Laforge grijpt in bij Genk-Club: "Les Wallons c'est du caca"

331 stemmen
Laforge grijpt in bij Genk-Club:

KRC Genk en Club Brugge namen het woensdag voor de tweede keer op enkele dagen tijd tegen mekaar op, dit keer met een plek in de kwartfinales van de Croky Cup als inzet. In de eerste helft zorgden beide ploegen alvast voor een aangenaam kijkstuk. Maar de thuisaanhang liet zich ook even van zijn slechtste kant zien.


Blauw-Zwart was al snel op voorsprong gekomen, de thuisploeg toonde echter veerkracht. Via doelpunten van Kristian Thorstvedt en Joseph Paintsil werd de scheve situatie nog voor rust helemaal rechtgezet. En Racing had er zelfs nog beter kunnen voorstaan. Zo claimde Theo Bongonda een strafschop na licht contact met Clinton Mata. Scheidsrechter Nicolas Laforge en de VAR vonden echter dat er te weinig aan de hand was om de bal op de stip te leggen.

En dat was niet naar de zin van een deel van de thuissupporters. Zo werd vanuit de tribunes 'Les Wallons c'est du caca' gescandeerd richting Laforge. Die besloot om meteen in te grijpen na deze gezangen. De wedstrijd werd zelfs even stilgelegd, waarop een duidelijke boodschap via de stadionspeaker werd doorgegeven. Ook beide aanvoerders werden even bij de ref geroepen om te waarschuwen voor verdere gevolgen.

RECIDIVISME
Volgens analisten Franky Van der Elst en Imke Courtois was het een goed dat Laforge meteen ingreep. "Zo'n gezangen zijn ongehoord. Het is een goede zaak van Laforge dat hij hiervoor het spel stillegt", aldus Van der Elst bij Sporza. Overigens is het niet de eerste keer dat de supporters van Genk zich schuldig maken aan dit soort gezangen. In 2020 kreeg de club zelfs nog een sanctie toen de fans hetzelfde hadden geroepen in de partij tegen Standard. Indien dit incident wordt opgenomen in het scheidsrechtersverslag, volgt mogelijk opnieuw een straf.

LEES OOK: JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Genk moet hiervoor een sanctie krijgen ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

16
16
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

26
26
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

176
176
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

110
110
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

205
205
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

261
261
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

115
115
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

551
551
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

473
473
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

141
141
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

709
709
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

231
231
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

739
739
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

520
520
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

370
370
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1243
1243
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

484
484
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

223
223
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws