Laforge grijpt in bij Genk-Club: "Les Wallons c'est du caca"

door
Laforge grijpt in bij Genk-Club:

KRC Genk en Club Brugge namen het woensdag voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegen mekaar op, dit keer met een plek in de kwartfinales van de Croky Cup als inzet. In de eerste helft zorgden beide ploegen alvast voor een aangenaam kijkstuk. Maar de thuisaanhang liet zich ook even van zijn slechtste kant zien.


Blauw-Zwart was al snel op voorsprong gekomen, de thuisploeg toonde echter veerkracht. Via doelpunten van Kristian Thorstvedt en Joseph Paintsil werd de scheve situatie nog voor rust helemaal rechtgezet. En Racing had er zelfs nog beter kunnen voorstaan. Zo claimde Theo Bongonda een strafschop na licht contact met Clinton Mata. Scheidsrechter Nicolas Laforge en de VAR vonden echter dat er te weinig aan de hand was om de bal op de stip te leggen.

En dat was niet naar de zin van een deel van de thuissupporters. Zo werd vanuit de tribunes 'Les Wallons c'est du caca' gescandeerd richting Laforge. Die besloot om meteen in te grijpen na deze gezangen. De wedstrijd werd zelfs even stilgelegd, waarop een duidelijke boodschap via de stadionspeaker werd doorgegeven. Ook beide aanvoerders werden even bij de ref geroepen om te waarschuwen voor verdere gevolgen.

RECIDIVISME
Volgens analisten Franky Van der Elst en Imke Courtois was het een goed dat Laforge meteen ingreep. "Zo'n gezangen zijn ongehoord. Het is een goede zaak van Laforge dat hij hiervoor het spel stillegt", aldus Van der Elst bij Sporza. Overigens is het niet de eerste keer dat de supporters van Genk zich schuldig maken aan dit soort gezangen. In 2020 kreeg de club zelfs nog een sanctie toen de fans hetzelfde hadden geroepen in de partij tegen Standard. Indien dit incident wordt opgenomen in het scheidsrechtersverslag, volgt mogelijk opnieuw een straf.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Genk moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

27
27
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

226
226
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

79
79
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

108
108
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

58
58
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

108
108
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

246
246
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

462
462
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

146
146
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

84
84
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

189
189
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

111
111
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

83
83
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

143
143
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

246
246
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

71
71
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

177
177
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

57
57
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

319
319
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

155
155
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

141
141
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

71
71

Meer sportnieuws