Scorende Mertens druipt af na krankzinnig duel

door
Scorende Mertens druipt af na krankzinnig duel

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend pas terug op gang, elders in Europa is de bal wel al aan het rollen. In Italië bijvoorbeeld, stonden donderdag twee affiches in de 1/8ste finale van de Coppa Italia op het programma. Voor SSC Napoli zit de bekercompetitie er echter alweer op na een knotsgek duel met ACF Fiorentina: 2-5.


Het duurde wel tot in het slot van de eerste helft alvorens de wedstrijd helemaal ontplofte. De onvermijdelijke Dusan Vlahovic zette de bezoekers op voorsprong, maar Napoli reageerde via een lekker doelpunt van Dries Mertens. En in de extra tijd volgde een nieuwe klap voor Fiorentina toen doelman Bartlomiej Dragowski met rood van het veld werd gestuurd. Toch was het de ploeg uit Firenze die in de tweede helft opnieuw op voorsprong kwam.

In de slotfase van de reguliere speeltijd leek het kalf zelfs helemaal verdronken voor de Napolitanen. Zo pakten Hirving Lozano en Fabian Ruiz eveneens rood namens de thuisploeg. Maar met nog 9 man tussen de lijnen, maakte Andrea Petagna in de absolute slotseconden er alsnog 2-2 van. Verlengingen moesten dus bepalen welke ploeg door mocht naar de volgende ronde. Daarin moest Napoli met een mannetje minder toch zijn meerdere erkennen.

DRIE GOALS IN EXTRA TIJD
Lorenzo Venuti zorgde in de extra tijd van de eerste verlenging voor de definitieve voorsprong. Vervolgens deden kersvers aanwinst Krysztof Piatek en Youssef Maleh de boeken helemaal dicht. Een koude douche dus voor Napoli, dat zijn seizoen zal moeten kleuren in de Serie A en Europa League. Fiorentina mag wel blijven dromen van de Coppa.

LEES OOK: 'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Mertens moet stilaan een stap terugzetten ...

Meest recent

Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

0
0
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

42
42
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

158
158
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

56
56
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

316
316
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

241
241
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

72
72
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

40
40
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

89
89
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

251
251
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

75
75
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

293
293
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

781
781
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

39
39
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

268
268
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

54
54
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

270
270
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

78
78
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

242
242
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

89
89
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

153
153
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

411
411
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

249
249
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94

Meer sportnieuws