Laforge grijpt in bij Genk-Club: "Les Wallons c'est du caca"

331 stemmen
Laforge grijpt in bij Genk-Club:

KRC Genk en Club Brugge namen het woensdag voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegen mekaar op, dit keer met een plek in de kwartfinales van de Croky Cup als inzet. In de eerste helft zorgden beide ploegen alvast voor een aangenaam kijkstuk. Maar de thuisaanhang liet zich ook even van zijn slechtste kant zien.


Blauw-Zwart was al snel op voorsprong gekomen, de thuisploeg toonde echter veerkracht. Via doelpunten van Kristian Thorstvedt en Joseph Paintsil werd de scheve situatie nog voor rust helemaal rechtgezet. En Racing had er zelfs nog beter kunnen voorstaan. Zo claimde Theo Bongonda een strafschop na licht contact met Clinton Mata. Scheidsrechter Nicolas Laforge en de VAR vonden echter dat er te weinig aan de hand was om de bal op de stip te leggen.

En dat was niet naar de zin van een deel van de thuissupporters. Zo werd vanuit de tribunes 'Les Wallons c'est du caca' gescandeerd richting Laforge. Die besloot om meteen in te grijpen na deze gezangen. De wedstrijd werd zelfs even stilgelegd, waarop een duidelijke boodschap via de stadionspeaker werd doorgegeven. Ook beide aanvoerders werden even bij de ref geroepen om te waarschuwen voor verdere gevolgen.

RECIDIVISME
Volgens analisten Franky Van der Elst en Imke Courtois was het een goed dat Laforge meteen ingreep. "Zo'n gezangen zijn ongehoord. Het is een goede zaak van Laforge dat hij hiervoor het spel stillegt", aldus Van der Elst bij Sporza. Overigens is het niet de eerste keer dat de supporters van Genk zich schuldig maken aan dit soort gezangen. In 2020 kreeg de club zelfs nog een sanctie toen de fans hetzelfde hadden geroepen in de partij tegen Standard. Indien dit incident wordt opgenomen in het scheidsrechtersverslag, volgt mogelijk opnieuw een straf.

LEES OOK: Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

Genk moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

0
0
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

6
6
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

51
51
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

66
66
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

347
347
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

158
158
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

51
51
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

144
144
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

84
84
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

339
339
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

71
71
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

36
36
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

553
553
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

601
601
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

103
103
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

193
193
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

285
285
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

184
184
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

107
107
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

174
174
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

337
337
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

311
311
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws