Veljkovic start oorlog: straf voor betrokkenen, Leekens reageert

door
Veljkovic start oorlog: straf voor betrokkenen, Leekens reageert

De bom is – nog maar eens – gebarsten. Dejan Veljkovic praatte heel wat bekenden uit de voetbalwereld aan de galg bij het gerecht in het kader van Operatie Zero, en is het nu wachten op het vervolg voor deze betrokken personen. Die lijken stevig te moeten vrezen voor een straf, al wil niet iedereen op dit moment schuld bekennen.


De deal met Veljkovic als spijtoptant werd vorige week goedgekeurd, en vandaag geraakte bekend wie de Serviër allemaal heeft genoemd bij het gerecht. Herman Van Holsbeeck (Anderlecht), Ivan Leko, Georges Leekens (beide Club Brugge), Thierry Steemans (KV Mechelen), Olivier Renard (Standard), Dirk Degraen (KRC Genk), Patrick Turcq (KV Kortrijk) en Luc Devroe (KV Oostende) passeerden allemaal de revue. Volgens Veljkovic ontvingen zij bij transfers immers commissies in het zwart, of werden zij uitbetaald in goederen zoals Rolexen en zelfs kledij.

Dat onthulde VTM-journalist Ken Van Beversluys. Die wist meteen ook te zeggen dat deze betrokken personen naar alle waarschijnlijkheid een straf zullen krijgen. “Nu de deal rond is, gaat het parket een eindvordering maken. Daarop is het nog wachten, wie er voor de rechter moet komen is nog niet helemaal duidelijk. Al lijkt het er met de verklaringen van Veljkovic op dat de 15 genoemde namen een straf wacht”, zo stelt Van Beversluys.

Betrokkenen ontkennen, Leekens reageert
Of daarvoor een bekentenis zal moeten komen is niet zeker, maar in ieder geval ontkennen enkele van bovenstaande namen hun betrokkenheid. Leko, Turcq, Steemans en Degraen beweren niets met zulke praktijken hebben te maken, net als Georges Leekens. Die ontkende tegenover Het Laatste Nieuws zelfs in een reactie.

“Het mag heel duidelijk zijn, dit zijn zuivere leugens. ‘t Is belachelijk, om het kort en bondig te zeggen. Ik distantieer me volledig van die man. Het klopt niet wat hij zegt (Leekens zou geld hebben ontvangen bij de transfer van Trickovski, nvdr). Dit is een persoonlijke afrekening, die we integraal zullen weerleggen”, stelt Leekens kordaat.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Zullen er zware straffen volgen?

Meest recent

De Bruyne op voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

12
12
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

99
99
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

128
128
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

114
114
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

140
140
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

121
121
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

52
52
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

135
135
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

97
97
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

197
197
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

235
235
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

57
57
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

133
133
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

419
419
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

63
63
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

337
337
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

242
242
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

40
40
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

220
220
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

114
114

Meer sportnieuws