Kompany zwaar aangeslagen: "Uitgescholden voor bruine apen"

1269 stemmen
Kompany zwaar aangeslagen:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag 2-2-gelijkgespeeld op het veld van grote rivaal Club Brugge en liet bij momenten een sterke indruk achter. Er werd dan ook een tevreden Vincent Kompany verwacht bij zijn obligate interview achteraf. Maar in plaats daarvan kregen we een zwaar aangeslagen trainer van RSCA te zien.


Na de match werd Kompany voor de camera's van Eleven Sports gepolst naar zijn analyse van de wedstrijd. Die kwam er echter niet. "Of het een billijk resultaat is, is onbelangrijk. Ik ga sowieso gedegouteerd en teleurgesteld naar huis", stak hij van wal. "Ik ga het dan ook heel kort houden. Mijn staff, spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd lang uitgescholden geweest voor 'bruine apen' en wat dan ook. Ik heb het daar echt moeilijk mee."

Tijdens de wedstrijd zelf was niet meteen duidelijk wat er precies aan de hand was. Maar Kompany was er zichtbaar door beroerd en weigerde om verder in te gaan op de wedstrijd. "Ik weet dat er iets ludieks mag verteld worden, dat gebeurt ook op andere velden. Maar hier zijn veel mensen die veel gegeven hebben voor dit land en die gewoon naar hier kwamen voor het voetbal. Voor mij is de wedstrijd nu onbelangrijk. Ik wil niet in een conflictstatus terechtkomen met Club Brugge. Maar ik wil nu gewoon naar huis en bij de mensen zijn die belangrijk zijn voor mij", brak hij het interview plots af.

ACTIE ONDERNEMEN
Analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen waren bij Eleven Sports duidelijk onder de indruk door de reactie van Kompany. Die laatste vindt dan ook dat er harde actie moet volgen. "We hebben deze zaken veel te lang geaccepteerd in de voetbalwereld, ook al toen ik nog speelde", aldus Verheyen. "Het is heel simpel: deze rotte appels identificeren en onmiddellijk eruit halen. Er zijn middelen genoeg om mensen te identificeren, als het moet zelfs vanop 300 meter afstand. Dit is onacceptabel."

LEES OOK: 'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Club Brugge moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

4
4
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

14
14
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

122
122
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

18
18
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

57
57
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

38
38
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

124
124
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

129
129
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

29
29
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

50
50
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

62
62
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

302
302
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

165
165
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

52
52
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

229
229
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

147
147
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

146
146
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

95
95
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

440
440
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

339
339
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

136
136
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

143
143
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

103
103
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

175
175

Meer sportnieuws