TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure weet dat Spartak Moskou afgelopen zomer kwam aankloppen bij RSC Anderlecht. Meer zelfs, ze legden een bod neer op Michael Murillo. De rechtsachter laat weten dat hij een transfer naar Rusland wel zag zitten, maar beide ploegen vonden geen akkoord. Daardoor bleef de Panamees uiteindelijk in Anderlecht. Een winters vertrek van Murillo is eveneens uitgesloten. Ondertussen zou Everton FC een miljoenenbod voorbereiden op Sergio Gomez.

Italiaanse media weten dat Torino concrete interesse heeft in Liberato Cacace. De aanvallend ingestelde linksachter is een sterkhouder bij STVV, dat hem in de zomer van 2020 voor 1,2 miljoen euro overnam van Wellington Phoenix. Al zal hij nu een pak meer moeten opbrengen. Afgelopen zomer dachten de Limburgers nog aan een som van 5 miljoen euro, dat lijkt evenwel zeer hoog gegrepen.

BUITENLAND
FC Barcelona heeft straks mogelijk een Rode Duivel in zijn rangen lopen. Het medium Fichajes meldt namelijk dat Xavi zijn zinnen heeft gezet op Adnan Januzaj. De 26-jarige flankaanvaller speelt momenteel voor Real Sociedad en zit in het Baskenland echter in de laatste maanden van zijn contract. De club hoopt om zijn overeenkomst open te breken, maar die onderhandelingen verlopen bijzonder moeizaam. Naar verluidt zou Januzaj mikken op een aanzienlijke loonsverhoging, maar Sociedad kon tot dusver niet aan de voorwaarden voldoen. Barça ziet dan ook een mooie kans om hem na het seizoen transfervrij over te nemen.

Het gaat Thibaut Courtois momenteel voor de wind bij Real Madrid, er is dus weinig reden om te vertrekken. Maar het Catalaanse El Nacional denkt daar blijkbaar anders over. Volgens het medium zou de Rode Duivel een transfer niet op voorhand uitsluiten als hij een financiële mega-aanbieding ontvangt. El Nacional meent ook te weten dat een aantal clubs bereid zijn om erg ver te gaan voor zijn komst: Bayern München, Juventus en het steenrijke Newcastle United. Toch is de kans bijzonder onwaarschijnlijk dat de Rode Duivel op korte termijn vertrekt.

Naast Januzaj mikt Barcelona natuurlijk op nog meer spelers, zoals de Spanjaard Ferran Torres. Maar de Catalanen vinden het moeilijk om een financieel akkoord te bereiken met Manchester City. Volgens Marca wil Barça nu spelers in de deal opnemen om de prijs te drukken. Het Spaanse medium stelt dat Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho alle vier zijn voorgesteld aan de Engelse kampioen. Maar de club van Pep Guardiola ziet het niet zitten in het genoemde viertal.

LEES OOK: Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Gomez is momenteel de beste speler van Anderlecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

83
83
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

23
23
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

20
20
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

40
40
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

126
126
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

103
103
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

33
33
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

75
75
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

146
146
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

48
48
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

155
155
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

86
86
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

75
75
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

69
69
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

66
66
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

189
189
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

231
231
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

155
155
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

76
76
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

230
230
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

496
496
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

70
70
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

403
403
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

97
97
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

510
510

Meer sportnieuws