Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

161
Van Damme geeft dé oplossing voor malaise Standard

Gezien de wisselvallige prestaties van in de voorbije jaargang en het uitblijven van een zomerse kwaliteitsinjectie, waar de verwachtingen rond Standard niet al te hoog dit seizoen. Maar in de competitie brengen de Rouches het er wel erg slecht vanaf. De bekermatch van woensdag in Gent lijkt zelfs de laatste kans om het seizoen nog ietwat te redden.


Afgelopen zondag verloren de Luikenaars ook op het veld van OH Leuven. Goed voor alweer de 7de competitienederlaag van het seizoen. En daar zijn de stilgelegde partij tegen Charleroi (die sowieso verloren zal gaan) en de uitgestelde match tegen Beerschot (die in het slechtste geval een forfait-nederlaag oplevert) niet eens bijgeteld. Door deze zwakke resultaten staan de Luikenaars momenteel slechts vier punten boven de degradatiezone.

Indien de ploeg zich niet snel herpakt, doemt het degradatiespook dus echt op. Al ziet ex-speler Jelle Van Damme het niet zover komen. "Ze moeten opletten, want ze staan dicht tegen de degradatiezone in de competitie", vertelt Van Damme bij Sporza. "Ik zeg niet dat het zo ver zal komen, maar er is toch een wake-upcall nodig. De nieuwe trainer, Luka Elsner, heeft het tij niet kunnen keren, maar ik denk dat het dieper zit dan dat."

VERANDERING AAN DE TOP
Met dat laatste wijst Van Damme onder meer naar de bestuurlijke en financiële problemen. Volgens hem is er dan ook maar één oplossing. "De club heeft iemand nodig die Standard weer gezond kan maken, die alles goed kan opkuisen en die met de juiste mensen op de juiste plaats weer kan bouwen. Er moet iemand komen: iemand die nieuw is of iemand die de voorzitter kan helpen, financieel en sportief. Venanzi moet zich laten omringen door mensen die iets met deze club hebben, die iets van voetbal afweten en die begrijpen welke spelers deze club nodig heeft."

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard heeft nood aan een compleet nieuw bestuur ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

2
2
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

57
57
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

14
14
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

32
32
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

107
107
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

258
258
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

531
531
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

69
69
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

132
132
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

175
175
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

611
611
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

568
568
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

98
98

Meer sportnieuws