'Standard hoopt op twee JPL-smaakmakers'

door
'Standard hoopt op twee JPL-smaakmakers'

Standard heeft een dramatische eerste seizoenshelft achter de rug en zal na de winterstop vol aan de bak moeten. De Rouches staan momenteel immers slechts vier punten boven de degradatiezone. Coach Luka Elsner hoopt dan ook dat er tijdens de wintermercato de nodige versterking volgt.


De prioriteit is momenteel het aantrekken van verse krachten op de back-posities. Hugo Siquet werd namelijk verkocht aan het Duitse Freiburg, terwijl Collins Fai in de komende weken actief is op de Africa Cup. Hier en daar wordt ook geopperd dat de huurbeurt van de wisselvallige Niels Nkounkou vroegtijdig kan worden stopgezet. Maar Elsner laat tegenover SudPresse verstaan dat hij geen verandering in de situatie van de Everton-huurling verwacht.

Naast versterking op de back-posities mikken de Rouches ook op een flankaanvaller, vooral iemand die op links uit de voeten kan. En daarvoor is het vizier gericht op de eigen Jupiler Pro League. Zo zag Standard eerder al een bod op Jean-Luc Dompé geweigerd worden door Zulte Waregem. Faïz Selemani van KV Kortrijk staat eveneens op de verlanglijst. Maar in beide dossiers zal het voor de Luikenaars lastig worden om effectief toe te slaan.

GEEN FOUTENMARGE
Sportief gezien is de situatie momenteel immers allesbehalve aantrekkelijk. Maar vooral de financiële kant vormt een struikelblok. Zoals geweten kampt de club met de nodige financiële problemen, de meest recente jaarrekening kleurde opnieuw rood. En voorlopig zijn er nog geen geschikte overnemers/investeerders gevonden. "We zullen erg intelligente transfers moeten doen, er is geen ruimte voor fouten. Daarom zullen we niet overhaast te werk gaan", aldus Elsner.

LEES OOK: Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Zonder extra versterking moet Standard de degradatie vrezen ...

Meest recent

Verrassende boodschap voor Garcia: "Duivels zijn geen doel"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

10
10
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

21
21
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

99
99
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

115
115
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

27
27
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

101
101
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

104
104
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

254
254
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

38
38
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

188
188
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

851
851
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

365
365
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

142
142
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

127
127
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

499
499
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

369
369
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

34
34
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

494
494
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

126
126
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

86
86
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

145
145
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

146
146
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

106
106
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

102
102

Meer sportnieuws