Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

705 stemmen
Zaak-Veljkovic: 'Leko kreeg monsterbedrag voor Club-flop'

Nadat vorige week de deal tussen spijtoptant Dejan Veljkovic en het gerecht werd goedgekeurd, was het wachten op de eerste grote onthullingen van de Serviër. Die zijn er inmiddels gekomen, en heel wat (oud)-bekenden uit het Belgische voetbal worden geviseerd.


Thierry Steemans, Herman Van Holsbeeck, Olivier Renard, Luc Devroe, Georges Leekens, Dirk Degraen, allemaal worden ze genoemd door Veljkovic. Ook Ivan Leko ontsnapt niet aan beschuldigingen dat hij zwarte commissies zou hebben ontvangen bij bepaalde transfers. Dit zou onder meer ook gebeurd zijn bij de transfer van Leko’s landgenoot, Karlo Letica. Die kwam met grote adelbrieven over van Hajduk Split, maar kon in Brugge nooit doorbreken en mag dan ook uiteindelijk bestempeld worden als een floptransfer van Blauw-Zwart.

Het Nieuwsblad komt vandaag met een overzicht bij welke transfer er mensen zich op onreglementaire wijze hebben verrijkt. Echter is het beloofde bedrag voor een transfer van Letica wel aanzienlijk hoger dan bij de anderen. Waar bij de meeste transfers het bedrag tussen de 20.000 en 80.000 euro schommelt, spreken we in het geval van de doelman plots over 200 duizend (!) euro. Een bedrag dat Leko echter nooit in ontvangst mocht nemen.

Bom barst
De transfer van het toen genoemde Kroatische toptalent Karlo Letica kwam er immers in de zomer van 2018, amper drie maanden voor het losbarsten van Operatie Zero. Door de inval van de speurders heeft Ivan Leko er zich dan ook van onthouden om het geld nog in ontvangst te nemen, of zelfs kúnnen nemen. Dat was overigens ook in andere transfers het geval, waardoor de Kroatische trainer de dans wel eens (toevallig?) zou kunnen ontspringen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

Moet ook Club Brugge hiervoor worden bestraft?

Meest recent

'Vaste Rode Duivel naar de bank om opvallende reden'

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

30
30
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

31
31
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

48
48
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

39
39
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

21
21
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

123
123
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

39
39
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

188
188
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

88
88
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

183
183
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

269
269
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

171
171
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

857
857
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1121
1121
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

385
385
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

186
186
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

260
260
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

204
204
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

59
59
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

165
165
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

90
90
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

189
189
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

108
108

Meer sportnieuws