Titelconcurrentie slikt: Union maakt indruk in Spanje

394 stemmen
Titelconcurrentie slikt: Union maakt indruk in Spanje

Union SG heeft een historisch 2021 achter de rug, maar 2022 kan voor de Brusselaars zo mogelijk nog mooier worden. De promovendus doet namelijk volop mee voor de landstitel en vertoonde vooralsnog geen tekenen van zwakte. Zaterdag werd op stage zelfs nog wat extra vertrouwen getankt.


De Brusselaars konden de winterstop als leider inzetten met een voorsprong van 7 punten. Dat doet het beste vermoeden voor de komende maanden. Maar om niet aan het toeval over te laten besloot ook Union een winterse stage in Spanje af te werken. Daar stond zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd tegen Cercle Brugge op het programma. Een interessante test want Groen-Zwart toonde zich vlak voor de winterstop in uitstekende doen.

Maar Union kon wederom indruk maken en won met 1-4. De partij begon nochtans tegenvallend. Zo moest smaakmaker Mitoma met een blessure naar de kant gehaald worden en werd de openingstreffer afgekeurd wegens buitenspel. In de 37ste minuut lukte het dan toch: Undav opende de score van op de stip. Enkele minuten later maakte de Duitse spits op aangeven van zijn maatje Vanzeir er ook 0-2 van. In de extra tijd van de eerste periode zorgde Cercle wel voor de aansluitingstreffer na penalty van Hotic.

DODELIJK EFFICIËNT
Groen-Zwart kwam ook goed uit de kleedkamer en liet bij momenten goed voetbal zien. Het Union van coach Mazzu blijft echjter dodelijk efficiënt. Na een hoekschop kon aanwinst Machida een eerste keer scoren voor zijn nieuwe werkgever. En in de slotseconden legde Berradi de 1-4-eindstand vast na een nieuwe assist van Vanzeir. De Unionisten lijken dus helemaal klaar voor de start van de tweede seizoenshelft tegen Seraing. Cercle hervat komend weekend tegen KAS Eupen.

LEES OOK: Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Union wordt kampioen ...

Meest recent

Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

3
3
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

49
49
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

110
110
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

111
111
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

66
66
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

36
36
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

63
63
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

386
386
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

162
162
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

420
420
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

444
444
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

151
151
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

81
81
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

229
229
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

131
131
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

83
83
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

325
325
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

249
249
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

105
105
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

102
102
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

268
268
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

171
171
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

413
413
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

144
144
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

97
97

Meer sportnieuws