Seck en co kennen sancties na relletjes

door
Seck en co kennen sancties na relletjes

De Jupiler Pro League-wedstrijden van afgelopen weekend hebben weer heel wat stof doen opwaaien. Met name rond de topper tussen Antwerp FC en Standard, die bol stond van de incidenten, was het nodige doen. In nasleep van die relletjes heeft het bondsparket nu ook sancties uitgesproken.


De eerste die aan bod kwam was Abdoulaye Seck. De verdediger van Antwerp kreeg het vlak na het rustsignaal aan de stok met Selim Amallah. Er werd wat over en weer geroepen, vervolgens sloeg Seck helemaal door. De Senegalees moest met man en macht tegengehouden worden, scheidsrechter Lawrence Visser besloot dan ook om hem een rechtstreekse rode kaart te geven. Achteraf werd vanuit het Antwerpse kamp beweert dat racistische motieven aan de basis lagen van de uitbarsting van Seck, iets wat staalhaard ontkend werd door de Rouches.

Op de hoorzitting van dinsdag bevestigde Seck ook dat het niet om racisme ging. Wat er dan wel gezegd werd waardoor hij zo wild werd, wou de verdediger niet herhalen. Daarom besloot het bondsparket hem toch een behoorlijke sanctie op te leggen. Zo kreeg de Senegalees twee weken schorsing, waarvan één week effectief. Daarnaast krijgt hij nog een extra speeldag effectief, wegens een eerdere voorwaardelijke straf die werd omgezet. Ook kreeg hij een boete van 1500 euro opgelegd.

PAVLOVIC EN BATAILLE
In een opstoot later in de match kregen ook Antwerp-invaller Jelle Bataille en Standard-bankzitter Damjan Pavlovic allebei een rode kaart. Voor zijn aandeel in het relletje kreeg Bataille eveneens 2 speeldagen schorsing, waarvan 1 effectief. Pavlovic, die een slag zou hebben uitgedeeld, krijgt dan weer 4 matchen waarvan 3 effectief. De clubs kunnen normaal gezien wel nog in beroep gaan, dan verschijnt de zaak voor de geschillencommissie.

LEES OOK: Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Vindt u de schorsing voor Seck terecht?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

34
34
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

36
36
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

136
136
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

40
40
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

83
83
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

95
95
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

33
33
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

111
111
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

180
180
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

275
275
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

142
142
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

28
28
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

392
392
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

130
130
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

82
82
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

76
76
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

102
102
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

172
172
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

186
186
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws