'Dury in vieze papieren: opvolging staat klaar'

371 stemmen
'Dury in vieze papieren: opvolging staat klaar'

Enkele weken geleden leken hekkensluiter Beerschot VA en Cercle Brugge nog de gedoodverfde degradanten. Maar de Vereniging heeft een indrukwekkende inhaalrace ingezet en is inmiddels opgeklommen naar de middenmoot van het klassement. Daardoor staat Zulte Waregem plots voorlaatste in het klassement.


Essevee zit momenteel dan ook in de hoek waar de klappen vallen. Sinds de belangrijke zege tegen Beerschot gingen alle duels verloren, woensdagavond toonde ook Union zich weer een maatje te groot (0-2). Zulte Waregem zal zich dus snel moeten herpakken indien het de concurrentie niet te ver wil zien uitlopen. De vraag is echter of Francky Dury voor die ommekeer kan zorgen. In zijn laatste seizoen als hoofdcoach heeft hij het steeds lastiger om zijn stempel te drukken. Bovendien bleek tegen Union andermaal dat hij zijn krediet bij de achterban grotendeels is kwijtgespeeld.

Commentator/analist Tom Boudeweel vreest dan ook voor de coach. Al zal die wel een tegencompensatie verlangen in geval van een ontslag. "Reken maar dat ze dezer dagen de koppen in een soort crisisberaad bij mekaar zullen steken bij Zulte Waregem", stelt Boudeweel bij Sporza. "Als Dury ontslagen zou worden, dan zal er ook boter bij de vis moeten komen. En dan wordt er al snel in de richting gekeken van sterke man Tony Beeuwsaert. Daar kan het uiteindelijk van afhangen.”

INTERNE OPVOLGER
Indien Dury effectief aan de kant wordt geschoven zal er wel een geschikte opvolger aangeduid moeten worden. Volgens Boudeweel wordt daar vooral intern voor gekeken. "Nu zijn er twee assistent-trainers: Davy De fauw, een man van het huis, en Timmy Simons. Die heeft Club Brugge niet zomaar verlaten", klinkt het. "Maar laat je het hen samen doen? Wat is hun inbreng nu? En zijn ze er al klaar voor? Het is allemaal heel moeilijk in te schatten."

LEES OOK: Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

Zulte Waregem moet afscheid nemen van Dury ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

115
115
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

551
551
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1047
1047
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws