Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

705 stemmen
Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

Nadat vorige week de deal tussen spijtoptant Dejan Veljkovic en het gerecht werd goedgekeurd, was het wachten op de eerste grote onthullingen van de Serviër. Die zijn er inmiddels gekomen, en heel wat (oud)-bekenden uit het Belgische voetbal worden geviseerd.


Thierry Steemans, Herman Van Holsbeeck, Olivier Renard, Luc Devroe, Georges Leekens, Dirk Degraen, allemaal worden ze genoemd door Veljkovic. Ook Ivan Leko ontsnapt niet aan beschuldigingen dat hij zwarte commissies zou hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Dit zou onder meer ook gebeurd zijn bij de transfer van Leko’s landgenoot, Karlo Letica. Die kwam met grote adelbrieven over van Hajduk Split, maar kon in Brugge nooit doorbreken en mag dan ook uiteindelijk bestempeld worden als een floptransfer van Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad komt vandaag met een overzicht bij welke transfer er mensen zich op onreglementaire wijze hebben verrijkt. Echter is het beloofde bedrag voor een transfer van Letica wel aanzienlijk hoger dan bij de anderen. Waar bij de meeste transfers het bedrag tussen de 20.000 en 80.000 euro schommelt, spreken we in het geval van de doelman plots over 200 duizend (!) euro. Een bedrag dat Leko echter nooit in ontvangst mocht nemen.

Bom barst
De transfer van het toen genoemde Kroatische toptalent Karlo Letica kwam er immers in de zomer van 2018, amper drie maanden voor het losbarsten van Operatie Zero. Door de inval van de speurders heeft Ivan Leko er zich dan ook van onthouden om het geld nog in ontvangst te nemen, of zelfs kúnnen nemen. Dat was overigens ook in andere transfers het geval, waardoor de Kroatische trainer de dans wel eens (toevallig?) zou kunnen ontspringen.

LEES OOK: 'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Moet ook Club Brugge hiervoor worden bestraft?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

12
12
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

41
41
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

19
19
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

305
305
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

409
409
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

307
307
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

269
269
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

159
159
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

597
597
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

530
530
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

714
714
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

425
425
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

96
96
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

204
204
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

67
67
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

78
78
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

459
459
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

214
214
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

253
253
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

348
348
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

216
216
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

77
77
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

359
359
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

451
451
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

41
41

Meer sportnieuws