Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

705 stemmen
Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

Nadat vorige week de deal tussen spijtoptant Dejan Veljkovic en het gerecht werd goedgekeurd, was het wachten op de eerste grote onthullingen van de Serviër. Die zijn er inmiddels gekomen, en heel wat (oud)-bekenden uit het Belgische voetbal worden geviseerd.


Thierry Steemans, Herman Van Holsbeeck, Olivier Renard, Luc Devroe, Georges Leekens, Dirk Degraen, allemaal worden ze genoemd door Veljkovic. Ook Ivan Leko ontsnapt niet aan beschuldigingen dat hij zwarte commissies zou hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Dit zou onder meer ook gebeurd zijn bij de transfer van Leko’s landgenoot, Karlo Letica. Die kwam met grote adelbrieven over van Hajduk Split, maar kon in Brugge nooit doorbreken en mag dan ook uiteindelijk bestempeld worden als een floptransfer van Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad komt vandaag met een overzicht bij welke transfer er mensen zich op onreglementaire wijze hebben verrijkt. Echter is het beloofde bedrag voor een transfer van Letica wel aanzienlijk hoger dan bij de anderen. Waar bij de meeste transfers het bedrag tussen de 20.000 en 80.000 euro schommelt, spreken we in het geval van de doelman plots over 200 duizend (!) euro. Een bedrag dat Leko echter nooit in ontvangst mocht nemen.

Bom barst
De transfer van het toen genoemde Kroatische toptalent Karlo Letica kwam er immers in de zomer van 2018, amper drie maanden voor het losbarsten van Operatie Zero. Door de inval van de speurders heeft Ivan Leko er zich dan ook van onthouden om het geld nog in ontvangst te nemen, of zelfs kúnnen nemen. Dat was overigens ook in andere transfers het geval, waardoor de Kroatische trainer de dans wel eens (toevallig?) zou kunnen ontspringen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Moet ook Club Brugge hiervoor worden bestraft?

Meest recent

'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

17
17
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

191
191
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

191
191
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

219
219
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

224
224
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

50
50
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

267
267
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

141
141
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

83
83
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

481
481
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

70
70
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

562
562
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

809
809
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

314
314
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

946
946
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

581
581
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

152
152
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

990
990
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

242
242
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

153
153
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

366
366
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

213
213
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

76
76
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

54
54
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

91
91

Meer sportnieuws