Seck en co kennen sancties na relletjes

door
Seck en co kennen sancties na relletjes

De Jupiler Pro League-wedstrijden van afgelopen weekend hebben weer heel wat stof doen opwaaien. Met name rond de topper tussen Antwerp FC en Standard, die bol stond van de incidenten, was het nodige doen. In nasleep van die relletjes heeft het bondsparket nu ook sancties uitgesproken.


De eerste die aan bod kwam was Abdoulaye Seck. De verdediger van Antwerp kreeg het vlak na het rustsignaal aan de stok met Selim Amallah. Er werd wat over en weer geroepen, vervolgens sloeg Seck helemaal door. De Senegalees moest met man en macht tegengehouden worden, scheidsrechter Lawrence Visser besloot dan ook om hem een rechtstreekse rode kaart te geven. Achteraf werd vanuit het Antwerpse kamp beweert dat racistische motieven aan de basis lagen van de uitbarsting van Seck, iets wat staalhaard ontkend werd door de Rouches.

Op de hoorzitting van dinsdag bevestigde Seck ook dat het niet om racisme ging. Wat er dan wel gezegd werd waardoor hij zo wild werd, wou de verdediger niet herhalen. Daarom besloot het bondsparket hem toch een behoorlijke sanctie op te leggen. Zo kreeg de Senegalees twee weken schorsing, waarvan één week effectief. Daarnaast krijgt hij nog een extra speeldag effectief, wegens een eerdere voorwaardelijke straf die werd omgezet. Ook kreeg hij een boete van 1500 euro opgelegd.

PAVLOVIC EN BATAILLE
In een opstoot later in de match kregen ook Antwerp-invaller Jelle Bataille en Standard-bankzitter Damjan Pavlovic allebei een rode kaart. Voor zijn aandeel in het relletje kreeg Bataille eveneens 2 speeldagen schorsing, waarvan 1 effectief. Pavlovic, die een slag zou hebben uitgedeeld, krijgt dan weer 4 matchen waarvan 3 effectief. De clubs kunnen normaal gezien wel nog in beroep gaan, dan verschijnt de zaak voor de geschillencommissie.

LEES OOK: Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Vindt u de schorsing voor Seck terecht?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

100
100
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

160
160
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

50
50
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

51
51
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

139
139
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

111
111
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

14
14
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

33
33
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

92
92
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

202
202
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

450
450
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

50
50
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

263
263
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

60
60
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

321
321
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

86
86
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

41
41
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

255
255
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

179
179
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

315
315
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

114
114
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws