Stijnen voorspelt trainersplan bij KRC Genk

1085 stemmen
Stijnen voorspelt trainersplan bij KRC Genk

KRC Genk heeft maandag beslist om met onmiddelijke ingang afscheid te nemen van coach John van den Brom. De Nederlander overleefde al enkele crisis-momenten, maar betaalde uiteindelijk toch de tol na tegenvallende resultaten. Zijn assistenten Glen Riddersholm en Domenico Olivieri nemen het roer over.


Uiteindelijk hield Van den Brom het nog behoorlijk lang vol. Analist Stijn Stijnen liet bij TVL Sportcafé immers verstaan dat zijn ontslag al in de lucht hing vanaf het moment dat zijn rechterhand Dennis Haar de land werd uitgestuurd. "Je moet er ook rekening mee houden met hoe een kleedkamer denkt", stelt de ex-doelman. "Als een trainer op dergelijke manier in zijn hemd wordt gezet, dan wordt het moeilijk. Dan zie je een trainer die zenuwachtig wordt en voelt dat hij de steun niet meer heeft."

GEEN NIEUWE HOOFDCOACH
Om Van den Brom definitief op te volgen heeft het bestuur nu twee scenario's vooropgesteld. Ofwel blijft Riddersholm aan als de vaste hoofdcoach en wordt de sportieve omkadering verder versterkt. Ofwel wordt een compleet nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Allicht zal de prestatie van donderdag tegen Rapid Wien een doorslaggevende factor worden in die beslissing. Maar Stijnen denkt daar anders over.

Volgens de voormalige Rode Duivel is die tweede piste immers al van tafel. "Ik geloof niet dat Racing Genk dit seizoen nog van plan is om een nieuwe hoofdtrainer te zoeken. Als Riddersholm zijn eerste wedstrijden goed doorkomt, dan blijft hij zeker aan zet tot het einde van dit seizoen. Het bestuur van Genk hoopt dat het nu met hem goed zal komen", aldus Stijnen.

LEES OOK: Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Het ontslag van Van den Brom stond al een tijdje vast ...

Meest recent

'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

17
17
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

118
118
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

266
266
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

365
365
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

192
192
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

105
105
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

207
207
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

339
339
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

157
157
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

97
97
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

369
369
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

245
245
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

258
258
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

439
439
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

180
180
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

136
136
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

462
462
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

150
150
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

168
168
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

565
565
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

908
908
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

94
94
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

233
233
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

286
286

Meer sportnieuws