'Anderlecht zorgt voor desillusie op wintermercato'

door
'Anderlecht zorgt voor desillusie op wintermercato'

We staan precies twee dagen voor de jaarwisseling, wat meteen ook inhoudt dat voetbalclubs over evenveel dagen ook terug spelers kunnen kopen en verkopen. In aanloop naar de wintermercato gonst het naar goede gewoonte al even van de geruchten, zo ook bij Anderlecht.


Zo passeerden al enkele namen de revue als mogelijke aanwinst(en), met de Algerijn Youcef Belaili als laatste in dat rijtje. De 29-jarige flankspeler is einde contract in Qatar, en kan dus mogelijk een opportuniteit blijken. Daar zal Paars-Wit overigens altijd zijn ogen voor open houden, maar desondanks zou het volgens La Dernière Heure niet van plan zijn om erg actief te zijn tijdens de maand januari.

Het Waalse medium stelt immers dat Anderlecht enkel zal aankopen indien er spelers zouden vertrekken. Zo zou de prioriteit vooral liggen bij het samenhouden van de huidige kern, en zeker geen sterkhouders te verkopen Al wordt daarbij meteen gesteld dat indien er eeen lucratief aanbod komt, de club quasi genoodzaakt zal zijn om hierop in te gaan.

Wie vertrekt?
Afgaande op deze bevindingen lijken we dus niet al te veel transferctie te moeten verwachten bij Anderlecht, al zijn er wel enkele belangrijke kanshebbers op een uitgaande transfer. Zo wordt huurling Kouamé al even in verband gebracht met een transfer naar Torino. Daarnaast geniet ook Francis Amuzu heel wat belangstelling. Voor hem zou bovengenoemde Belaili als potentiële vervanger kunnen gelden. Maar wie Paars-Wit zéker niet zou willen zien vertrekken is Sergio Gomez. De Spaanse linksachter kende echter een fabuleus eerste halfjaar bij Anderlecht, iets wat de groten uit Europa zeker niet zal ontgaan zijn.

LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Zal Gomez vertrekken deze winter?

Meest recent

Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

11
11
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

68
68
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

17
17
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

363
363
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

84
84
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

311
311
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

236
236
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

127
127
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

701
701
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

136
136
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

55
55
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

143
143
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

174
174
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

872
872
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

151
151
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

228
228
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

101
101
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

239
239
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1128
1128
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

300
300
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

247
247
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

204
204
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

242
242
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

517
517

Meer sportnieuws