Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

111 stemmen
Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

De topwedstrijd tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagavond geen winnaar opgeleverd. De Limburgers waren in de eerste helft op voorsprong gekomen via Paul Onuachu, maar in de slotfase zorgde Viktor Fischer voor de gelijkmaker. Al bij al een billijk resultaat na een behoorlijk povere topper.


De thuisploeg kon afgelopen donderdag eindelijk aanknopen met een zege en wou dus doorgaan op dat elan. Genk begon ook goed aan de partij, maar moest het spel al snel aan de bezoekers laten. Onder meer Manuel Benson kreeg twee goede kansen. De man in vorm toonde zich echter genadig voor zijn ex-ploeg. Maarten Vandevoordt moest dan weer attent zijn na een kopbal van Björn Engels. En die missers kwamen RAFC niet veel later duur te staan.

Jean Butez pakte eerst nog met een goede redding uit op een afgeweken schot van Kristian Thorstvedt. Enkele minuten later was de Antwerpse goalie echter kansloos toen Onuachu uit het oog werd verloren door de bezoekende defensie. De Nigeriaan tikte van dichtbij binnen, zijn derde treffer al dit seizoen tegen Antwerp. Op slag van rust kreeg het stamnummer 1 nog een kans op de gelijkmaker, de kopbal van Ritchie De Laet belandde echter net naast doel.

BLESSURE ONUACHU
De tweede periode ging aan een vrij gezapig tempo van start. Uiteindelijk kwam het eerste doelgevaar van de thuisploeg, een verdwaalde voorzet van Theo Bongonda belandde op de lat. Antwerp probeerde te reageren via een gretige Benson. Maar diens voorzetten vonden aanvankelijk geen eindstation. Alhassan Yussuf probeerde het dan maar met een afstandsschot, zijn poging bleef echter niet binnen het kader. Ondertussen speelde Genk doelpuntenmaker Onuachu kwijt met wat leek op een spierblessure.

Terwijl het eindsignaal steeds dichter kwam, kabbelde de partij aan een laag tempo voort. De supporters in de Cegeka Arena hadden niet veel om zich aan te warmen. Maar in de slotfase lukte het de Great Old dan toch om toe te slaan. Na een zoveelste actie van Benson belandde de bal bij de ingevallen Viktor Fischer, die liet Vandevoordt van dichtbij kansloos. Een slotoffensief zat er uiteindelijk niet meer in en zo eindigde een teleurstellend duel op een billijke 1-1.

SCOREVERLOOP:
1-0 (32') Paul Onuachu
1-1 (82') Viktor Fischer

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

44
44
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

167
167
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

118
118
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

48
48
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

65
65
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

123
123
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

65
65
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

139
139
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

145
145
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

109
109
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

233
233
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

426
426
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

288
288
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

28
28
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

134
134
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

165
165
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

796
796
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

230
230
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

134
134
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68

Meer sportnieuws