Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

door
Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

De topwedstrijd tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagavond geen winnaar opgeleverd. De Limburgers waren in de eerste helft op voorsprong gekomen via Paul Onuachu, maar in de slotfase zorgde Viktor Fischer voor de gelijkmaker. Al bij al een billijk resultaat na een behoorlijk povere topper.


De thuisploeg kon afgelopen donderdag eindelijk aanknopen met een zege en wou dus doorgaan op dat elan. Genk begon ook goed aan de partij, maar moest het spel al snel aan de bezoekers laten. Onder meer Manuel Benson kreeg twee goede kansen. De man in vorm toonde zich echter genadig voor zijn ex-ploeg. Maarten Vandevoordt moest dan weer attent zijn na een kopbal van Björn Engels. En die missers kwamen RAFC niet veel later duur te staan.

Jean Butez pakte eerst nog met een goede redding uit op een afgeweken schot van Kristian Thorstvedt. Enkele minuten later was de Antwerpse goalie echter kansloos toen Onuachu uit het oog werd verloren door de bezoekende defensie. De Nigeriaan tikte van dichtbij binnen, zijn derde treffer al dit seizoen tegen Antwerp. Op slag van rust kreeg het stamnummer 1 nog een kans op de gelijkmaker, de kopbal van Ritchie De Laet belandde echter net naast doel.

BLESSURE ONUACHU
De tweede periode ging aan een vrij gezapig tempo van start. Uiteindelijk kwam het eerste doelgevaar van de thuisploeg, een verdwaalde voorzet van Theo Bongonda belandde op de lat. Antwerp probeerde te reageren via een gretige Benson. Maar diens voorzetten vonden aanvankelijk geen eindstation. Alhassan Yussuf probeerde het dan maar met een afstandsschot, zijn poging bleef echter niet binnen het kader. Ondertussen speelde Genk doelpuntenmaker Onuachu kwijt met wat leek op een spierblessure.

Terwijl het eindsignaal steeds dichter kwam, kabbelde de partij aan een laag tempo voort. De supporters in de Cegeka Arena hadden niet veel om zich aan te warmen. Maar in de slotfase lukte het de Great Old dan toch om toe te slaan. Na een zoveelste actie van Benson belandde de bal bij de ingevallen Viktor Fischer, die liet Vandevoordt van dichtbij kansloos. Een slotoffensief zat er uiteindelijk niet meer in en zo eindigde een teleurstellend duel op een billijke 1-1.

SCOREVERLOOP:
1-0 (32') Paul Onuachu
1-1 (82') Viktor Fischer

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

104
104
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

18
18
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

55
55
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

113
113
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

199
199
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

47
47
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

44
44
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

184
184
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

346
346
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

281
281
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

241
241
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

375
375
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

170
170
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

234
234
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

183
183
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

739
739
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1134
1134
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

520
520
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

267
267
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

465
465
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

145
145
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

683
683
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

199
199
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

67
67

Meer sportnieuws