TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany benadrukte vrijdag dat hij zijn selectie in januari intact wil houden. Toch zou RSC Anderlecht het vertrek van één sterkhouder moeten vrezen. Volgens SudPresse blijft de kans bestaan dat Michael Amir Murillo deze winter dan toch nog vertrekt. Het Waalse medium stelt dat de rechtsback op de verlanglijst staat van verschillende Europese ploegen. Voorlopig lijkt er nog geen sprake van een concreet bod, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Een winters vertrek van Sergio Gomez is zeker níét aan de orde. "Ik focus mij op Anderlecht. Ik wil de ploeg helpen om alles te winnen, daarna zullen we wel zien", vertelt de smaakmaker bij Marca.

Charleroi heeft opnieuw een transfer afgerond, zij het op uitgaand vlak. De Carolo's nemen immers definitief afscheid van Mamadou Fall, die dit seizoen toch een beetje op een zijspoor beland was. Eerst kwam Samsunspor aankloppen voor de Senegalese aanvaller, maar uiteindelijk is het een andere Turkse club die met zijn handtekening gaat lopen. Fall werd vrijdag voorgesteld bij Kasimpasa, waar hij een contract van 2,5 jaar tekende.

Volgens La Dernière Heure bestaat de kans dat Reda Jaadi (ex-Antwerp, -Club Brugge, -Standard) snel naar de Jupiler Pro League zal terugkeren. De 26-jarige middenvelder speelt sinds de zomer bij Wydad Casablanca, maar daar kan hij dus alweer vertrekken. Er was de voorbije maanden al sprake van interesse van Lens, Dijon en enkele teams uit de Belgische G6, maar een terugkeer naar ons land lijkt het meest waarschijnlijk. Welke clubs interesse tonen, is wel niet duidelijk.

Cercle Brugge heeft het contract van één van zijn talenten opengebroken. Zo heeft Arne Cassaert zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot medio 2023. De Bruggelingen beslisten ook om hem meteen uit te lenen aan FC Knokke. Daar moet hij enkele maanden ervaring gaan opdoen met oog op volgend seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid zou een erg pittige transfer overwegen. Zo meldt SPORT dat Madrilenen hun zinnen hebben gezet op Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger brak vorig seizoen helemaal door bij FC Barcelona en staat ook dit seizoen doorgaans in de basis. Maar zijn huidige contract loopt af in de zomer van 2023. Indien hij niet verlengt zal Barça hem dus na dit seizoen moeten verkopen, een gratis vertrek kan de club zich in de huidige omstandigheden absoluut niet permitteren. En daar zou Real dus van willen profiteren.

De Serie A heeft er een attractie bij. De Portugese flankaanvaller Nani heeft op zijn oude dag immers nog een mooie transfer weten te versieren. Hij trekt naar Venezia. De ondertussen 35-jarige Portugees tekende tot medio 2023. De speler was een vrij nadat zijn avontuur bij de Amerikaanse club Orlando City was afgelopen.

Lille OSC heeft er weer een oude bekende van het Belgische voetbal bij. De club heeft de transfer van Edon Zhegrova namelijk officieel meegedeeld. De voormalige speler van KRC Genk komt over van FC Basel en tekende tot medio 2026. De Kossovaar zou zo'n 7 miljoen euro hebben gekost.

LEES OOK: UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

0
0
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

10
10
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

143
143
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

82
82
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

109
109
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

97
97
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

35
35
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

53
53
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

42
42
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

241
241
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

344
344
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

150
150
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

80
80
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

54
54
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

262
262
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

486
486
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

257
257
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

159
159
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

436
436
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

218
218
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

445
445
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

182
182
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

109
109

Meer sportnieuws