TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

640
TRANSFERUURTJE: 'Real wil sterkhouder Barça, Anderlecht beeft'

De winterse transferperiode heeft zich op 1 januari officieel op gang getrokken. Het gonst momenteel dan ook van allerlei geruchten en over ploegen met grote plannen, zowel in binnen- als buitenland. VoetbalNieuws zet de belangrijkste nieuwtjes dagelijks voor u op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Vincent Kompany benadrukte vrijdag dat hij zijn selectie in januari intact wil houden. Toch zou RSC Anderlecht het vertrek van één sterkhouder moeten vrezen. Volgens SudPresse blijft de kans bestaan dat Michael Amir Murillo deze winter dan toch nog vertrekt. Het Waalse medium stelt dat de rechtsback op de verlanglijst staat van verschillende Europese ploegen. Voorlopig lijkt er nog geen sprake van een concreet bod, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Een winters vertrek van Sergio Gomez is zeker níét aan de orde. "Ik focus mij op Anderlecht. Ik wil de ploeg helpen om alles te winnen, daarna zullen we wel zien", vertelt de smaakmaker bij Marca.

Charleroi heeft opnieuw een transfer afgerond, zij het op uitgaand vlak. De Carolo's nemen immers definitief afscheid van Mamadou Fall, die dit seizoen toch een beetje op een zijspoor beland was. Eerst kwam Samsunspor aankloppen voor de Senegalese aanvaller, maar uiteindelijk is het een andere Turkse club die met zijn handtekening gaat lopen. Fall werd vrijdag voorgesteld bij Kasimpasa, waar hij een contract van 2,5 jaar tekende.

Volgens La Dernière Heure bestaat de kans dat Reda Jaadi (ex-Antwerp, -Club Brugge, -Standard) snel naar de Jupiler Pro League zal terugkeren. De 26-jarige middenvelder speelt sinds de zomer bij Wydad Casablanca, maar daar kan hij dus alweer vertrekken. Er was de voorbije maanden al sprake van interesse van Lens, Dijon en enkele teams uit de Belgische G6, maar een terugkeer naar ons land lijkt het meest waarschijnlijk. Welke clubs interesse tonen, is wel niet duidelijk.

Cercle Brugge heeft het contract van één van zijn talenten opengebroken. Zo heeft Arne Cassaert zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot medio 2023. De Bruggelingen beslisten ook om hem meteen uit te lenen aan FC Knokke. Daar moet hij enkele maanden ervaring gaan opdoen met oog op volgend seizoen.

BUITENLAND
Real Madrid zou een erg pittige transfer overwegen. Zo meldt SPORT dat Madrilenen hun zinnen hebben gezet op Ronald Araujo. De Uruguayaanse verdediger brak vorig seizoen helemaal door bij FC Barcelona en staat ook dit seizoen doorgaans in de basis. Maar zijn huidige contract loopt af in de zomer van 2023. Indien hij niet verlengt zal Barça hem dus na dit seizoen moeten verkopen, een gratis vertrek kan de club zich in de huidige omstandigheden absoluut niet permitteren. En daar zou Real dus van willen profiteren.

De Serie A heeft er een attractie bij. De Portugese flankaanvaller Nani heeft op zijn oude dag immers nog een mooie transfer weten te versieren. Hij trekt naar Venezia. De ondertussen 35-jarige Portugees tekende tot medio 2023. De speler was een vrij nadat zijn avontuur bij de Amerikaanse club Orlando City was afgelopen.

Lille OSC heeft er weer een oude bekende van het Belgische voetbal bij. De club heeft de transfer van Edon Zhegrova namelijk officieel meegedeeld. De voormalige speler van KRC Genk komt over van FC Basel en tekende tot medio 2026. De Kossovaar zou zo'n 7 miljoen euro hebben gekost.

LEES OOK: 'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Met zijn huidige kern moet Anderlecht al kampioen kunnen worden ...

Meest recent

RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

9
9
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

105
105
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

120
120
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

18
18
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

75
75
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

75
75
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

112
112
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

98
98
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

86
86
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

284
284
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

112
112
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

383
383
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

196
196
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

434
434
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

339
339
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

495
495
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

327
327
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

113
113
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

93
93
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

157
157
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

244
244
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

244
244

Meer sportnieuws