Kompany zwaar aangeslagen: "Uitgescholden voor bruine apen"

door
Kompany zwaar aangeslagen:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag 2-2-gelijkgespeeld op het veld van grote rivaal Club Brugge en liet bij momenten een sterke indruk achter. Er werd dan ook een tevreden Vincent Kompany verwacht bij zijn obligate interview achteraf. Maar in plaats daarvan kregen we een zwaar aangeslagen trainer van RSCA te zien.


Na de match werd Kompany voor de camera's van Eleven Sports gepolst naar zijn analyse van de wedstrijd. Die kwam er echter niet. "Of het een billijk resultaat is, is onbelangrijk. Ik ga sowieso gedegouteerd en teleurgesteld naar huis", stak hij van wal. "Ik ga het dan ook heel kort houden. Mijn staff, spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd lang uitgescholden geweest voor 'bruine apen' en wat dan ook. Ik heb het daar echt moeilijk mee."

Tijdens de wedstrijd zelf was niet meteen duidelijk wat er precies aan de hand was. Maar Kompany was er zichtbaar door beroerd en weigerde om verder in te gaan op de wedstrijd. "Ik weet dat er iets ludieks mag verteld worden, dat gebeurt ook op andere velden. Maar hier zijn veel mensen die veel gegeven hebben voor dit land en die gewoon naar hier kwamen voor het voetbal. Voor mij is de wedstrijd nu onbelangrijk. Ik wil niet in een conflictstatus terechtkomen met Club Brugge. Maar ik wil nu gewoon naar huis en bij de mensen zijn die belangrijk zijn voor mij", brak hij het interview plots af.

ACTIE ONDERNEMEN
Analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen waren bij Eleven Sports duidelijk onder de indruk door de reactie van Kompany. Die laatste vindt dan ook dat er harde actie moet volgen. "We hebben deze zaken veel te lang geaccepteerd in de voetbalwereld, ook al toen ik nog speelde", aldus Verheyen. "Het is heel simpel: deze rotte appels identificeren en onmiddellijk eruit halen. Er zijn middelen genoeg om mensen te identificeren, als het moet zelfs vanop 300 meter afstand. Dit is onacceptabel."

LEES OOK: Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Club Brugge moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

0
0
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

239
239
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

130
130
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

108
108
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

183
183
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

67
67
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

196
196
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

81
81
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

674
674
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

72
72
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

83
83
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

78
78
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

410
410
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

262
262
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

394
394
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

645
645
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

277
277
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

349
349
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

245
245
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

101
101
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

152
152
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

186
186
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

149
149

Meer sportnieuws