Seck en co kennen sancties na relletjes

268 stemmen
Seck en co kennen sancties na relletjes

De Jupiler Pro League-wedstrijden van afgelopen weekend hebben weer heel wat stof doen opwaaien. Met name rond de topper tussen Antwerp FC en Standard, die bol stond van de incidenten, was het nodige doen. In nasleep van die relletjes heeft het bondsparket nu ook sancties uitgesproken.


De eerste die aan bod kwam was Abdoulaye Seck. De verdediger van Antwerp kreeg het vlak na het rustsignaal aan de stok met Selim Amallah. Er werd wat over en weer geroepen, vervolgens sloeg Seck helemaal door. De Senegalees moest met man en macht tegengehouden worden, scheidsrechter Lawrence Visser besloot dan ook om hem een rechtstreekse rode kaart te geven. Achteraf werd vanuit het Antwerpse kamp beweert dat racistische motieven aan de basis lagen van de uitbarsting van Seck, iets wat staalhaard ontkend werd door de Rouches.

Op de hoorzitting van dinsdag bevestigde Seck ook dat het niet om racisme ging. Wat er dan wel gezegd werd waardoor hij zo wild werd, wou de verdediger niet herhalen. Daarom besloot het bondsparket hem toch een behoorlijke sanctie op te leggen. Zo kreeg de Senegalees twee weken schorsing, waarvan één week effectief. Daarnaast krijgt hij nog een extra speeldag effectief, wegens een eerdere voorwaardelijke straf die werd omgezet. Ook kreeg hij een boete van 1500 euro opgelegd.

PAVLOVIC EN BATAILLE
In een opstoot later in de match kregen ook Antwerp-invaller Jelle Bataille en Standard-bankzitter Damjan Pavlovic allebei een rode kaart. Voor zijn aandeel in het relletje kreeg Bataille eveneens 2 speeldagen schorsing, waarvan 1 effectief. Pavlovic, die een slag zou hebben uitgedeeld, krijgt dan weer 4 matchen waarvan 3 effectief. De clubs kunnen normaal gezien wel nog in beroep gaan, dan verschijnt de zaak voor de geschillencommissie.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

🚀

Vindt u de schorsing voor Seck terecht?

Meest recent

Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

1
1
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

37
37
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

34
34
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

218
218
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

91
91
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

112
112
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

48
48
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

158
158
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

241
241
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

78
78
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

300
300
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

766
766
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

450
450
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

336
336
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

535
535
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

158
158
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

167
167
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

216
216
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

466
466
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

561
561
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

216
216
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

401
401
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

317
317
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

84
84
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

333
333

Meer sportnieuws