Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

door
Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

Vorige week werd de spijtoptant-regeling met Dejan Veljkovic officieel goedgekeurd door de Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling. Op basis van de informatie die de notoire makelaar deelde, kunnen verdachten nu ook vervolgd worden. Bij Het Nieuwsblad en De Standaard kon met het arrest al eens inkijken en daarin worden enkele bekende namen genoemd.


Volgens Veljkovic zou hij tussen 2013 en 2018 meer dan 800.000 euro aan zwart geld betaald hebben aan clubleiders, managers en trainers in de Jupiler Pro League. En daar zitten volgens de informatie van De Standaard en Het Nieuwsblad enkele grote namen bij. Voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck bijvoorbeeld, zou extra verdiend hebben aan de transfers van onder meer Ivan Obradovic, Sofiane Hanni, Dalibor Veselinovic en Milan Jovanovic.

Ex-Club Brugge-trainer Ivan Leko, momenteel aan de slag in China, zou volgens Veljkovic een percentage krijgen op de transfers van Ivan Tomecak, Mats Rits en Karlo Letica. Al werd een groot deel van de bedragen uiteindelijk nooit aan hem uitbetaald. Georges Leekens zou eveneens zwart geld hebben opgestreken in zijn periode als coach van Blauw-Zwart. Maar vooral Thierry Steemans, oud- financieel directeur van KV Mechelen, zou zwaar hebben verdiend aan de Veljkovic constructies.

JURIDISCHE STRIJD
In totaal worden zo'n 15 namen genoemd. Ook Olivier Renard (toen bij Standard), Patrick Turcq (bij KV Kortrijk), Luc Devroe (bij Oostende) en Dirk Degraen (bij KRC Genk) worden door Veljkovic aangehaald. De meeste verdachten ontkennen wel met stip hun betrokkenheid bij de financiële wantoestanden. Voorlopig konden zij de spijtoptant ook nog niet van tegenwoord voorzien. Het einde van deze soap is dus nog niet in zicht, zo is er nog een hele juridische strijd op komst.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Veljkovic moet zelf ook zwaarder gestraft worden ...

Meest recent

Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

14
14
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

128
128
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

132
132
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

161
161
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

424
424
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

75
75
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

209
209
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

320
320
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

278
278
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

214
214
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

471
471
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

287
287
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

401
401
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

353
353
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

306
306
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

265
265
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

499
499
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

125
125
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

215
215
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

131
131
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

184
184
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

341
341

Meer sportnieuws