Kompany zwaar aangeslagen: "Uitgescholden voor bruine apen"

door
Kompany zwaar aangeslagen:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag 2-2-gelijkgespeeld op het veld van grote rivaal Club Brugge en liet bij momenten een sterke indruk achter. Er werd dan ook een tevreden Vincent Kompany verwacht bij zijn obligate interview achteraf. Maar in plaats daarvan kregen we een zwaar aangeslagen trainer van RSCA te zien.


Na de match werd Kompany voor de camera's van Eleven Sports gepolst naar zijn analyse van de wedstrijd. Die kwam er echter niet. "Of het een billijk resultaat is, is onbelangrijk. Ik ga sowieso gedegouteerd en teleurgesteld naar huis", stak hij van wal. "Ik ga het dan ook heel kort houden. Mijn staff, spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd lang uitgescholden geweest voor 'bruine apen' en wat dan ook. Ik heb het daar echt moeilijk mee."

Tijdens de wedstrijd zelf was niet meteen duidelijk wat er precies aan de hand was. Maar Kompany was er zichtbaar door beroerd en weigerde om verder in te gaan op de wedstrijd. "Ik weet dat er iets ludieks mag verteld worden, dat gebeurt ook op andere velden. Maar hier zijn veel mensen die veel gegeven hebben voor dit land en die gewoon naar hier kwamen voor het voetbal. Voor mij is de wedstrijd nu onbelangrijk. Ik wil niet in een conflictstatus terechtkomen met Club Brugge. Maar ik wil nu gewoon naar huis en bij de mensen zijn die belangrijk zijn voor mij", brak hij het interview plots af.

ACTIE ONDERNEMEN
Analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen waren bij Eleven Sports duidelijk onder de indruk door de reactie van Kompany. Die laatste vindt dan ook dat er harde actie moet volgen. "We hebben deze zaken veel te lang geaccepteerd in de voetbalwereld, ook al toen ik nog speelde", aldus Verheyen. "Het is heel simpel: deze rotte appels identificeren en onmiddellijk eruit halen. Er zijn middelen genoeg om mensen te identificeren, als het moet zelfs vanop 300 meter afstand. Dit is onacceptabel."

LEES OOK: 'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

Club Brugge moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

153
153
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

58
58
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

30
30
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

32
32
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

285
285
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

50
50
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

399
399
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

199
199
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

368
368
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

329
329
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

330
330
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1270
1270
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

423
423
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

709
709
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

317
317
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

406
406
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1031
1031
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

469
469
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

486
486
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

95
95
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

361
361
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

146
146
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

132
132
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws