Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

door
Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

De topwedstrijd tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagavond geen winnaar opgeleverd. De Limburgers waren in de eerste helft op voorsprong gekomen via Paul Onuachu, maar in de slotfase zorgde Viktor Fischer voor de gelijkmaker. Al bij al een billijk resultaat na een behoorlijk povere topper.


De thuisploeg kon afgelopen donderdag eindelijk aanknopen met een zege en wou dus doorgaan op dat elan. Genk begon ook goed aan de partij, maar moest het spel al snel aan de bezoekers laten. Onder meer Manuel Benson kreeg twee goede kansen. De man in vorm toonde zich echter genadig voor zijn ex-ploeg. Maarten Vandevoordt moest dan weer attent zijn na een kopbal van Björn Engels. En die missers kwamen RAFC niet veel later duur te staan.

Jean Butez pakte eerst nog met een goede redding uit op een afgeweken schot van Kristian Thorstvedt. Enkele minuten later was de Antwerpse goalie echter kansloos toen Onuachu uit het oog werd verloren door de bezoekende defensie. De Nigeriaan tikte van dichtbij binnen, zijn derde treffer al dit seizoen tegen Antwerp. Op slag van rust kreeg het stamnummer 1 nog een kans op de gelijkmaker, de kopbal van Ritchie De Laet belandde echter net naast doel.

BLESSURE ONUACHU
De tweede periode ging aan een vrij gezapig tempo van start. Uiteindelijk kwam het eerste doelgevaar van de thuisploeg, een verdwaalde voorzet van Theo Bongonda belandde op de lat. Antwerp probeerde te reageren via een gretige Benson. Maar diens voorzetten vonden aanvankelijk geen eindstation. Alhassan Yussuf probeerde het dan maar met een afstandsschot, zijn poging bleef echter niet binnen het kader. Ondertussen speelde Genk doelpuntenmaker Onuachu kwijt met wat leek op een spierblessure.

Terwijl het eindsignaal steeds dichter kwam, kabbelde de partij aan een laag tempo voort. De supporters in de Cegeka Arena hadden niet veel om zich aan te warmen. Maar in de slotfase lukte het de Great Old dan toch om toe te slaan. Na een zoveelste actie van Benson belandde de bal bij de ingevallen Viktor Fischer, die liet Vandevoordt van dichtbij kansloos. Een slotoffensief zat er uiteindelijk niet meer in en zo eindigde een teleurstellend duel op een billijke 1-1.

SCOREVERLOOP:
1-0 (32') Paul Onuachu
1-1 (82') Viktor Fischer

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

4
4
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

50
50
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

36
36
'Saudische megaplannen: twee Duivels op straffe lijst'

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

26
26
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

13
13
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

48
48
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

109
109
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

263
263
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

166
166
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

204
204
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

311
311
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

48
48
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

437
437
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

309
309
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

619
619
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

439
439
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

340
340
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

72
72
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

128
128
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

777
777
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

607
607
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

292
292
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

353
353
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

894
894
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws