Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

door
Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

Vorige week werd de spijtoptant-regeling met Dejan Veljkovic officieel goedgekeurd door de Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling. Op basis van de informatie die de notoire makelaar deelde, kunnen verdachten nu ook vervolgd worden. Bij Het Nieuwsblad en De Standaard kon met het arrest al eens inkijken en daarin worden enkele bekende namen genoemd.


Volgens Veljkovic zou hij tussen 2013 en 2018 meer dan 800.000 euro aan zwart geld betaald hebben aan clubleiders, managers en trainers in de Jupiler Pro League. En daar zitten volgens de informatie van De Standaard en Het Nieuwsblad enkele grote namen bij. Voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck bijvoorbeeld, zou extra verdiend hebben aan de transfers van onder meer Ivan Obradovic, Sofiane Hanni, Dalibor Veselinovic en Milan Jovanovic.

Ex-Club Brugge-trainer Ivan Leko, momenteel aan de slag in China, zou volgens Veljkovic een percentage krijgen op de transfers van Ivan Tomecak, Mats Rits en Karlo Letica. Al werd een groot deel van de bedragen uiteindelijk nooit aan hem uitbetaald. Georges Leekens zou eveneens zwart geld hebben opgestreken in zijn periode als coach van Blauw-Zwart. Maar vooral Thierry Steemans, oud- financieel directeur van KV Mechelen, zou zwaar hebben verdiend aan de Veljkovic constructies.

JURIDISCHE STRIJD
In totaal worden zo'n 15 namen genoemd. Ook Olivier Renard (toen bij Standard), Patrick Turcq (bij KV Kortrijk), Luc Devroe (bij Oostende) en Dirk Degraen (bij KRC Genk) worden door Veljkovic aangehaald. De meeste verdachten ontkennen wel met stip hun betrokkenheid bij de financiële wantoestanden. Voorlopig konden zij de spijtoptant ook nog niet van tegenwoord voorzien. Het einde van deze soap is dus nog niet in zicht, zo is er nog een hele juridische strijd op komst.

LEES OOK: Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Veljkovic moet zelf ook zwaarder gestraft worden ...

Meest recent

Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

40
40
Vannieuwkerke haalt hard uit: "Dit klopt gewoon niet"

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

41
41
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

65
65
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

236
236
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

202
202
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

56
56
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

42
42
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

107
107
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

226
226
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

171
171
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

225
225
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

157
157
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

327
327
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

87
87
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

65
65
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

123
123
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

314
314
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

216
216
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

80
80
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

201
201
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

132
132
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

64
64
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

817
817
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

966
966

Meer sportnieuws