Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

door
Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

Gezien de wisselvallige prestaties van in de voorbije jaargang en het uitblijven van een zomerse kwaliteitsinjectie, waar de verwachtingen rond Standard niet al te hoog dit seizoen. Maar in de competitie brengen de Rouches het er wel erg slecht vanaf. De bekermatch van woensdag in Gent lijkt zelfs de laatste kans om het seizoen nog ietwat te redden.


Afgelopen zondag verloren de Luikenaars ook op het veld van OH Leuven. Goed voor alweer de 7de competitienederlaag van het seizoen. En daar zijn de stilgelegde partij tegen Charleroi (die sowieso verloren zal gaan) en de uitgestelde match tegen Beerschot (die in het slechtste geval een forfait-nederlaag oplevert) niet eens bijgeteld. Door deze zwakke resultaten staan de Luikenaars momenteel slechts vier punten boven de degradatiezone.

Indien de ploeg zich niet snel herpakt, doemt het degradatiespook dus echt op. Al ziet ex-speler Jelle Van Damme het niet zover komen. "Ze moeten opletten, want ze staan dicht tegen de degradatiezone in de competitie", vertelt Van Damme bij Sporza. "Ik zeg niet dat het zo ver zal komen, maar er is toch een wake-upcall nodig. De nieuwe trainer, Luka Elsner, heeft het tij niet kunnen keren, maar ik denk dat het dieper zit dan dat."

VERANDERING AAN DE TOP
Met dat laatste wijst Van Damme onder meer naar de bestuurlijke en financiële problemen. Volgens hem is er dan ook maar één oplossing. "De club heeft iemand nodig die Standard weer gezond kan maken, die alles goed kan opkuisen en die met de juiste mensen op de juiste plaats weer kan bouwen. Er moet iemand komen: iemand die nieuw is of iemand die de voorzitter kan helpen, financieel en sportief. Venanzi moet zich laten omringen door mensen die iets met deze club hebben, die iets van voetbal afweten en die begrijpen welke spelers deze club nodig heeft."

LEES OOK: 'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

Standard heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

1
1
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

31
31
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

110
110
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

177
177
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

68
68
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

115
115
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

20
20
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

256
256
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

217
217
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

203
203
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

165
165
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

353
353
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

74
74
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

102
102
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

108
108
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

62
62
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

109
109
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

92
92
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

295
295
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

96
96
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

38
38
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

264
264
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

398
398
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

747
747
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

110
110

Meer sportnieuws