TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany benadrukte vrijdag dat hij zijn selectie in januari intact wil houden. Toch zou RSC Anderlecht het vertrek van één sterkhouder moeten vrezen. Volgens SudPresse blijft de kans bestaan dat Michael Amir Murillo deze winter dan toch nog vertrekt. Het Waalse medium stelt dat de rechtsback op de verlanglijst staat van verschillende Europese ploegen. Voorlopig lijkt er nog geen sprake van een concreet bod, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Een winters vertrek van Sergio Gomez is zeker níét aan de orde. "Ik focus mij op Anderlecht. Ik wil de ploeg helpen om alles te winnen, daarna zullen we wel zien", vertelt de smaakmaker bij Marca.

Charleroi heeft opnieuw een transfer afgerond, zij het op uitgaand vlak. De Carolo's nemen immers definitief afscheid van Mamadou Fall, die dit seizoen toch een beetje op een zijspoor beland was. Eerst kwam Samsunspor aankloppen voor de Senegalese aanvaller, maar uiteindelijk is het een andere Turkse club die met zijn handtekening gaat lopen. Fall werd vrijdag voorgesteld bij Kasimpasa, waar hij een contract van 2,5 jaar tekende.

Volgens La Dernière Heure bestaat de kans dat Reda Jaadi (ex-Antwerp, -Club Brugge, -Standard) snel naar de Jupiler Pro League zal terugkeren. De 26-jarige middenvelder speelt sinds de zomer bij Wydad Casablanca, maar daar kan hij dus alweer vertrekken. Er was de voorbije maanden al sprake van interesse van Lens, Dijon en enkele teams uit de Belgische G6, maar een terugkeer naar ons land lijkt het meest waarschijnlijk. Welke clubs interesse tonen, is wel niet duidelijk.

Cercle Brugge heeft het contract van één van zijn talenten opengebroken. Zo heeft Arne Cassaert zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot medio 2023. De Bruggelingen beslisten ook om hem meteen uit te lenen aan FC Knokke. Daar moet hij enkele maanden ervaring gaan opdoen met oog op volgend seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid zou een erg pittige transfer overwegen. Zo meldt SPORT dat Madrilenen hun zinnen hebben gezet op Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger brak vorig seizoen helemaal door bij FC Barcelona en staat ook dit seizoen doorgaans in de basis. Maar zijn huidige contract loopt af in de zomer van 2023. Indien hij niet verlengt zal Barça hem dus na dit seizoen moeten verkopen, een gratis vertrek kan de club zich in de huidige omstandigheden absoluut niet permitteren. En daar zou Real dus van willen profiteren.

De Serie A heeft er een attractie bij. De Portugese flankaanvaller Nani heeft op zijn oude dag immers nog een mooie transfer weten te versieren. Hij trekt naar Venezia. De ondertussen 35-jarige Portugees tekende tot medio 2023. De speler was een vrij nadat zijn avontuur bij de Amerikaanse club Orlando City was afgelopen.

Lille OSC heeft er weer een oude bekende van het Belgische voetbal bij. De club heeft de transfer van Edon Zhegrova namelijk officieel meegedeeld. De voormalige speler van KRC Genk komt over van FC Basel en tekende tot medio 2026. De Kossovaar zou zo'n 7 miljoen euro hebben gekost.

LEES OOK: Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

54
54
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

20
20
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

54
54
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

147
147
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

19
19
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

118
118
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

185
185
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

208
208
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

87
87
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

56
56
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

298
298
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

292
292
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

191
191
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

513
513
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

237
237
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

256
256
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

368
368
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws