Genadeloze Clement wijst floptransfer de deur

door
Genadeloze Clement wijst floptransfer de deur

Club Brugge had grote plannen met Matej Mitrovic maar Philippe Clement maakte dit seizoen al verschillende keren duidelijk dat hij helemaal niet meer rekent op de Kroaat. Blauw-Zwart wil nu meewerken aan een oplossing voor hun overbodige verdediger en het hoopt zelfs nog op een transfersom. Maar op veel geld hoeft Vincent Mannaert niet meer te rekenen.


CLUB VERRAST

Een fitte Matej Mitrovic, daar kunnen ze wel op bouwen bij Club Brugge. Althans, dat signaal stuurde Blauw-Zwart vorige zomer toch uit. Toen verrasten de West-Vlamingen namelijk door de Kroatische verdediger een nieuw en verlengd contract voor te schotelen. Sinds 2018 was Mitrovic nooit een onbesproken figuur bij Club Brugge en bovendien kwam hij amper aan de bak in het Jan Breydelstadion. Maar de contractverlening was weloverwogen en doelgericht.

In de vorige zomer was Matej Mitrovic na twee jaar sukkelen met een hielprobleem eindelijk verlost van zijn aanslepende blessures. En dat was voor Club Brugge de aanleiding om een nieuwe start te nemen. In juli 2018 werd hij, na een voorafgaande huurperiode van zes maanden, definitief overgenomen van Besiktas. Club betaalde toen maar liefst vier miljoen euro voor Mitrovic, maar de West-Vlamingen kregen daarvoor niet veel in ruil terug. Dit grotendeels door blessures maar ook door tegenvallende prestaties.



Maar in de vorige zomer was Mitrovic klaar om te knallen. Club Brugge beloonde hem voor zijn inzet en inspanningen door een nieuwe verbintenis af te sluiten tot en met 2024. “De twaalfvoudig Kroatisch international toonde zijn kwaliteiten in zijn eerste seizoen bij Club maar kreeg nadien af te rekenen met een vervelende blessure. Sinds enkele maanden is Matej terug topfit”, verantwoordde Club Brugge deze opmerkelijke contractverlenging.

PRO’S EN CONTRA’S

Indien topfit en in vorm, dan is Matej Mitrovic een steengoede verdediger. Hij is een no-nonsenseverdediger die doorgaans weinig risico in zijn spel legt en daarom geregeld een bal de tribunes inkeilt. De centrale verdediger heeft een professionele ingesteldheid, samen met een grote mate van concentratie en scherpte. Het is trouwens niet voor niets dat Mitrovic twaalf caps telt voor de Kroatische nationale ploeg, wat toch geen klein voetballand is.



Maar Mitrovic heeft ook enkele tekortkomingen. Zo is hij niet comfortabel aan de bal en hij worstelt vaak in balbezit. De 28-jarige hanteert daarom een ultra-defensieve passing, want van alle centrale verdedigers van Club Brugge is er dit seizoen namelijk niemand die meer passes verricht in een achterwaartse richting dan hem. En dat terwijl Philippe Clement toch een grote mate van verticaliteit eist van zijn spelers. En zeker al bij de opbouw van achteruit.

GEMISTE KANS(EN)

Ondanks al die goede intenties van Club Brugge in de vorige zomer viel Matej Mitrovic dit seizoen terug zwaar door de mand. Zijn teleurgang ging reeds van start in de voorbereiding van het nieuwe voetbalseizoen toen Mitrovic in een oefenmatch tegen FC Utrecht knullig in de fout ging bij een tegendoelpunt. Daarnaast was ook zijn optreden tegen AEK Athene van een bedenkelijk niveau. Kortom, de oefencampagne was dus allerminst een ideale aanloop naar de ouverture van de competitie.

Ondanks die mindere vorm in de oefencampagne, koos Philippe Clement verrassend genoeg toch voor Matej Mitrovic als basisspeler voor het huidige voetbalseizoen. Zowel in de Supercup tegen KRC Genk, als in de competitieopener tegen KAS Eupen, startte Mitrovic telkens in de basiself van Club Brugge. Maar zijn dramatische wedstrijd tegen Cercle Brugge op 6 augustus, waar hij aan de basis lag van de gelijkmaker van Waldo Rubio, kwam Mitrovic nooit meer te boven. Sindsdien speelde de Kroaat nog maar 11 minuten in het Blauw-Zwarte shirt.



Sinds eind augustus haalde Mitrovic geen enkele keer meer het wedstrijdblad van Club Brugge, hij haalde zelfs niet de selectie voor bekermatch tegen Deinze. Bovendien werd Mitrovic ook niet opgenomen in de spelerslijst voor de Champions League. Philippe Clement gaf immers de nog steeds rehabiliterende José Izquierdo de voorkeur op Mitrovic. Dat was alvast een eerste stevig signaal van Clement richting Mitrovic, en met de wintermercato in aantocht lijkt het verhaal van de Kroaat bij Club Brugge dus helemaal over te zijn.

ADIOS MITRO?

Zelfs met de wisselvallig prestaties van verdedigers Stanley Nsoki, Brandon Mechele en Jack Hendry was Philippe Clement niet meer bereid om Mitrovic een kans te geven. De coach van Club Brugge ziet zijn defensie veel slechter presteren dan vorig seizoen maar desondanks greep Clement geen enkele keer terug naar Mitrovic. Het is duidelijk dat de Kroaat al zijn krediet heeft verspeeld onder Clement. En dat is uiteraard niet naar de zin van Mitrovic.



Het Nieuwsblad meldt in haar donderdageditie namelijk dat Matej Mitrovic hoopt op een oplossing voor zijn hachelijke situatie. Club Brugge zou bereid zijn om mee te werken maar de West-Vlamingen willen wel een transfersom in ruil. Vincent Mannaert zal dan wel geen te hoge eisen mogen stellen want doorheen de jaren daalde zijn marktwaarde van 3,5 miljoen euro naar 1,5 miljoen euro tot op vandaag. Club Brugge zal dus sowieso een flink verlies moeten slikken want het betaalde oorspronkelijk 4 miljoen euro voor Mitrovic.

LEES OOK: Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Goede beslissing van Clement?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

78
78
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

241
241
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

146
146
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

170
170
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

81
81
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

627
627
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

314
314
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

320
320
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

224
224
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

392
392
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

494
494
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws