Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

door
Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

Gezien de wisselvallige prestaties van in de voorbije jaargang en het uitblijven van een zomerse kwaliteitsinjectie, waar de verwachtingen rond Standard niet al te hoog dit seizoen. Maar in de competitie brengen de Rouches het er wel erg slecht vanaf. De bekermatch van woensdag in Gent lijkt zelfs de laatste kans om het seizoen nog ietwat te redden.


Afgelopen zondag verloren de Luikenaars ook op het veld van OH Leuven. Goed voor alweer de 7de competitienederlaag van het seizoen. En daar zijn de stilgelegde partij tegen Charleroi (die sowieso verloren zal gaan) en de uitgestelde match tegen Beerschot (die in het slechtste geval een forfait-nederlaag oplevert) niet eens bijgeteld. Door deze zwakke resultaten staan de Luikenaars momenteel slechts vier punten boven de degradatiezone.

Indien de ploeg zich niet snel herpakt, doemt het degradatiespook dus echt op. Al ziet ex-speler Jelle Van Damme het niet zover komen. "Ze moeten opletten, want ze staan dicht tegen de degradatiezone in de competitie", vertelt Van Damme bij Sporza. "Ik zeg niet dat het zo ver zal komen, maar er is toch een wake-upcall nodig. De nieuwe trainer, Luka Elsner, heeft het tij niet kunnen keren, maar ik denk dat het dieper zit dan dat."

VERANDERING AAN DE TOP
Met dat laatste wijst Van Damme onder meer naar de bestuurlijke en financiële problemen. Volgens hem is er dan ook maar één oplossing. "De club heeft iemand nodig die Standard weer gezond kan maken, die alles goed kan opkuisen en die met de juiste mensen op de juiste plaats weer kan bouwen. Er moet iemand komen: iemand die nieuw is of iemand die de voorzitter kan helpen, financieel en sportief. Venanzi moet zich laten omringen door mensen die iets met deze club hebben, die iets van voetbal afweten en die begrijpen welke spelers deze club nodig heeft."

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Standard heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

17
17
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

9
9
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

34
34
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

22
22
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

20
20
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

47
47
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

32
32
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

46
46
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

65
65
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

63
63
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

142
142
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

480
480
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

18
18
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

201
201
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

251
251
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

186
186
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

452
452
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

258
258
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

152
152
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

699
699
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

124
124
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

153
153
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

51
51

Meer sportnieuws