Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

705
Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

Nadat vorige week de deal tussen spijtoptant Dejan Veljkovic en het gerecht werd goedgekeurd, was het wachten op de eerste grote onthullingen van de Serviër. Die zijn er inmiddels gekomen, en heel wat (oud)-bekenden uit het Belgische voetbal worden geviseerd.


Thierry Steemans, Herman Van Holsbeeck, Olivier Renard, Luc Devroe, Georges Leekens, Dirk Degraen, allemaal worden ze genoemd door Veljkovic. Ook Ivan Leko ontsnapt niet aan beschuldigingen dat hij zwarte commissies zou hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Dit zou onder meer ook gebeurd zijn bij de transfer van Leko’s landgenoot, Karlo Letica. Die kwam met grote adelbrieven over van Hajduk Split, maar kon in Brugge nooit doorbreken en mag dan ook uiteindelijk bestempeld worden als een floptransfer van Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad komt vandaag met een overzicht bij welke transfer er mensen zich op onreglementaire wijze hebben verrijkt. Echter is het beloofde bedrag voor een transfer van Letica wel aanzienlijk hoger dan bij de anderen. Waar bij de meeste transfers het bedrag tussen de 20.000 en 80.000 euro schommelt, spreken we in het geval van de doelman plots over 200 duizend (!) euro. Een bedrag dat Leko echter nooit in ontvangst mocht nemen.

Bom barst
De transfer van het toen genoemde Kroatische toptalent Karlo Letica kwam er immers in de zomer van 2018, amper drie maanden voor het losbarsten van Operatie Zero. Door de inval van de speurders heeft Ivan Leko er zich dan ook van onthouden om het geld nog in ontvangst te nemen, of zelfs kúnnen nemen. Dat was overigens ook in andere transfers het geval, waardoor de Kroatische trainer de dans wel eens (toevallig?) zou kunnen ontspringen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

Moet ook Club Brugge hiervoor worden bestraft?

Meest recent

'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

10
10
'Dossier Saliba: spectaculaire transfersom genoemd'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

106
106
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

54
54
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

285
285
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

91
91
Tzolis looft Club na debuut: ook Arteta meteen verliefd

Christos Tzolis maakte deze zomer de recordtransfer van Club Brugge naar Arsenal. De Engelse ...

177
177
Van Gucht verklaart oorlog en zorgt voor enorme VTM-bom

Ruben Van Gucht heeft de voorbije dagen al nadrukkelijk een rol gespeeld in de promotie voor het ...

123
123
Club Brugge pakt ferm uit met komst Matteo Dams

Club Brugge heeft de komst van Matteo Dams bekendgemaakt. De linksback werd al een tijdje genoemd in ...

322
322
‘Garcia onthult wat Courtois na WK-drama verzweeg’

De veelbesproken wissel van Thibaut Courtois op het WK tegen Spanje blijft voor discussie zorgen. ...

276
276
‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

612
612
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

664
664
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

147
147
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

515
515
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

433
433
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

208
208
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

695
695
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

794
794
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

183
183
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

899
899
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

107
107
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

122
122
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

550
550
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

131
131
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

448
448

Meer sportnieuws