'Sterkhouder zet basisplaats bij Genk op spel'

door
'Sterkhouder zet basisplaats bij Genk op spel'

In de Croky Cup staat woensdagavond de clash tussen bekerhouder KRC Genk en landskampioen Club Brugge op het programma. De druk ligt daarbij vooral op de schouders van de Limburgers. Na de nederlaag in het onderlinge duel van afgelopen zondag moet er een reactie volgen bij Racing.


Het wordt dan ook uitkijken of coach John van den Brom zijn elftal zal aanpassen ten opzichte van het voorbije weekend. Met name dan wie hij tussen de palen zal zetten. Doelman Maarten Vandevoordt maakte de laatste weken immers geen al te beste indruk. Afgelopen zondag ging hij opnieuw in de fout door de bal veel te gemakkelijk weg te geven voorafgaand aan de Brugse gelijkmaker. Iets wat zijn trainer hem duidelijk kwalijk nam.

Na de match zou Van den Brom het jonge sluitstuk immers een zware bolwassing hebben gegeven in de kleedkamer. De Nederlandse trainer zou nu zelfs overwegen om Vandevoordt naast de ploeg te zetten voor de bekermatch tegen Club. Op die manier kan hij mentaal gezien even weer tot rust komen. Met Tobe Leysen staat overigens al een beloftevolle vervanger klaar.

MOEILIJKE KEUZE
Op zijn persconferentie daags voor de match kon/wou Van den Brom nog geen uitsluitsel geven. Maar een keeperswissel zit wel degelijk in zijn hoofd. "Ik weet nog niet wie speelt, Vandevoordt of Leysen", werd de trainer geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "Ik weet ook niet of het nu de juiste beslissing zou zijn om Vandevoordt wat mentale rust te geven, van een keuze weet je pas achteraf of het de juiste was."

LEES OOK: 'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Leysen moet starten in de beker ...

Meest recent

'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

32
32
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

57
57
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

211
211
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

168
168
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

300
300
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

108
108
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

198
198
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

222
222
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

156
156
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

63
63
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

175
175
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

172
172
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

47
47
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

598
598
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

96
96
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

525
525
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

216
216
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

334
334
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

198
198
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

145
145
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

731
731
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

125
125
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

252
252

Meer sportnieuws