Wintermercato KRC Genk: hinken op 2 gedachten

429
Wintermercato KRC Genk: hinken op 2 gedachten

De traditionele topclubs in de Jupiler Pro League hebben de komende maanden flink wat werk voor de boeg willen ze verrassend koploper Union nog het vuur aan de schenen leggen. Een geslaagde wintermercato, sinds enkele dagen officieel geopend, kan daarbij alvast een stevig handje helpen. Daarom nemen wij voor iedere titelkandidaat de belangrijkste transferdossiers in januari onder de loep. Met als eerste aan de beurt: KRC Genk.


Van alle G6-ploegen heeft Genk uiteraard het meeste schade in te halen na nieuwjaar. Met een schamele 29 op 63 pronkt het per slot van rekening pas op de negende plaats in het klassement, en grijpt de vicekampioen momenteel dus zelfs virtueel naast Play-Off II. Heel wat werk aan de winkel voor Head of Football Dimitri de Condé, zou je dan denken, al hoeven we desalniettemin wellicht geen karrenvracht aan transfers te verwachten in de Cegeka Arena. Daar rekent men er vooral op dat de huidige selectie haar niveau onder impuls van nieuwe coach Bernd Storck snel opnieuw weet op te krikken. Toch blijft vers bloed om dat proces te versnellen natuurlijk altijd meer dan welkom.

WIE IS WELKOM?
Prioriteit nummer één werd alvast ingevuld, want met Aziz Ouattara Mohammed streek donderdag reeds de gewenste controleur op het middenveld neer. Hij moet de Limburgers van wat broodnodige power voorzien. Vermits de nieuwste aanwinst zich tevens centraal achterin uit de slag trekt, zit Genk ondanks de vele tegengoals daar eveneens nog even gebeiteld. Al valt een versterking in de breedte met het oog op de toekomst, trouw aan de stijl van het huis, niet uit te sluiten. Ook op de beide backs zijn er dankzij de terugkeer van Simen Jukleröd op papier voldoende opties voorhanden. Een ervaren doublure voor doelman Maarten Vandevoordt lijkt daarentegen nog steeds geen overbodige luxe.



In het offensief compartiment verloopt het herstel van Paul Onuachu naar verluidt voorspoedig, maar indien hij nog een tijdje buiten strijd ligt is de spoeling diep in de punt plots flinterdun. Een extra spits als alternatief voor Iké Ugbo mag er dan gerust bij. In diens rug rekent Genk op een betere terugronde voor Mike Trésor en de ontwikkeling van jonkie Luca Oyen. Samen met Joseph Paintsil, tijdelijk afwezig omwille van de Afrika Cup, bieden zij ook op de flank back-up voor de vaste tenoren. Behoudens een opportuniteit staat een bijkomende winger dus niet bovenaan de verlanglijst. Alles opgeteld past een polyvalente aanvaller, die op diverse posities in de voorhoede uit de voeten kan, het best in het plaatje.

WIE MAG/MOET WEG?
Net als op inkomend vlak hinkt Genk hier ietwat op twee gedachten. Enerzijds is er het razend drukke interlandschema na de winterstop, waarbij iedereen ongetwijfeld nog van pas zal komen. Zeker nu de Limburgers geen steken meer mogen laten vallen willen ze hun inhaalrace tot een goed einde brengen. Anderzijds treedt de uittredend bekerwinnaar straks alleen nog maar in de competitie aan, en dat terwijl de kern vooraf gewapend werd voor drie fronten. Hoewel er voorlopig schijnbaar niemand met één been buiten de deur staat, zou het daarom niet verbazen mocht de selectie aan het eind van de mercato – wanneer de meest hectische periode achter de rug ligt – alsnog enigszins worden uitgedund.



Een van de voornaamste kandidaten om te vertrekken is in dat geval wellicht Bastien Toma, die nu al nauwelijks aan de bak kwam. Op basis van de eerste indrukken lijkt de Zwitser onder Storck evenmin deel uit te maken van de schifting op het middenveld. Dankzij de komst van Ouattara zakt daar ook Carel Eiting verder weg in de pikorde, al neemt Genk vermoedelijk nog geen afscheid van de tot dusver tegenvallende zomeraankoop. Daarnaast loopt het contract van Paintsil na dit seizoen af. Benieuwd wat De Condé en co van plan zijn met de tot voor kort nog afgeschreven Ghanees. Een uitleenbeurt voor de jongeren tot slot behoort gezien het geringe aantal Belgen helaas niet tot de mogelijkheden.

WIE DREIGT TE VERTREKKEN?
Van Wilfred Ndidi en Leon Bailey langs Alejandro Pozuelo tot Sander Berge, Ally Samatta en vorig jaar nog Joakim Maehle: Genk verloor recent wel vaker sterkhouders in deze periode. Het lijkt haast traditie in de Cegeka Arena, waar men dankzij de eigen mindere prestaties dit keer misschien op beide oren kan slapen. Voorlopig blijft het alvast bijzonder stil omtrent smaakmakers als Theo Bongonda, Kristian Thorstvedt en Junya Ito, en ook rond Jhon Lucumi beweegt er momenteel weinig. Toch leerde onder meer Maehle dat het richting deadline snel kan gaan. Met uitzondering van Ito dreigt Genk in al deze dossiers trouwens met de rug tegen de muur te belanden. Het overige trio ligt slechts vast tot 2023.



Ito zijn contract loopt een jaar langer door, net als dat van Carlos Cuesta, Daniel Munoz en Onuachu. De boomlange goalgetter is de enige wiens naam in de geruchtenmolen circuleert, maar mede door zijn blessure oogt een transfer in januari onwaarschijnlijk. Genk lijkt haar stunt van afgelopen zomer dus te herhalen en iedereen nog een halfjaartje langer aan boord te houden, zij het nu met iets minder glans. Al durven we ons hand er niet voor in het vuur te houden dat pakweg Lucumi in februari wel degelijk nog in ons land vertoeft, of zelfs Patrik Hrosovsky bij een mooi aanbod vertrekt. Een leegloop zal het echter niet worden. Daarvoor primeren de sportieve ambities te zeer op het financiële aspect.

LEES OOK: Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Wie zal Genk zeker in januari verlaten?

Meest recent

Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

0
0
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

7
7
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

47
47
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

122
122
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

39
39
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

128
128
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

188
188
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

161
161
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1040
1040
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

101
101
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

265
265
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

67
67
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

64
64
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

166
166
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

342
342
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

283
283
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

288
288

Meer sportnieuws