Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

door
Genk en Antwerp verdelen punten na inspiratieloze topper

De topwedstrijd tussen KRC Genk en Antwerp FC heeft zondagavond geen winnaar opgeleverd. De Limburgers waren in de eerste helft op voorsprong gekomen via Paul Onuachu, maar in de slotfase zorgde Viktor Fischer voor de gelijkmaker. Al bij al een billijk resultaat na een behoorlijk povere topper.


De thuisploeg kon afgelopen donderdag eindelijk aanknopen met een zege en wou dus doorgaan op dat elan. Genk begon ook goed aan de partij, maar moest het spel al snel aan de bezoekers laten. Onder meer Manuel Benson kreeg twee goede kansen. De man in vorm toonde zich echter genadig voor zijn ex-ploeg. Maarten Vandevoordt moest dan weer attent zijn na een kopbal van Björn Engels. En die missers kwamen RAFC niet veel later duur te staan.

Jean Butez pakte eerst nog met een goede redding uit op een afgeweken schot van Kristian Thorstvedt. Enkele minuten later was de Antwerpse goalie echter kansloos toen Onuachu uit het oog werd verloren door de bezoekende defensie. De Nigeriaan tikte van dichtbij binnen, zijn derde treffer al dit seizoen tegen Antwerp. Op slag van rust kreeg het stamnummer 1 nog een kans op de gelijkmaker, de kopbal van Ritchie De Laet belandde echter net naast doel.

BLESSURE ONUACHU
De tweede periode ging aan een vrij gezapig tempo van start. Uiteindelijk kwam het eerste doelgevaar van de thuisploeg, een verdwaalde voorzet van Theo Bongonda belandde op de lat. Antwerp probeerde te reageren via een gretige Benson. Maar diens voorzetten vonden aanvankelijk geen eindstation. Alhassan Yussuf probeerde het dan maar met een afstandsschot, zijn poging bleef echter niet binnen het kader. Ondertussen speelde Genk doelpuntenmaker Onuachu kwijt met wat leek op een spierblessure.

Terwijl het eindsignaal steeds dichter kwam, kabbelde de partij aan een laag tempo voort. De supporters in de Cegeka Arena hadden niet veel om zich aan te warmen. Maar in de slotfase lukte het de Great Old dan toch om toe te slaan. Na een zoveelste actie van Benson belandde de bal bij de ingevallen Viktor Fischer, die liet Vandevoordt van dichtbij kansloos. Een slotoffensief zat er uiteindelijk niet meer in en zo eindigde een teleurstellend duel op een billijke 1-1.

SCOREVERLOOP:
1-0 (32') Paul Onuachu
1-1 (82') Viktor Fischer

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

96
96
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

208
208
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

68
68
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

329
329
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

590
590
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

211
211
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

181
181
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

245
245
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

275
275
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws