De Mos onomwonden: "Hij verdient de Gouden Schoen"

door
De Mos onomwonden:

In de Jupiler Pro League staat volgend weekend nog een kerstspeeldag op het programma, vervolgens krijgen de eersteklassers een korte winterbreak. Op 14 januari van volgend kalenderjaar trekt de competitie zich immers weer op gang. Daags voordien wordt echter eerst nog de Gouden Schoen uitgereikt.


De kans dat Lior Refaelov zichzelf gaat opvolgen is alvast onbestaande. De Israëliër kwam in de eindstrijd van vorig seizoen niet meer in actie bij Antwerp FC en bij zijn nieuwe club RSC Anderlecht is hij iets te laat onder stoom geraakt. Maar er zijn voldoende andere kanshebbers. Zo wordt verwacht dat het Genk-duo Paul Onuachu-Junya Ito de eerste stemronde zal domineren. De twee smaakmakers van Union, Dante Vanzeir en Deniz Undav, zullen in de tweede ronde dan weer heel wat stemmen sprokkelen.

Maar ook bij Club Brugge lopen heel wat kandidaat-winnaars rond. Hans Vanaken bijvoorbeeld, die dit seizoen op erg constante basis presteert. Of Noa Lang, ontegensprekelijk één van de grootste smaakmakers op de Belgische velden. Analist en ex-coach Aad de Mos heeft echter een andere winnaar in gedachten. In een uitgebreid interview met Het Laatste Nieuws stelt de Nederlander dat Charles De Ketelaere volgens hem de Gouden Schoen moet winnen.

AJAX MATERIAAL
De Mos blijkt dan ook een grote fan van het Brugse goudhaantje, die dit seizoen met succes wordt uitgespeeld in een centralere rol. Ook zijn statistieken, 10 goals en 7 assists in 27 wedstrijden tot dusver, zijn aanzienlijk beter dan in de vorige jaren. Volgens De Mos laat CDK zijn ploeg ook veel beter draaien. Hij beveelt hem dan ook warm aan in zijn vaderland. "Hij is een echte Ajax-speler", klinkt het.

LEES OOK: 'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

De Ketelaere moet de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

0
0
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

45
45
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

34
34
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

43
43
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

34
34
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

39
39
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

111
111
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

174
174
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

120
120
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

67
67
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

174
174
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

408
408
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

62
62
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

339
339
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

81
81
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

467
467
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

104
104
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

211
211
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

162
162
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

814
814
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

481
481
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

548
548
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

288
288
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

240
240

Meer sportnieuws