Calvo (Groen) komt met bizar voorstel na racisme-incident

door
Calvo (Groen) komt met bizar voorstel na racisme-incident

Deze voetbalzondag heeft weer heel wat stof tot nadenken opgeleverd. Na de topper Club Brugge-RSC Anderlecht verklaarde Vincent Kompany dat hij en zijn staf het slachtoffer waren geweest van racisme.


Dat gaf de Anderlecht-coach aan voor de micro van Eleven Sports. De woorden van de ex-Rode Duivel zijn ingeslagen als een bom. Uit verschillende hoeken in de voetbalwereld wordt er opgeroepen om veel strenger op te treden tegen racisme. Romelu Lukaku richtte zich op Instagram tot de Pro League en roept op tot daden in plaats van woorden. "Fuck jullie hashtags!", klonk het veelzeggend bij de Chelsea-spits.

Ook vanuit het Brugse kamp bleef het niet stil. Club Brugge zelf kwam met een verklaring op zijn website waarin het racisme veroordeelt. Ook Philippe Clement sprak zich na de wedstrijd uit over het incident. "Zij hebben geen plaats bij Club Brugge", zei hij over de enkelingen die Kompany en co belaagd hebben. Dirk De Fauw, de burgemeester van Brugge, was op de wedstrijd aanwezig en zegt niets gehoord te hebben. Desondanks veroordeelt hij de incidenten en verontschuldigt hij zich in naam van de daders. 

OPMERKELIJK VOORSTEL KRISTOF CALVO

Uit politieke hoek kwam er een opmerkelijk voorstel van volksvertegenwoordiger Kristof Calvo (Groen). "Eigenlijk zou Club Brugge Vincent Kompany moeten vragen om de aftrap te geven bij de volgende wedstrijd. Als duidelijk signaal. Kompany is een voortrekker van het Belgische voetbal, een inspiratiebron voor jongeren, een icoon. Zo iemand verdient staande ovatie, geen lelijkheid", schrijft hij op Twitter. Afwachten op de oproep van Calvo gehoor krijgt. 

LEES OOK: Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

🔥 Wat iedereen nu leest

Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?
Noa Lang nu al in miserie:
Noa Lang nu al in miserie: "Verdampt naast De Bruyne"

Goed idee?

Meest recent

'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

34
34
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

43
43
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

145
145
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

94
94
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

134
134
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

299
299
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

48
48
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

695
695
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

217
217
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

287
287
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

766
766
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

163
163
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

92
92
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

848
848
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

339
339
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

516
516
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

493
493
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

268
268
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

880
880
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

494
494
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

408
408
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1190
1190
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

2980
2980
'Seksschandaal ontploft bij Real Madrid: 2,5 jaar cel'

We maakten al melding van het feit dat Achraf Hakimi in een verkrachtingszaak moet vrezen voor een ...

251
251

Meer sportnieuws