Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

1102 stemmen
Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

Vorige week werd de spijtoptant-regeling met Dejan Veljkovic officieel goedgekeurd door de Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling. Op basis van de informatie die de notoire makelaar deelde, kunnen verdachten nu ook vervolgd worden. Bij Het Nieuwsblad en De Standaard kon met het arrest al eens inkijken en daarin worden enkele bekende namen genoemd.


Volgens Veljkovic zou hij tussen 2013 en 2018 meer dan 800.000 euro aan zwart geld betaald hebben aan clubleiders, managers en trainers in de Jupiler Pro League. En daar zitten volgens de informatie van De Standaard en Het Nieuwsblad enkele grote namen bij. Voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck bijvoorbeeld, zou extra verdiend hebben aan de transfers van onder meer Ivan Obradovic, Sofiane Hanni, Dalibor Veselinovic en Milan Jovanovic.

Ex-Club Brugge-trainer Ivan Leko, momenteel aan de slag in China, zou volgens Veljkovic een percentage krijgen op de transfers van Ivan Tomecak, Mats Rits en Karlo Letica. Al werd een groot deel van de bedragen uiteindelijk nooit aan hem uitbetaald. Georges Leekens zou eveneens zwart geld hebben opgestreken in zijn periode als coach van Blauw-Zwart. Maar vooral Thierry Steemans, oud- financieel directeur van KV Mechelen, zou zwaar hebben verdiend aan de Veljkovic constructies.

JURIDISCHE STRIJD
In totaal worden zo'n 15 namen genoemd. Ook Olivier Renard (toen bij Standard), Patrick Turcq (bij KV Kortrijk), Luc Devroe (bij Oostende) en Dirk Degraen (bij KRC Genk) worden door Veljkovic aangehaald. De meeste verdachten ontkennen wel met stip hun betrokkenheid bij de financiële wantoestanden. Voorlopig konden zij de spijtoptant ook nog niet van tegenwoord voorzien. Het einde van deze soap is dus nog niet in zicht, zo is er nog een hele juridische strijd op komst.

LEES OOK: 'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Veljkovic moet zelf ook zwaarder gestraft worden ...

Meest recent

'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

80
80
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

40
40
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

133
133
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

112
112
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

65
65
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

184
184
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

434
434
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

118
118
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

181
181
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

361
361
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

88
88
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

576
576
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

52
52
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

238
238
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

54
54
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

247
247
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

414
414
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

939
939
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

516
516
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

173
173
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

496
496
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

279
279
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

794
794
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

201
201

Meer sportnieuws