Scorende Mertens druipt af na krankzinnig duel

door
Scorende Mertens druipt af na krankzinnig duel

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend pas terug op gang, elders in Europa is de bal wel al aan het rollen. In Italië bijvoorbeeld, stonden donderdag twee affiches in de 1/8ste finale van de Coppa Italia op het programma. Voor SSC Napoli zit de bekercompetitie er echter alweer op na een knotsgek duel met ACF Fiorentina: 2-5.


Het duurde wel tot in het slot van de eerste helft alvorens de wedstrijd helemaal ontplofte. De onvermijdelijke Dusan Vlahovic zette de bezoekers op voorsprong, maar Napoli reageerde via een lekker doelpunt van Dries Mertens. En in de extra tijd volgde een nieuwe klap voor Fiorentina toen doelman Bartlomiej Dragowski met rood van het veld werd gestuurd. Toch was het de ploeg uit Firenze die in de tweede helft opnieuw op voorsprong kwam.

In de slotfase van de reguliere speeltijd leek het kalf zelfs helemaal verdronken voor de Napolitanen. Zo pakten Hirving Lozano en Fabian Ruiz eveneens rood namens de thuisploeg. Maar met nog 9 man tussen de lijnen, maakte Andrea Petagna in de absolute slotseconden er alsnog 2-2 van. Verlengingen moesten dus bepalen welke ploeg door mocht naar de volgende ronde. Daarin moest Napoli met een mannetje minder toch zijn meerdere erkennen.

DRIE GOALS IN EXTRA TIJD
Lorenzo Venuti zorgde in de extra tijd van de eerste verlenging voor de definitieve voorsprong. Vervolgens deden kersvers aanwinst Krysztof Piatek en Youssef Maleh de boeken helemaal dicht. Een koude douche dus voor Napoli, dat zijn seizoen zal moeten kleuren in de Serie A en Europa League. Fiorentina mag wel blijven dromen van de Coppa.

LEES OOK: 'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

Mertens moet stilaan een stap terugzetten ...

Meest recent

Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

0
0
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

82
82
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

83
83
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

71
71
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

93
93
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

131
131
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

160
160
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

57
57
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

198
198
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

73
73
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

86
86
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

466
466
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

416
416
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

860
860
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

304
304
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

42
42
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

458
458
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

278
278
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1067
1067
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

354
354
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

403
403
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

222
222
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

111
111
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

677
677
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

278
278

Meer sportnieuws