Seck en co kennen sancties na relletjes

door
Seck en co kennen sancties na relletjes

De Jupiler Pro League-wedstrijden van afgelopen weekend hebben weer heel wat stof doen opwaaien. Met name rond de topper tussen Antwerp FC en Standard, die bol stond van de incidenten, was het nodige doen. In nasleep van die relletjes heeft het bondsparket nu ook sancties uitgesproken.


De eerste die aan bod kwam was Abdoulaye Seck. De verdediger van Antwerp kreeg het vlak na het rustsignaal aan de stok met Selim Amallah. Er werd wat over en weer geroepen, vervolgens sloeg Seck helemaal door. De Senegalees moest met man en macht tegengehouden worden, scheidsrechter Lawrence Visser besloot dan ook om hem een rechtstreekse rode kaart te geven. Achteraf werd vanuit het Antwerpse kamp beweert dat racistische motieven aan de basis lagen van de uitbarsting van Seck, iets wat staalhaard ontkend werd door de Rouches.

Op de hoorzitting van dinsdag bevestigde Seck ook dat het niet om racisme ging. Wat er dan wel gezegd werd waardoor hij zo wild werd, wou de verdediger niet herhalen. Daarom besloot het bondsparket hem toch een behoorlijke sanctie op te leggen. Zo kreeg de Senegalees twee weken schorsing, waarvan één week effectief. Daarnaast krijgt hij nog een extra speeldag effectief, wegens een eerdere voorwaardelijke straf die werd omgezet. Ook kreeg hij een boete van 1500 euro opgelegd.

PAVLOVIC EN BATAILLE
In een opstoot later in de match kregen ook Antwerp-invaller Jelle Bataille en Standard-bankzitter Damjan Pavlovic allebei een rode kaart. Voor zijn aandeel in het relletje kreeg Bataille eveneens 2 speeldagen schorsing, waarvan 1 effectief. Pavlovic, die een slag zou hebben uitgedeeld, krijgt dan weer 4 matchen waarvan 3 effectief. De clubs kunnen normaal gezien wel nog in beroep gaan, dan verschijnt de zaak voor de geschillencommissie.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Vindt u de schorsing voor Seck terecht?

Meest recent

'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

14
14
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

107
107
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

22
22
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

68
68
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

30
30
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

34
34
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

52
52
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

220
220
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

360
360
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

198
198
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

136
136
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

590
590
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

875
875
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

72
72
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

306
306
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

577
577
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

575
575
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

672
672
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

371
371
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

624
624
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

473
473
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

262
262

Meer sportnieuws