Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

door
Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

De topwedstrijd tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagavond geen winnaar opgeleverd. De Limburgers waren in de eerste helft op voorsprong gekomen via Paul Onuachu, maar in de slotfase zorgde Viktor Fischer voor de gelijkmaker. Al bij al een billijk resultaat na een behoorlijk povere topper.


De thuisploeg kon afgelopen donderdag eindelijk aanknopen met een zege en wou dus doorgaan op dat elan. Genk begon ook goed aan de partij, maar moest het spel al snel aan de bezoekers laten. Onder meer Manuel Benson kreeg twee goede kansen. De man in vorm toonde zich echter genadig voor zijn ex-ploeg. Maarten Vandevoordt moest dan weer attent zijn na een kopbal van Björn Engels. En die missers kwamen RAFC niet veel later duur te staan.

Jean Butez pakte eerst nog met een goede redding uit op een afgeweken schot van Kristian Thorstvedt. Enkele minuten later was de Antwerpse goalie echter kansloos toen Onuachu uit het oog werd verloren door de bezoekende defensie. De Nigeriaan tikte van dichtbij binnen, zijn derde treffer al dit seizoen tegen Antwerp. Op slag van rust kreeg het stamnummer 1 nog een kans op de gelijkmaker, de kopbal van Ritchie De Laet belandde echter net naast doel.

BLESSURE ONUACHU
De tweede periode ging aan een vrij gezapig tempo van start. Uiteindelijk kwam het eerste doelgevaar van de thuisploeg, een verdwaalde voorzet van Theo Bongonda belandde op de lat. Antwerp probeerde te reageren via een gretige Benson. Maar diens voorzetten vonden aanvankelijk geen eindstation. Alhassan Yussuf probeerde het dan maar met een afstandsschot, zijn poging bleef echter niet binnen het kader. Ondertussen speelde Genk doelpuntenmaker Onuachu kwijt met wat leek op een spierblessure.

Terwijl het eindsignaal steeds dichter kwam, kabbelde de partij aan een laag tempo voort. De supporters in de Cegeka Arena hadden niet veel om zich aan te warmen. Maar in de slotfase lukte het de Great Old dan toch om toe te slaan. Na een zoveelste actie van Benson belandde de bal bij de ingevallen Viktor Fischer, die liet Vandevoordt van dichtbij kansloos. Een slotoffensief zat er uiteindelijk niet meer in en zo eindigde een teleurstellend duel op een billijke 1-1.

SCOREVERLOOP:
1-0 (32') Paul Onuachu
1-1 (82') Viktor Fischer

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

3
3
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

116
116
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

50
50
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

177
177
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

18
18
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

37
37
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

227
227
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

47
47
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

227
227
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

232
232
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

99
99
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

481
481
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

296
296
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

385
385
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

286
286
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

150
150
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

307
307
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

243
243
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1254
1254
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

277
277
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

195
195
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1292
1292
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

480
480
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

194
194

Meer sportnieuws