Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

705 stemmen
Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

Nadat vorige week de deal tussen spijtoptant Dejan Veljkovic en het gerecht werd goedgekeurd, was het wachten op de eerste grote onthullingen van de Serviër. Die zijn er inmiddels gekomen, en heel wat (oud)-bekenden uit het Belgische voetbal worden geviseerd.


Thierry Steemans, Herman Van Holsbeeck, Olivier Renard, Luc Devroe, Georges Leekens, Dirk Degraen, allemaal worden ze genoemd door Veljkovic. Ook Ivan Leko ontsnapt niet aan beschuldigingen dat hij zwarte commissies zou hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Dit zou onder meer ook gebeurd zijn bij de transfer van Leko’s landgenoot, Karlo Letica. Die kwam met grote adelbrieven over van Hajduk Split, maar kon in Brugge nooit doorbreken en mag dan ook uiteindelijk bestempeld worden als een floptransfer van Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad komt vandaag met een overzicht bij welke transfer er mensen zich op onreglementaire wijze hebben verrijkt. Echter is het beloofde bedrag voor een transfer van Letica wel aanzienlijk hoger dan bij de anderen. Waar bij de meeste transfers het bedrag tussen de 20.000 en 80.000 euro schommelt, spreken we in het geval van de doelman plots over 200 duizend (!) euro. Een bedrag dat Leko echter nooit in ontvangst mocht nemen.

Bom barst
De transfer van het toen genoemde Kroatische toptalent Karlo Letica kwam er immers in de zomer van 2018, amper drie maanden voor het losbarsten van Operatie Zero. Door de inval van de speurders heeft Ivan Leko er zich dan ook van onthouden om het geld nog in ontvangst te nemen, of zelfs kúnnen nemen. Dat was overigens ook in andere transfers het geval, waardoor de Kroatische trainer de dans wel eens (toevallig?) zou kunnen ontspringen.

LEES OOK: Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Moet ook Club Brugge hiervoor worden bestraft?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

31
31
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

6
6
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

38
38
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

69
69
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

101
101
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

23
23
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

40
40
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

53
53
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

224
224
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

146
146
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

188
188
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

131
131
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

408
408
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

321
321
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

125
125
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

31
31
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws