Kompany zwaar aangeslagen: "Uitgescholden voor bruine apen"

door
Kompany zwaar aangeslagen:

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag 2-2-gelijkgespeeld op het veld van grote rivaal Club Brugge en liet bij momenten een sterke indruk achter. Er werd dan ook een tevreden Vincent Kompany verwacht bij zijn obligate interview achteraf. Maar in plaats daarvan kregen we een zwaar aangeslagen trainer van RSCA te zien.


Na de match werd Kompany voor de camera's van Eleven Sports gepolst naar zijn analyse van de wedstrijd. Die kwam er echter niet. "Of het een billijk resultaat is, is onbelangrijk. Ik ga sowieso gedegouteerd en teleurgesteld naar huis", stak hij van wal. "Ik ga het dan ook heel kort houden. Mijn staff, spelers en ikzelf zijn de hele wedstrijd lang uitgescholden geweest voor 'bruine apen' en wat dan ook. Ik heb het daar echt moeilijk mee."

Tijdens de wedstrijd zelf was niet meteen duidelijk wat er precies aan de hand was. Maar Kompany was er zichtbaar door beroerd en weigerde om verder in te gaan op de wedstrijd. "Ik weet dat er iets ludieks mag verteld worden, dat gebeurt ook op andere velden. Maar hier zijn veel mensen die veel gegeven hebben voor dit land en die gewoon naar hier kwamen voor het voetbal. Voor mij is de wedstrijd nu onbelangrijk. Ik wil niet in een conflictstatus terechtkomen met Club Brugge. Maar ik wil nu gewoon naar huis en bij de mensen zijn die belangrijk zijn voor mij", brak hij het interview plots af.

ACTIE ONDERNEMEN
Analisten Peter Vandenbempt en Gert Verheyen waren bij Eleven Sports duidelijk onder de indruk door de reactie van Kompany. Die laatste vindt dan ook dat er harde actie moet volgen. "We hebben deze zaken veel te lang geaccepteerd in de voetbalwereld, ook al toen ik nog speelde", aldus Verheyen. "Het is heel simpel: deze rotte appels identificeren en onmiddellijk eruit halen. Er zijn middelen genoeg om mensen te identificeren, als het moet zelfs vanop 300 meter afstand. Dit is onacceptabel."

LEES OOK: Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Club Brugge moet een sanctie krijgen ...

Meest recent

‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

84
84
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

26
26
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

32
32
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

256
256
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

24
24
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

23
23
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

106
106
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

106
106
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

106
106
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

134
134
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

92
92
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

227
227
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

315
315
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

304
304
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

201
201
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

319
319
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

534
534
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

656
656
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

98
98
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

274
274
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

282
282
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

115
115
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

38
38

Meer sportnieuws