Antwerp droomt van stunttransfer Vermaelen

door
Antwerp droomt van stunttransfer Vermaelen

Op 36-jarige leeftijd zit Thomas Vermaelen zonder club, maar in de herfst van zijn carrière zit er wellicht nog een mooi hoofdstuk aan te komen. Antwerp FC zou zich namelijk kandidaat stellen om Vermaelen aan te trekken en dat zou een fraaie stunt zijn van the Great Old. Vorige zomer was hij namelijk nog één van de zeldzame lichtpunten bij de Duivels op het Europees Kampioenschap.


TERUGHALEN

Het avontuur van Thomas Vermaelen in Japan zit erop. Vissel Kobe besliste onlangs om het aflopende contract van de 85-voudige Rode Duivel niet meer te verlengen, waardoor Vermaelen momenteel zonder club zit. Maar geen nood. Volgens Het Nieuwsblad is Antwerp FC op zoek naar een goeie centrale verdediger. Indien de eisen van Vermaelen niet te hoog liggen, dan zou hij naar verluidt een serieuze optie betekenen voor the Great Old.



Een huidige Rode Duivel, een basisspeler zelfs indien fit, die terugkeert naar de Jupiler Pro League, dat kan alleen maar toegejuicht worden. “Hij was op het EK nog de beste verdediger. Ik zou zeggen: haal hem maar terug”, klonk Philippe Albert in diezelfde krant bijvoorbeeld erg enthousiast rond de eventuele rentree van Vermaelen naar België. Maar het lijdt geen enkele twijfel dat Vermaelen erg selectief zou zijn in de clubkeuze.

JONGEN VAN HET VELTWIJCKPARK

Ten eerste is hij enkel financieel haalbaar voor een select groepje van Belgische topclubs. Club Brugge, AA Gent en Antwerp FC lijken over de nodige middelen te beschikken om Vermaelen een contract voor te schotelen. Maar of dat ook voldoende is om hem te overtuigen, dat is nog een andere vraag. Daarnaast valt het te betwijfelen of Vermaelen zélf openstaat om te voetballen voor een Belgische voetbalclub.



Eerder dit jaar gaf Vermaelen een interview aan De Morgen en daarin stelde hij heel duidelijk dat voetballen in eigen land niet per se de hoogste prioriteit geniet. “Het is geen blinde vlek in mijn carrière die ik wil wegwerken”, dixit Vermaelen. Hij zou waarschijnlijk wel uit pure romantiek teruggekeerd zijn naar Germinal Ekeren. “Ik ben een jongen van het Veltwijckpark en het is bijzonder jammer dat Germinal Ekeren er niet meer is.”

TRAAG, OUD EN BROOS

Er zullen echter niet heel veel clubs in de rij staan om Thomas Vermaelen een contract voor te schotelen, want per slot van rekening telt de centrale verdediger alweer 36 lentes. Een transfer met het oog op de toekomst is ie dus alvast niet. Daarom zal de interesse voornamelijk vanuit België komen, eerder dan vanuit het buitenland. Antwerp wordt dus alvast gelinkt aan Vermaelen en daar zou zijn enorme ervaring en kwaliteit grote wonderen kunnen verrichten in de jonge garde.

Daarnaast heerst de algemene perceptie dat Vermaelen een erg blessuregevoelige speler. Te traag. Te oud. Te broos. Diezelfde vragen omtrent zijn fysieke gesteldheid werden gesteld bij de aanvang van het EK 2020 in de vorige zomer. Extern dan wel, want Roberto Martinez bleef altijd rotsvast geloven in de fysieke capaciteiten van zijn ervaren verdediger.



Vermaelen moest zijn selectie voor het EURO 2020 ogenschijnlijk verdedigen tegenover de buitenwereld. “Ik vind het jammer dat men conclusies trekt uit gegevens die zij niet kennen. Niemand weet hoe snel ik ben. Niemand weet hoe wendbaar ik nog ben. Alleen ik kan dat inschatten aan de hand van persoonlijke data”, zei Vermaelen tijdens een persconferentie voor het Europees Kampioenschap.

TOP OP HET EK

Thomas Vermaelen bewees tijdens datzelfde EK 2020 dat de Rode Duivels nog steeds kunnen rekenen op hem. Dat betreffende Europees Kampioenschap dateert nog maar van de vorige zomer, waardoor Vermaelen ook bij Antwerp FC ongetwijfeld een enorme impact zou kunnen maken. “Een fitte Vermaelen is iemand waar je rekening mee moet houden”, verklaarde analist Eddy Snelders na de groepsronde.

In de achtste finale van het Europees Kampioenschap heerste Thomas Vermaelen tegen Portugal. De prestatie van de 85-voudige Rode Duivel kon vriend en vijand bekoren. Hij hield zijn generatiegenoot Cristiano Ronaldo in bedwang, een krachttoer die alleen maar bewondering en respect kan teweegbrengen. Vermaelen werkte een onberispelijke wedstrijd af en hij was elke seconde geconcentreerd. Dat moest ook wel, met de sluwe en immer lepe Ronaldo in de buurt. Vermaelen was de defensieve uitblinker bij de Rode Duivels dankzij onder meer een enorme duelkracht en groot anticipatievermogen.



Hij mag dan misschien wel niet meer van de snelste zijn, maar door zijn uitstekend positiespel en ervaring demonstreerde Vermaelen dat hij nog steeds een stapje ‘sneller’ denkt dan zijn dan zijn rechtstreekse tegenstander. En dan is een vermeend gebrek aan snelheid helemaal geen probleem meer. Vermaelen won kopduels van Cristiano Ronaldo, hij zat de Portugese ster constant op de hielen en hij kon CR7 op een bepaald moment ook zelf terughalen. Superlatieven kwamen toen tekort bij de indrukwekkende prestatie van Vermaelen in de achtste finales van het Europees Kampioenschap.

ZOALS NAINGGOLAN

Thomas Vermaelen oogstte op het EK 2020 grote lof door zijn ongelofelijk professionalisme en onberispelijke prestaties. “Wat Vermaelen samen met de twee andere verdedigers en Courtois heeft laten zien, moet men opnemen op video en in alle Belgische voetbalscholen laten zien. Dit was een masterclass verdedigen en Vermaelen heeft het fantastisch gedaan”, zei Roberto Martinez na de match tegen Portugal. Over het ganse Europees Kampioenschap was Vermaelen zelfs de derde beste uitvoetballende verdediger.



In enkele maanden tijd kan Vermaelen die grote klasse en hoogwaardige kwaliteiten moeilijk verloren zijn, waardoor Antwerp FC niet moet twijfelen om hem naar de Bosuil te halen – indien de centrale verdediger financieel haalbaar blijkt uiteraard. Ook de huidige prestaties en impact van ex-Rode Duivel Radja Nainggolan kan tevens een belangrijke factor betekenen voor the Great Old om Vermaelen eventueel aan te trekken. Op basis van zijn pure sportieve kwaliteiten zou hij ongetwijfeld een toptransfer zijn.

LEES OOK: 'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Moet Antwerp Vermaelen aantrekken?

Meest recent

'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

30
30
Kermis op Old Trafford: Engelse pers pakt Lammens aan

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

73
73
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

173
173
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

269
269
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

329
329
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

135
135
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

275
275
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

338
338
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

335
335
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

307
307
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

387
387
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

500
500
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

659
659
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

241
241
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

36
36
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

666
666
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

316
316
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1435
1435
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

485
485
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

463
463
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

446
446
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

322
322
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

552
552
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

215
215
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

395
395

Meer sportnieuws