweeklapper

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een uitstekend tweeluik. Tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

17
17
Swingend Spanje blaast Turken weg, Duitsland met schrik vrij

Naast de Rode Duivels kwamen zondagavond ook nog enkele andere toplanden in actie in de ...

59
59
Nieuw doelpuntenfestijn: Duivels rollen Kazachstan op

Enkele dagen na de 0-6 in Liechtenstein hebben de Rode Duivels opnieuw een ruime zege gepakt in hun ...

76
76
'Ajax hakt knoop door over vertrek Mika Godts'

Bij Ajax kent Mika Godts een moeizaam seizoensbegin. De 20-jarige flankaanvaller moet voorlopig ...

74
74
Oranje keihard aangepakt: "Kapot schamen"

Nederland is zondag maar net aan een blamage ontsnapt in zijn vierde kwalificatiewedstrijd voor het ...

50
50
Twee Duivels stellen teleur: "Wat ziet Garcia toch in hem?"

De Rode Duivels begonnen om 20u45 aan hun vierde opdracht op weg naar het WK 2026, waarin ze voorbij ...

420
420
'Westerlo pakt nog uit met knappe transfer bij Juventus'

Maandagavond gaat ook in ons land de transfermarkt weer dicht en dus sluiten heel wat Belgische ...

93
93
Vanhaezebrouck: "Hij wordt dé ster van de Rode Duivels"

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. We zijn het zeker niet altijd eens met ...

107
107
'Rampscenario Anderlecht: Renard en Borguet in paniek'

RSC Anderlecht moet door het sportieve wanbeleid van de afgelopen jaren nog maar eens een nieuw plan ...

683
683
Zwak Nederland kan maar net absolute blamage vermijden

Nederland moest aan de bak om 18u. Na de zeer povere match tegen Polen (1-1) waren er geen excuses: ...

170
170
Eén naam in Garcia’s opstelling wekt woede: "Niet serieus"

België speelt vanavond tegen Kazachstan. Een zege zou een volgende stap zijn richting WK 2026. ...

254
254
De Pfaffs steenrijk na herhalingen op tv? Bedrag choqueert

De familie Pfaff is ondertussen al decennia lang één van de meest invloedrijke ...

211
211
Garcia verrast: dit zijn de 11 Rode Duivels tegen Kazachstan

De Rode Duivels spelen om 20u45 in het Lotto Park tegen Kazachstan. De Belgen moeten altijd winnen ...

305
305
Enorme stunt in de maak? Rode Duivels gewaarschuwd

De Rode Duivels spelen vanavond in het Lotto Park tegen Kazachstan. Dat moet een vlotte zege ...

79
79
'Opvolger Ten Hag: één topkandidaat bij Leverkusen'

Het seizoen in de Bundesliga is nog maar twee speeldagen ver. Toch maakte Bayer Leverkusen van de ...

82
82
Probleem voor Garcia: "Eén van deze drie moet eruit"

De Rode Duivels maakten afgelopen donderdag indruk met een 0-6-overwinning op het veld van ...

216
216
'Club legt in extremis transferbod neer: de exacte details'

De transferperiode zit er maandagavond ook in België op. De kans dat Club Brugge voor het ...

620
620
Dender haalt CPL-smaakmaker, Cercle doet zaken met Lokeren

Maandagavond sluit de transfermarkt ook in België zijn deuren. Verschillende ploegen uit de ...

232
232
'Haaland naar Real: één superster groot slachtoffer'

Real Madrid haalde tijdens de voorbije mercato opnieuw enkele interessante versterkingen in huis, ...

394
394
Coucke snoeihard aangepakt: "Kijk eerst in de spiegel"

Het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter van RSC Anderlecht is sinds afgelopen vrijdag een ...

514
514
Club zet zich schrap: exit Vermant na seizoen?

Club Brugge lanceerde de voorbije maanden weer verschillende spelers richting de Europese ...

242
242
Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Zondagavond kruisen de Rode Duivels in het Lotto Park de degens met Kazachstan. Bondscoach Rudi ...

213
213
Titelverdediger Rodri duidt winnaar Ballon d'Or aan

Eind deze maand is het zover, dan wordt voor de 69ste keer de Gouden Bal uitgereikt. Door ...

85
85
'Club Brugge schrikt plots op: bod van 20 à 25 miljoen'

Club Brugge is grotendeels klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Mogelijk vertrekt de ...

1143
1143
Sterke man AA Gent verklaart pikante transfer Skoras

Daags voordat de transfermarkt ook in België weer achter slot en grendel gaat, is een ...

516
516

Meer sportnieuws