Laforge grijpt in bij Genk-Club: "Les Wallons c'est du caca"

331 stemmen
Laforge grijpt in bij Genk-Club:

KRC Genk en Club Brugge namen het woensdag voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegen mekaar op, dit keer met een plek in de kwartfinales van de Croky Cup als inzet. In de eerste helft zorgden beide ploegen alvast voor een aangenaam kijkstuk. Maar de thuisaanhang liet zich ook even van zijn slechtste kant zien.


Blauw-Zwart was al snel op voorsprong gekomen, de thuisploeg toonde echter veerkracht. Via doelpunten van Kristian Thorstvedt en Joseph Paintsil werd de scheve situatie nog voor rust helemaal rechtgezet. En Racing had er zelfs nog beter kunnen voorstaan. Zo claimde Theo Bongonda een strafschop na licht contact met Clinton Mata. Scheidsrechter Nicolas Laforge en de VAR vonden echter dat er te weinig aan de hand was om de bal op de stip te leggen.

En dat was niet naar de zin van een deel van de thuissupporters. Zo werd vanuit de tribunes 'Les Wallons c'est du caca' gescandeerd richting Laforge. Die besloot om meteen in te grijpen na deze gezangen. De wedstrijd werd zelfs even stilgelegd, waarop een duidelijke boodschap via de stadionspeaker werd doorgegeven. Ook beide aanvoerders werden even bij de ref geroepen om te waarschuwen voor verdere gevolgen.

RECIDIVISME
Volgens analisten Franky Van der Elst en Imke Courtois was het een goed dat Laforge meteen ingreep. "Zo'n gezangen zijn ongehoord. Het is een goede zaak van Laforge dat hij hiervoor het spel stillegt", aldus Van der Elst bij Sporza. Overigens is het niet de eerste keer dat de supporters van Genk zich schuldig maken aan dit soort gezangen. In 2020 kreeg de club zelfs nog een sanctie toen de fans hetzelfde hadden geroepen in de partij tegen Standard. Indien dit incident wordt opgenomen in het scheidsrechtersverslag, volgt mogelijk opnieuw een straf.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Genk moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

25
25
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

28
28
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

28
28
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

126
126
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

58
58
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

219
219
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

229
229
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

289
289
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

440
440
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

315
315
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

380
380
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

145
145
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

102
102
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

221
221
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

278
278
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

803
803
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

528
528
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

292
292

Meer sportnieuws