TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

380 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Xavi wil Duivel, Anderlecht ruikt miljoenen'

De zomerse transfermarkt is in België en de meeste Europese landen inmiddels al een tijdje gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de komende mercato's. Bovendien mogen in sommige landen wel nog enkele dagen of weken transfers gedaan worden. VoetbalNieuws bundelt al dat nieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure weet dat Spartak Moskou afgelopen zomer kwam aankloppen bij RSC Anderlecht. Meer zelfs, ze legden een bod neer op Michael Murillo. De rechtsachter laat weten dat hij een transfer naar Rusland wel zag zitten, maar beide ploegen vonden geen akkoord. Daardoor bleef de Panamees uiteindelijk in Anderlecht. Een winters vertrek van Murillo is eveneens uitgesloten. Ondertussen zou Everton FC een miljoenenbod voorbereiden op Sergio Gomez.

Italiaanse media weten dat Torino concrete interesse heeft in Liberato Cacace. De aanvallend ingestelde linksachter is een sterkhouder bij STVV, dat hem in de zomer van 2020 voor 1,2 miljoen euro overnam van Wellington Phoenix. Al zal hij nu een pak meer moeten opbrengen. Afgelopen zomer dachten de Limburgers nog aan een som van 5 miljoen euro, dat lijkt evenwel zeer hoog gegrepen.

BUITENLAND
FC Barcelona heeft straks mogelijk een Rode Duivel in zijn rangen lopen. Het medium Fichajes meldt namelijk dat Xavi zijn zinnen heeft gezet op Adnan Januzaj. De 26-jarige flankaanvaller speelt momenteel voor Real Sociedad en zit in het Baskenland echter in de laatste maanden van zijn contract. De club hoopt om zijn overeenkomst open te breken, maar die onderhandelingen verlopen bijzonder moeizaam. Naar verluidt zou Januzaj mikken op een aanzienlijke loonsverhoging, maar Sociedad kon tot dusver niet aan de voorwaarden voldoen. Barça ziet dan ook een mooie kans om hem na het seizoen transfervrij over te nemen.

Het gaat Thibaut Courtois momenteel voor de wind bij Real Madrid, er is dus weinig reden om te vertrekken. Maar het Catalaanse El Nacional denkt daar blijkbaar anders over. Volgens het medium zou de Rode Duivel een transfer niet op voorhand uitsluiten als hij een financiële mega-aanbieding ontvangt. El Nacional meent ook te weten dat een aantal clubs bereid zijn om erg ver te gaan voor zijn komst: Bayern München, Juventus en het steenrijke Newcastle United. Toch is de kans bijzonder onwaarschijnlijk dat de Rode Duivel op korte termijn vertrekt.

Naast Januzaj mikt Barcelona natuurlijk op nog meer spelers, zoals de Spanjaard Ferran Torres. Maar de Catalanen vinden het moeilijk om een financieel akkoord te bereiken met Manchester City. Volgens Marca wil Barça nu spelers in de deal opnemen om de prijs te drukken. Het Spaanse medium stelt dat Ousmane Dembélé, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho alle vier zijn voorgesteld aan de Engelse kampioen. Maar de club van Pep Guardiola ziet het niet zitten in het genoemde viertal.

LEES OOK: Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

Gomez is momenteel de beste speler van Anderlecht ...

Meest recent

'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

7
7
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

57
57
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

297
297
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

107
107
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

55
55
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

65
65
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

158
158
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

428
428
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

400
400
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

392
392
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

317
317
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

160
160
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

529
529
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

245
245
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

908
908
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

311
311
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

606
606
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

432
432
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

707
707
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

286
286
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

231
231
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

152
152
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

576
576

Meer sportnieuws