Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

door
Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

Gezien de wisselvallige prestaties van in de voorbije jaargang en het uitblijven van een zomerse kwaliteitsinjectie, waar de verwachtingen rond Standard niet al te hoog dit seizoen. Maar in de competitie brengen de Rouches het er wel erg slecht vanaf. De bekermatch van woensdag in Gent lijkt zelfs de laatste kans om het seizoen nog ietwat te redden.


Afgelopen zondag verloren de Luikenaars ook op het veld van OH Leuven. Goed voor alweer de 7de competitienederlaag van het seizoen. En daar zijn de stilgelegde partij tegen Charleroi (die sowieso verloren zal gaan) en de uitgestelde match tegen Beerschot (die in het slechtste geval een forfait-nederlaag oplevert) niet eens bijgeteld. Door deze zwakke resultaten staan de Luikenaars momenteel slechts vier punten boven de degradatiezone.

Indien de ploeg zich niet snel herpakt, doemt het degradatiespook dus echt op. Al ziet ex-speler Jelle Van Damme het niet zover komen. "Ze moeten opletten, want ze staan dicht tegen de degradatiezone in de competitie", vertelt Van Damme bij Sporza. "Ik zeg niet dat het zo ver zal komen, maar er is toch een wake-upcall nodig. De nieuwe trainer, Luka Elsner, heeft het tij niet kunnen keren, maar ik denk dat het dieper zit dan dat."

VERANDERING AAN DE TOP
Met dat laatste wijst Van Damme onder meer naar de bestuurlijke en financiële problemen. Volgens hem is er dan ook maar één oplossing. "De club heeft iemand nodig die Standard weer gezond kan maken, die alles goed kan opkuisen en die met de juiste mensen op de juiste plaats weer kan bouwen. Er moet iemand komen: iemand die nieuw is of iemand die de voorzitter kan helpen, financieel en sportief. Venanzi moet zich laten omringen door mensen die iets met deze club hebben, die iets van voetbal afweten en die begrijpen welke spelers deze club nodig heeft."

LEES OOK: Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Standard heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

36
36
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

10
10
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

128
128
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

80
80
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

50
50
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

364
364
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

99
99
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

247
247
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

156
156
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

660
660
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

397
397
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

392
392
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

321
321
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

423
423
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

82
82
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

104
104
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

745
745
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

161
161
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

344
344
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

390
390
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

530
530
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

709
709

Meer sportnieuws