Eden Hazard zorgt voor megaprobleem

door
Eden Hazard zorgt voor megaprobleem

Traag maar gestaag werkt Eden Hazard zich naar een topniveau toe. De absolute topspeler van bij Chelsea zal hij wellicht niet meer worden, maar de 30-jarige toont soms nog flitsen van zijn grote kunnen. Met wat meer wedstrijdritme en goed gevoel kan hij de perceptie van flopspeler bij Real Madrid in extremis nog ombuigen. Hazard klopt alvast stevig op de deur van de basisploeg bij Los Blancos. Tot voor kort stond Marco Asensio nog één trede boven Hazard in de hiërarchie maar sinds vorig weekend lijkt de Rode Duivel definitief de bovenhand genomen te hebben. En dat zal Carlo Ancelotti ongetwijfeld hoofdbrekens bezorgen.


ZOEKTOCHT NAAR MINUTEN

“Zijn tekort aan wedstrijden baart me uiteraard zorgen”, zei Roberto Martinez onlangs op Eleven Sports. “Dat is nieuw voor (Eden) Hazard, want nooit eerder kwam hij in zo’n situatie terecht zoals nu en dat kan heel lastig zijn.” De bondscoach van de Rode Duivels benadrukte dat het gehele herstel van Hazard als voetballer vandaag prioritair is. In de laatste jaren kampte de aanvaller van Real Madrid namelijk met meerdere verschillende blessures, maar volgens Martinez is Hazard ondertussen fysiek “volledig hersteld” van zijn kwaaltjes.

Net daarom is het zo belangrijk dat Eden Hazard veel speelminuten maakt. Enkel op die manier kan de 30-jarige terug hopen koesteren om ooit zijn beste niveau terug te halen. En dat hoopt men uiteraard ook in het Estadio Santiago Bernabéu. Real Madrid dokte in de zomer van 2019 maar liefst 115 miljoen euro aan Chelsea om de Rode Duivel aan te trekken. Maar de Galactico kon dat stevig transferbedrag nooit rechtvaardigen in Madrid. Ondertussen werkte Hazard 221 minuten af in de laatste drie competitiewedstrijden, en bevindt zijn vorm zich alvast in een stijgende lijn.



In de vorige competitiewedstrijden tegen Cadiz en Athletic Bilbao startte Eden Hazard telkens in de basis bij Real Madrid, waar de spelersgroep hard getroffen werd door het corona-virus. ’t Was dus een geluk bij een ongeluk dat Hazard voor het eerst sinds lang nog eens twee wedstrijden op rij in de basis startte. Tegen Cadiz en Athletic Bilbao maakt hij weliswaar niet het verschil, maar het belangrijkste is dat Hazard terug wedstrijdritme opdeed. Dat is namelijk de enigste manier waarop hij terug vertrouwen kan opdoen en intensiteit kan opbouwen.

VERRASSENDE DOMPER

Vorig weekend was het de algemene verwachting dat Carlo Ancelotti tegen Getafe opnieuw zou kiezen voor Eden Hazard in de basis, want de corona-besmettingen bij Real Madrid waren nog steeds overvloedig. Maar in het Coliseum Alfonso Pérez startte de Belg ietwat verrassend op de bank en Marco Asensio in de startende elf. Maar na afloop van de wedstrijd tegen Getafe, scoorde Hazard opmerkelijk meer punten dan zijn Spaanse ploegmaat.

Bij Real Madrid zijn er tien posities waar er certitudes zijn, enkel op de aanvallende rechterflank is er momenteel een vacature. Eentje waarvoor Hazard, Asensio en Rodrygo met elkaar in de schaal liggen. Door de afwezigheid van Vinicius Junior tegen Getafe, de sterkhouder op de linkerflank, zouden er dus twee rotatiespelers in de ploeg komen.



Alle signalen wezen op een derde opeenvolgende basisplaats voor Eden Hazard, die de laatste tijd een goede evolutie doormaakte op het veld. Zijn stijgend wedstrijdritme doet hem ogenschijnlijk deugd, maar desondanks verkoos Ancelotti ervoor om Hazard tegen Getafe op de bank te houden. Starten deed de Italiaan met Rodrygo (links) en Asensio (rechts). Aan de rust mocht Hazard invallen voor Asensio, en dat was een goede zet van Ancelotti.

CONCURRENTIESTRIJD

Zonder een overweldigende prestatie af te leveren, toonde de Rode Duivel zich meer aanwezig en hij presenteerde tevens een grotere meerwaarde dan Asensio. Hazard toonde meer diepgang en hij acteerde nadrukkelijker rond en in het vijandig gebied van de tegenstander. Daarmee vulde Hazard de grootste mankementen in die Ancelotti identificeerde tijdens de eerste helft. Volgens Marca is de 30-jarige zelfs goed op weg om Asensio definitief voorbij te steken in de bestaande hiërarchie.



Gelet op zijn prijskaartje van 115 miljoen euro is dat nochtans een evidentie, maar we weten allemaal dat Eden Hazard een moeilijke twee jaar achter de rug heeft. En dan is het een grote overwinning om punten te scoren tegenover zijn rechtstreekse concurrent Marco Asensio. Op zijn natuurlijke positie op de linkerflank had Hazard een grotere invloed op het spel dan zijn Spaanse ploegmaat op rechts. Dat blijkt alvast uit de 12 geslaagde offensieve acties van Hazard tegenover amper 3 geslaagde offensieve acties van Asensio.

ASENSIO OUT, HAZARD IN?

Het was ook opvallend dat de spelers van Real Madrid tegen Getafe nadrukkelijker Eden Hazard opzochten dan Marco Asensio. Daarnaast verdeelde de Belg opmerkelijk ook meer passes (29) dan zijn concurrent (18), en dat tevens aan een hogere zuiverheid. Hazard was meer actief in het spelbeeld en veel meer aanwezig dan Asensio. De Rode Duivel ging bijvoorbeeld 19 duels aan tegenover 7 voor Asensio, en wederom met meer succes.



Soms toonde Eden Hazard zelfs vlagen van de speler die hij ooit was. Hij ging tegen Getafe maar liefst 8 dribbels aan, waarvan er 7 slaagden. Dat staat in schril contrast met de éne dribbel die Marco Asensio aanging in de eerste helft. Daarnaast pakte Hazard ook uit met 3 versnellingen, wat eveneens een groot handelsmerk is van hem. Bovendien was de 30-jarige ook gretiger in het defensief opzicht.

HAZARDINHO

Het is nog te vroeg om te stellen dat Eden Hazard helemaal terug is, maar zijn stijgende vormcurve is alvast veelbelovend. En dat is ook de Spaanse pers niet ontgaan. De teneur na de match tegen Getafe was dan ook overwegend positief. “Hij begon op de bank, maar kwam aan de rust tussen de lijnen en hoorde vervolgens bij de beste spelers van Real Madrid”, schreef Mundo Deportivo. “Hij verbeterde het spel van Real. Wie weet wat er gebeurd was als hij 90 minuten tussen de lijnen stond”, was AS lovend.



Hazard vindt zijn dribbels en versnellingen terug, en dat was toch iets wat er bij hem ontbrak in de voorbije twee jaar. Hazard mist duidelijk nog wat wedstrijdritme en finesse in zijn acties, maar de definitieve heropbouw is merkelijk ingezet. ‘Hazardinho’ klimt op het gebied van dribbels ondertussen terug op tot de beste spelers van LaLiga. Op een gemiddelde per 90 minuten bezet hij alvast de veertiende plaats bij het aantal ondernomen dribbels in de Spaanse competitie. Bij de accuraatheid van de dribbels is hij alvast de vijfde beste speler. Dat belooft alvast voor de komende weken en maanden …

POLL: Zal Hazard terug een Europese topspeler worden?

Meest recent

Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

3
3
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

1
1
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

51
51
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

104
104
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

77
77
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

88
88
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

137
137
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

232
232
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

145
145
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

232
232
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

102
102
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

362
362
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

208
208
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

634
634
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

228
228
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

497
497
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

118
118
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

236
236
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

340
340

Meer sportnieuws