Calvo (Groen) komt met bizar voorstel na racisme-incident

door
Calvo (Groen) komt met bizar voorstel na racisme-incident

Deze voetbalzondag heeft weer heel wat stof tot nadenken opgeleverd. Na de topper Club Brugge-RSC Anderlecht verklaarde Vincent Kompany dat hij en zijn staf het slachtoffer waren geweest van racisme.


Dat gaf de Anderlecht-coach aan voor de micro van Eleven Sports. De woorden van de ex-Rode Duivel zijn ingeslagen als een bom. Uit verschillende hoeken in de voetbalwereld wordt er opgeroepen om veel strenger op te treden tegen racisme. Romelu Lukaku richtte zich op Instagram tot de Pro League en roept op tot daden in plaats van woorden. "Fuck jullie hashtags!", klonk het veelzeggend bij de Chelsea-spits.

Ook vanuit het Brugse kamp bleef het niet stil. Club Brugge zelf kwam met een verklaring op zijn website waarin het racisme veroordeelt. Ook Philippe Clement sprak zich na de wedstrijd uit over het incident. "Zij hebben geen plaats bij Club Brugge", zei hij over de enkelingen die Kompany en co belaagd hebben. Dirk De Fauw, de burgemeester van Brugge, was op de wedstrijd aanwezig en zegt niets gehoord te hebben. Desondanks veroordeelt hij de incidenten en verontschuldigt hij zich in naam van de daders. 

OPMERKELIJK VOORSTEL KRISTOF CALVO

Uit politieke hoek kwam er een opmerkelijk voorstel van volksvertegenwoordiger Kristof Calvo (Groen). "Eigenlijk zou Club Brugge Vincent Kompany moeten vragen om de aftrap te geven bij de volgende wedstrijd. Als duidelijk signaal. Kompany is een voortrekker van het Belgische voetbal, een inspiratiebron voor jongeren, een icoon. Zo iemand verdient staande ovatie, geen lelijkheid", schrijft hij op Twitter. Afwachten op de oproep van Calvo gehoor krijgt. 

LEES OOK: Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Goed idee?

Meest recent

Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

4
4
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

32
32
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

33
33
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

59
59
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

184
184
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

68
68
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

46
46
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

284
284
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

144
144
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

112
112
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

129
129
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

231
231
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

278
278
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

49
49
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

263
263
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

170
170
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

334
334
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

138
138
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

266
266
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

42
42
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

309
309
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

405
405
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1631
1631
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

278
278
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

182
182

Meer sportnieuws