Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

1102 stemmen
Veljkovic-bom barst: grote namen in vieze papieren

Vorige week werd de spijtoptant-regeling met Dejan Veljkovic officieel goedgekeurd door de Antwerpse kamer van inbeschuldigingstelling. Op basis van de informatie die de notoire makelaar deelde, kunnen verdachten nu ook vervolgd worden. Bij Het Nieuwsblad en De Standaard kon met het arrest al eens inkijken en daarin worden enkele bekende namen genoemd.


Volgens Veljkovic zou hij tussen 2013 en 2018 meer dan 800.000 euro aan zwart geld betaald hebben aan clubleiders, managers en trainers in de Jupiler Pro League. En daar zitten volgens de informatie van De Standaard en Het Nieuwsblad enkele grote namen bij. Voormalig Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck bijvoorbeeld, zou extra verdiend hebben aan de transfers van onder meer Ivan Obradovic, Sofiane Hanni, Dalibor Veselinovic en Milan Jovanovic.

Ex-Club Brugge-trainer Ivan Leko, momenteel aan de slag in China, zou volgens Veljkovic een percentage krijgen op de transfers van Ivan Tomecak, Mats Rits en Karlo Letica. Al werd een groot deel van de bedragen uiteindelijk nooit aan hem uitbetaald. Georges Leekens zou eveneens zwart geld hebben opgestreken in zijn periode als coach van Blauw-Zwart. Maar vooral Thierry Steemans, oud- financieel directeur van KV Mechelen, zou zwaar hebben verdiend aan de Veljkovic constructies.

JURIDISCHE STRIJD
In totaal worden zo'n 15 namen genoemd. Ook Olivier Renard (toen bij Standard), Patrick Turcq (bij KV Kortrijk), Luc Devroe (bij Oostende) en Dirk Degraen (bij KRC Genk) worden door Veljkovic aangehaald. De meeste verdachten ontkennen wel met stip hun betrokkenheid bij de financiële wantoestanden. Voorlopig konden zij de spijtoptant ook nog niet van tegenwoord voorzien. Het einde van deze soap is dus nog niet in zicht, zo is er nog een hele juridische strijd op komst.

LEES OOK: Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Veljkovic moet zelf ook zwaarder gestraft worden ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

166
166
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

105
105
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

299
299
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

169
169
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

175
175
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

357
357
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

629
629
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3462
3462
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

79
79
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws