Kompany zwaar aangeslagen: "Uitgescholden voor bruine apen"

1269
Kompany zwaar aangeslagen:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag 2-2-gelijkgespeeld op het veld van grote rivaal Club Brugge en liet bij momenten een sterke indruk achter. Er werd dan ook een tevreden Vincent Kompany verwacht bij zijn obligate interview achteraf. Maar in plaats daarvan kregen we een zwaar aangeslagen trainer van RSCA te zien.


Na de match werd Kompany voor de camera's van Eleven Sports gepolst naar zijn analyse van de wedstrijd. Die kwam er echter niet. "Of het een billijk resultaat is, is onbelangrijk. Ik ga sowieso gedegouteerd en teleurgesteld naar huis", stak hij van wal. "Ik ga het dan ook heel kort houden. Mijn staff, spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd lang uitgescholden geweest voor 'bruine apen' en wat dan ook. Ik heb het daar echt moeilijk mee."

Tijdens de wedstrijd zelf was niet meteen duidelijk wat er precies aan de hand was. Maar Kompany was er zichtbaar door beroerd en weigerde om verder in te gaan op de wedstrijd. "Ik weet dat er iets ludieks mag verteld worden, dat gebeurt ook op andere velden. Maar hier zijn veel mensen die veel gegeven hebben voor dit land en die gewoon naar hier kwamen voor het voetbal. Voor mij is de wedstrijd nu onbelangrijk. Ik wil niet in een conflictstatus terechtkomen met Club Brugge. Maar ik wil nu gewoon naar huis en bij de mensen zijn die belangrijk zijn voor mij", brak hij het interview plots af.

ACTIE ONDERNEMEN
Analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen waren bij Eleven Sports duidelijk onder de indruk door de reactie van Kompany. Die laatste vindt dan ook dat er harde actie moet volgen. "We hebben deze zaken veel te lang geaccepteerd in de voetbalwereld, ook al toen ik nog speelde", aldus Verheyen. "Het is heel simpel: deze rotte appels identificeren en onmiddellijk eruit halen. Er zijn middelen genoeg om mensen te identificeren, als het moet zelfs vanop 300 meter afstand. Dit is onacceptabel."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

Club Brugge moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

49
49
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

51
51
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

75
75
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

195
195
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

120
120
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

951
951
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

161
161
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

434
434
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws