TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

380 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure weet dat Spartak Moskou afgelopen zomer kwam aankloppen bij RSC Anderlecht. Meer zelfs, ze legden een bod neer op Michael Murillo. De rechtsachter laat weten dat hij een transfer naar Rusland wel zag zitten, maar beide ploegen vonden geen akkoord. Daardoor bleef de Panamees uiteindelijk in Anderlecht. Een winters vertrek van Murillo is eveneens uitgesloten. Ondertussen zou Everton FC een miljoenenbod voorbereiden op Sergio Gomez.

Italiaanse media weten dat Torino concrete interesse heeft in Liberato Cacace. De aanvallend ingestelde linksachter is een sterkhouder bij STVV, dat hem in de zomer van 2020 voor 1,2 miljoen euro overnam van Wellington Phoenix. Al zal hij nu een pak meer moeten opbrengen. Afgelopen zomer dachten de Limburgers nog aan een som van 5 miljoen euro, dat lijkt evenwel zeer hoog gegrepen.

BUITENLAND
FC Barcelona heeft straks mogelijk een Rode Duivel in zijn rangen lopen. Het medium Fichajes meldt namelijk dat Xavi zijn zinnen heeft gezet op Adnan Januzaj. De 26-jarige flankaanvaller speelt momenteel voor Real Sociedad en zit in het Baskenland echter in de laatste maanden van zijn contract. De club hoopt om zijn overeenkomst open te breken, maar die onderhandelingen verlopen bijzonder moeizaam. Naar verluidt zou Januzaj mikken op een aanzienlijke loonsverhoging, maar Sociedad kon tot dusver niet aan de voorwaarden voldoen. Barça ziet dan ook een mooie kans om hem na het seizoen transfervrij over te nemen.

Het gaat Thibaut Courtois momenteel voor de wind bij Real Madrid, er is dus weinig reden om te vertrekken. Maar het Catalaanse El Nacional denkt daar blijkbaar anders over. Volgens het medium zou de Rode Duivel een transfer niet op voorhand uitsluiten als hij een financiële mega-aanbieding ontvangt. El Nacional meent ook te weten dat een aantal clubs bereid zijn om erg ver te gaan voor zijn komst: Bayern München, Juventus en het steenrijke Newcastle United. Toch is de kans bijzonder onwaarschijnlijk dat de Rode Duivel op korte termijn vertrekt.

Naast Januzaj mikt Barcelona natuurlijk op nog meer spelers, zoals de Spanjaard Ferran Torres. Maar de Catalanen vinden het moeilijk om een financieel akkoord te bereiken met Manchester City. Volgens Marca wil Barça nu spelers in de deal opnemen om de prijs te drukken. Het Spaanse medium stelt dat Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho alle vier zijn voorgesteld aan de Engelse kampioen. Maar de club van Pep Guardiola ziet het niet zitten in het genoemde viertal.

LEES OOK: Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Gomez is momenteel de beste speler van Anderlecht ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

38
38
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

61
61
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

47
47
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

48
48
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

57
57
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

135
135
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

926
926
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

204
204
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

581
581
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

590
590
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1026
1026
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

487
487
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws