Seck en co kennen sancties na relletjes

door
Seck en co kennen sancties na relletjes

De Jupiler Pro League-wedstrijden van afgelopen weekend hebben weer heel wat stof doen opwaaien. Met name rond de topper tussen Antwerp FC en Standard, die bol stond van de incidenten, was het nodige doen. In nasleep van die relletjes heeft het bondsparket nu ook sancties uitgesproken.


De eerste die aan bod kwam was Abdoulaye Seck. De verdediger van Antwerp kreeg het vlak na het rustsignaal aan de stok met Selim Amallah. Er werd wat over en weer geroepen, vervolgens sloeg Seck helemaal door. De Senegalees moest met man en macht tegengehouden worden, scheidsrechter Lawrence Visser besloot dan ook om hem een rechtstreekse rode kaart te geven. Achteraf werd vanuit het Antwerpse kamp beweert dat racistische motieven aan de basis lagen van de uitbarsting van Seck, iets wat staalhaard ontkend werd door de Rouches.

Op de hoorzitting van dinsdag bevestigde Seck ook dat het niet om racisme ging. Wat er dan wel gezegd werd waardoor hij zo wild werd, wou de verdediger niet herhalen. Daarom besloot het bondsparket hem toch een behoorlijke sanctie op te leggen. Zo kreeg de Senegalees twee weken schorsing, waarvan één week effectief. Daarnaast krijgt hij nog een extra speeldag effectief, wegens een eerdere voorwaardelijke straf die werd omgezet. Ook kreeg hij een boete van 1500 euro opgelegd.

PAVLOVIC EN BATAILLE
In een opstoot later in de match kregen ook Antwerp-invaller Jelle Bataille en Standard-bankzitter Damjan Pavlovic allebei een rode kaart. Voor zijn aandeel in het relletje kreeg Bataille eveneens 2 speeldagen schorsing, waarvan 1 effectief. Pavlovic, die een slag zou hebben uitgedeeld, krijgt dan weer 4 matchen waarvan 3 effectief. De clubs kunnen normaal gezien wel nog in beroep gaan, dan verschijnt de zaak voor de geschillencommissie.

LEES OOK: Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm
285

Vindt u de schorsing voor Seck terecht?

Meest recent

'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

42
42
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

14
14
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

70
70
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

235
235
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

66
66
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

77
77
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

223
223
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

22
22
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

352
352
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

224
224
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

264
264
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

50
50
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

214
214
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

135
135
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

84
84
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

848
848
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

533
533
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

200
200
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

108
108
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

191
191
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

396
396
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

94
94
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

60
60
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

319
319

Meer sportnieuws